gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Kurşun kalemden alınacak ders

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Küçük çocuk, dedesinin mektup yazışını izliyordu. birden sordu: - “Bizim başımızdan geçen bir olayı mı yazıyorsun? benimle ilgli bir hikaye olma ihtimali varmı?'' dedesi yazmayı kesti, gülümsedi ve torununa şöyle dedi:
    -”Doğru senin hakkında yazıyorum ama kullandığım kurşun kalem yazdıklarımdan daha önemli.. Umarım büyüdüğünde bu kalemi sen de seversin”
    çocuk kaleme merakla baktı ama özel birşey göremedi ve
    -”iyi ama bu kalem benim gördüğüm kalemlerden hiç farklı değilki? dedi:
    dedesi devam etti.
    Bu tamamen nasıl baktığın ile ilgili.
    Bu kalemin 5 özelliği var.Eğer sende bu özellikleri kendinde benimseyebilirsen hep dünyayla barışık bir insan olursun.
    1.özellik: Harika şeyler yapabilirsin.ama attığın adımları yönlendiren bir el olduğunu sakın unutma.
    Bizim için bu el ALLAH c.c tır ve her zaman kendi kudretiyle bizi o yönlendirir..

2.özellik:Zaman zaman her ne yazıyorsam durmam ve kalemimin ucunu açmam gerekir. bu, kaleme
    biraz açı çektirse de sonuçta daha sivri olmasını sağlar..bu yüzden bazı acılara göğüs germeyi öğrenmelisin, acılşar seni daha iyi bir insan yapar.

3.özellik:Kurşun kalem yanlış bir şey yazdığında bunu silgiyle silmene herzaman imkan tanır.Yaptığımız bir şeyi sonradan düzeltmenin kötü birşey olmadığını anlamalısın. Aksine bu bizi adalet yolunda tutmaya YARAYAN EN ÖNEMLİ ŞEYLERDEN BİRİDİR.

4.özellik:Kurşun kalemin en önemli kısmı, kalemin yapıldığı ahşabı ya da dışarı yansıyan şekli değil; içinde yer alan kurşunudur...O yüzden her zaman kendi içine bakmalı, en çok ONU korumalısın..

5.özellik:Bu en son özekllik ise her zaman bir iz bırakmasıdır. Aynı şekilde sende hayatta
    yaptığın herşeyin bir iz bırakacağını bilmeli ve hareketinin farkında olmalısın..”

2. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kurşun kalemden alınacak ders
    çok güzel teşekkürler.

Kurşun kalemden alınacak ders konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayatta alınacak çookk ders var....

hayatta alınacak çookk ders var....

Bir kadının ellerinde ağlıyor sonbahar. Ağırladığı bereket kokusunu yayıyor topraklar ve kıvrık rimelsiz kirpiklerin ucundan damıtıyor rahmetin ulvi saadetini. Kadın ellerinden sıkı sıkı tuttuğu oğlunun gözlerinden bakıyor hayata. Havanın soğumuş olması birden uyandırıyor onu dalıp gittiği hayal aleminden. Geçen kış ördüğü hırkayı giydiriyor oğluna, kazağının üzerinden telaşla. Baloncuyu...
  2. Kurşun kalemin şekli

Kurşun kalemin şekli

kalem şekilleri Neden altıgendir. Esasında en kolay üretim biçimi kare kesitli kurşun kalemdir ama yazarken elde tutulması pek kolay değildir. Yuvarlak kalemlerin elde tutulması kolaydır ama üretimi pahalıdır. Altıgen kesitli kalemler ise orta yoldur. Yuvarlak kesitli kalemler kadar kullanılması kolay ve üretimi daha ucuzdur. Sekiz yuvarlak kurşunkalem için harcanan ağaçtan, dokuz altıgen...
  3. Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı

Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı

kurşun kalemin icadı kurşun kalemi kim buldu kalemi kim icat etti Bu yazı: Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı içerik kısaca.. Kurşun kalem ne zaman bulundu, Kurşun kalemi ilk kim buldu, Kurşun kalem hakkında bilgi içermektedir. Daha önce kurşun kalemi ilk kim, hangi tarihte keşfetti diye merak ettiniz mi Melek'lerim? Ben ettim ve eminim ki sizinde merakınızı uyandırdım :D:D ee...
  4. Neden kurşun kalemlerin çoğu altıgen ve sarı renkte?

Neden kurşun kalemlerin çoğu altıgen ve sarı renkte?

Neden kurşun kalemlerin çoğu altıgendir, neden sarı renklidirler, nedeni nedir konuları hakkında bilgi alalım arkadaşlar. Hayatımızın her köşesinde kalem kullanırız.Özellikle öğrenciler için yanında bulundurmaları gereken en önemli araçlardan biridir. Bakalım neden altıgen ve sarıdır çoğu kalem. Esasında en kolay üretim biçimi kare kesitli kurşun kalemdir ama yazarken elde...
  5. Ünlü Yazarların Ders Alınacak İbretlik Sözleri

Ünlü Yazarların Ders Alınacak İbretlik Sözleri

bu konu ünlü düşünür ve yazarların özlü sözlerine yer vermektedir. Dünyaca ünlü yazar ve düşünürlerin her biri altın değerinde olan ve ibret alınması gereken özlü sözlerini sizler için paylaşıyoruz. Sizde ünlü yazarların sözlerini arıyorsanız birçok anlamlı sözü bir arada bulabileceğiniz doğru sayfada olduğunuzdan emin olabilirsiniz:) KARAKTER...

Sayfayı Paylaş