gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kültür balıkçılığı nedir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kültür balıkçılığı nedir Kültür balıkçılığı nedir?Kültür balıkçığı hakkında genel bilgiler nelerdir sorusuna yanıt olarak sizlere gerekli bilgileri sunuyorum. [​IMG]
    Kültür balıkçılığı ; balık ve diğer su organizmalarının, besin veya diğer amaçlar için yetiştirilmesidir. Günümüzde, Dünya'daki balık ve diğer su ürünlerinin %13'ü kültür-balıkçılığından sağlanmakta iken, bu oran büyük (yıllık %6-7) hızla artış göstermektedir. Bu ise kültür-balıkçılığının; halihazırda Dünya'daki en hızlı büyüyen bir gıda sektörü olduğu anlamına gelmektedir. Kültür balıkçılığındaki üretimin çoğunluğu; yaklaşık olarak 200 adet tür ile gerçekleştirilmektedir.

Kültür balıkçılığı nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. külce

külce

: Külçe Altın külçesi başkalarının göz diktiği mevkidir. Gümüş veya bakır gibi külçeler ise hayırlı iş, mal, servettir
  2. ruhunda balıkçılık varmış

ruhunda balıkçılık varmış

güzel oyuncu Beste Bereket' te ne cevherler varmış rol insana neler yaptırıyor........ 'İÇİMDEKİ CANAVAR UYANDI!' “PARMAKLIKLAR ARDINDA” DİZİSİNDE BİR BALIKÇI KIZI CANLANDIRAN BESTE BEREKET, “BALIK TUTMA FİKRİ BANA UZAK GELİYORDU, ‘ONU NASIL TUTUP ÖLDÜREBİLİRİM’ DİYORDUM. SON BİR YILDIR ARKADAŞLARIMLA BİRLİKTE BALIK TUTMA SEFASI YAPTIM. İÇİMDEKİ CANAVAR UYANDI” DİYOR... Çekimleri Sinop’ta...
  3. Hamilelikte siğara külü,toprak yeme isteği neden olur?

Hamilelikte siğara külü,toprak yeme isteği neden olur?

hamilelikte toprak yeme isteği,gebelikte toprak yeme isteği,hamilelikte siğara külü yemek zararlımıdır,gebelikte siğara külü yemek zararlımıdır,gebelikte kil toprak kül yeme hakkında bilgiler Aş erme bazı gıda maddelerine aşırı istek duyma yanında bazı gıda maddelerinden tiksinmeyi de beraberinde getirir ve bu duruma çoğunlukla bulantı ve bazen kusmalar eşlik eder. Bulantıların daha çok...
  4. Doktor neden kültür tahlili ister?

Doktor neden kültür tahlili ister?

Herhangi bir sağlık sorunundan dolayı doktora giden hastaya, doktor muayeneden sonra, enfeksiyon düşünüyorsa, teşhis ve tedaviye yardımcı olması için, hangi mikrobun sorumlu olduğunu anlamak amacıyla “kültür antibiyogram” tetkiki isteyebilir. Kültür tahlilinin aşamaları nelerdir ? Örnek ilgili bölgeden alınır; kulak rahatsızlığı olan birinden kulak kültürü, idrar yolları rahatsızlığında...

Sayfayı Paylaş