gebe
  1. mağdure

mağdure Forum Okuru

Kredi kartı ile kurban kesilir mi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında mağdure tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım durumum bu aralar yok ben kredi kartı ile Kurban Bayramında kurban kesmek istiyorum. Taksitlendirsem olur mu ? Yada tek çekim mi yapayım bu konuda bilgili olanlar yazabilir mi lütfen. Bu vesile ilede herkesin Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar Mağdure,
    Vallahi kredi kartı ile benim bildiğim kurban kesiliyor. Ama net olarak bir bilgim yok bu hususta size fetva veremeyeceğim malesef... Belki diğer arkadaşlarımız bilgisi vardır. Yazarlar heralde konuyla alakalı.

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba değerli misafirimiz öncelikle sizin ve tüm müslüman aleminin Melekler Mekanı.Com olarak mübarek kurban bayramını kutlar ve hemen ardından merak ettiğiniz sorunuz için sizlere detaylı bilgileri sunuyoruz.

Konu ile ilgili yapmış olduğu Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman'ın açıklamalarını paylaşıyoruz.

4. mağdure

mağdure Forum Okuru

Vallahi ben kredi kartının ancak asgarisini yatırabiliyorum onu yazmayı unutmuşum hızlı cevapladığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.

5. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Ahmet Yamanın belirttiği üzere Kurban Kesme durumu olan ve şartlarını yerine getiren ( şu altın mevzusu olayı ) herkes kesebiliyor yanlız yüksek ihtimalle kredi kartı ile ilgili asgari ödeme yapanların geride kalan bir çok borcu olacağından dolayı ve asgari tutardan sonraki rakkamlara faiz işleyeceğinden dolayı bence pek mantıklı olmayacaktır kredi kartı ile kurban kesmek.

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Birkaç gün önce Kanal 7 ekranlarına katılan Cevat Akşit hocamızı dinledim ve onun da kredi kartı ile kurban olurmu sorusuna yanıt olarak "faize bindirilmediği ve borcunun zamanında ödendiği takdirde kurbanlık kredi kartı ile alınabilir" diye açıklamalını dinledim. Önemli olan burada alınan kurbana hiçbir şekil de faiz ve haram paranın geçmemesi ve geçtiği takdir de kabul olmayacağı şeklindedir. Eğer siz borcunuzu zamanın da öderseniz ve kurbanlığınızı kredi kartı ile alacaksanız hiç problem yok.

Kurbanınızın kabul olması dileklerimle hayırlı bayramlar....

Kredi kartı ile kurban kesilir mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kredi Kartı İle İlgili Yeni Yasalar Geliyor!

Kredi Kartı İle İlgili Yeni Yasalar Geliyor!

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, bankaların kart başına sadece bir kez bedel almasını hükme bağlayan taslak hazırladı. Tüketicinin Korunması Yasa Taslağı önemli değişiklikler içeriyor. HÜKÜMET, kredi kartlarındaki yıllık aidat bedelinin kaldırılarak, kart başına sadece bir kez bedel alınmasını zorunlu hale getiren yasa çıkarıyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca hazırlanan yeni taslak...
  2. Kurban kesilirken çocuklar görmeli mi?

Kurban kesilirken çocuklar görmeli mi?

Kurban kesimine çocukların şahit olması ne kadar doğru? Pek çok anne babanın aklındaki bu soruya bakın uzmanlar nasıl cevap veriyor? Bazı anne-babalar, dine ait bir emrin nasıl yerine getirildiğini çocuklarının da görmesini ister. Bir kısım ebeveyn de erken yaşta kurban kesimine şahit olan çocukların ruh sağlığının zedeleneceğini düşünür. Bu düşünceye sahip olanların akıllarındaki ikinci...
  3. Araba İçin Kurban Kesilir mi?

Araba İçin Kurban Kesilir mi?

şükür kurbanı nedir araba için kurban kesmek adak kurbanının hükmü Her türlü bela, kötü nefs ve şerden sakınmak için özellikle yeni alınan araba, ev ve buna benzer şeyler için kurban kesilir. Peki araba için kurban kesilir mi? Araba için kurban kesmek uygunmudur? Sorularınızın yanıtlarını sizler için paylaşıyoruz. Aslında kesilen her hayvan Allah adına kesilmekte ve kesilirken...
  4. Taksitle Yada Kredi kartı İle Kurban Olur mu?

Taksitle Yada Kredi kartı İle Kurban Olur mu?

taksitle kurban olurmu taksitle kurban alınırmı kredi kartı ile kurban alınırmı Günümüz de hayat şartları malum... Çoğu kişi alışveriş merkezlerinde satılan kurbanlıklarını bütçelerini sarsmamak adına kredi kartı ile taksitle alma yollarına gidiyorlar. Kafaları karıştıran sorulardan biri olan"kredi kartı ve taksitle kurban alınırmı" sorusuna yanıt olarak sizlere gereken yanıtı...
  5. Şoklama İle Kurban Kesilir mi?

Şoklama İle Kurban Kesilir mi?

kurban kesmenin şartları kurban nasıl kesilir şoklama ile kurban kesme Şoklama ile kurban kesilir mi sorusuna yanıt olarak sizlerek merak edilen bilgileri sunuyoruz. Şoklama ile hayvan kesilebilir. Yalnız bir hususa dikkat etmek gerekir; şoklama veya bayıltma kesim anında hayvanın mukavemetini zayıflatıyor fakat hayatına tesir etmiyorsa; yani hayvan ölmeyip yaşıyorsa, ancak kesildiğinde kanı...

Sayfayı Paylaş