gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Krokodil Şal Örneği Ve Yapılışı

Konu, 'Örgü Şal Modelleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

balık pulu şal örneği yapılışı krokodil şal, balık pulu, örneği, resimleri, yapılışı, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,

Balık pulu da denilen krokodil (crocodile) şalın yapılışını kısaca anlatmak istiyorum.

Örgümüz tığ işidir,şimdiden kolay gelsin..:tik:

Yapılışı:

Şalımıza uç kısımdan başlayacağız. ALTI zincir çekip halka yapacağız. Üzerine tığa BİR dolayıp ÜÇ defada çekerek ALTI tane direk yapacağız.

3 zincir çekip tekrar ALTI direk (dolgu) yapın.Daha sonra DÖRT zincir çekin. BİR dolayıp aynı yere girin.ÜÇ zincir çekip ortada ki halkaya girin.İKİ zincir çekip aynı yere girin. ÜÇ zincir çekerek bacağın diğer tarafına girip ALTI dolgu oluşturun. Diğer ÜÇ. dilimlerde aynı şekilde işlenerek şalınız istediğimiz boyuta gelene kadar yanlardan birer birer arttırarak devam edip bitirin.

nese355 bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

lütfennnn hangi tür iple ve tığ numarasını yazın ucuna örümcek oluyomu neolurrrr yazın cok guzelmiş

3. züleyha33

züleyha33 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana arkadaşım yaptı gri simli alize ile süper oldu çok severek kullanıyorum şu rekli tığlarla 3 numara tavsiye ederim

Krokodil Şal Örneği Ve Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çiçekli Şal Modeli ve yapıLışı

Çiçekli Şal Modeli ve yapıLışı

lif modelleri ve yapılışı şal modelleri ve yapılışı lif şal yapılışları örgü yapılışları Çiçekli Şal Modeli Malzemeler: 370 gr krem ip 0 numara tığ Örülüşü: Motifin açıklaması 1. sıra:10 zincir çekilip orta için yuvarlak yapılır. 2. sıra:Yuvarlağın içine 10 tane mil başılı dolgu yapılır. 3. sıraolguların üstüne ve arasına 33 tane dolgu yapılır. 4. sıra:4 dolgu yapılır ve araya zincir...
  2. Kurdeleli şal modeli ve yapılışı

Kurdeleli şal modeli ve yapılışı

şal modelleri ve yapılışı örgü şal modelleri ve yapılışları kat kat modeli şalın yapılışı yün MALZEMELER MEGA YÜN PORTOFİNO YÜN MİSİNALI ŞİŞ NO:10 1,5 CM LİK SATEN KURDELE YAPILIŞI Mega yünle 130 ilmek başlanır. 5 sıra haroşo örülür. Orta sıra portofino yünle örülür. Her sıra başı ve sonunda 1 er ilmek kesilir. İkinci parça 100 ilmek başlanır. Üçüncü parça 83 ilmek başlanır. Dördüncü...
  3. Çorap Örneği ve Yapılışı

Çorap Örneği ve Yapılışı

corap örnekleri ve yapılışı corap ornekleri çorap örnekleri çorap örneği şişli örneği Kış aylarında ayağınızı sısacık tutacak ve sizi hastalıklara karşı koruyacak çok hoş örgü çorap modelini ve açıklamalı yapılışını hamarat meleklerimiz için paylaşıyorum:) Yapılışı:Örgüye 5 şiş ile çorabın konç kısmından (ağız kısmı) 72 ilmekle başlanır. 72 ilmek 4 şişe 18′er olarak bölünür. 5 şiş ile sırayla...
  4. Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı

Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı

çiçekli şal modelleri ve yapılışı çiçekli şal modeli yapılışı 2011 modelleri ve 2011 Serin havalarda üzerinize rahatlıkla alıp kullanabileceğiniz son derece şık çiçekli şal modelini ve açıklamalı yapılışını sizlerle paylaşıyorum. Yapılışı: 1. sıra:10 zincir çekilip orta için yuvarlak yapılır. 1. sıra:10 zincir çekilip orta için yuvarlak yapılır. 2. sıra: Yuvarlağın içine 10 tane mil başılı...
  5. Üçgen Örümcek Motifli Şal Örneği  Yapılışı

Üçgen Örümcek Motifli Şal Örneği Yapılışı

örgü şal örneği örümcek şal örneği örümcek üçgen şal Örümcek örnekli üçgen şal modelinin yapılşını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Bu soğuk havalarda sizi sıcacık tuttuğu gibi hoş bir görünüm de sergileyecek olan bu güzel şal bakalım nasıl yapılıyormuş :) Örgüye on zincir çekerek başlayın, zinciri uçlarından birleştirerek halka yapın. Üç zincir çekin, tığa ip dolayın, halkanın içine...

Sayfayı Paylaş