gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Kürtaj oldum bir dahaki adetim ne zaman?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

kürtaj sonrası kanama,kürtaj sonrası adet,kürtaj sonrası ne zaman adet olurnur,kürtajdan sonra ilk adet kanaması hakkında bilgiler

kü.jpg

Uygulanan yasalara göre istenmemiş olan gebelik kadınların isteği durumda 10.haftaya kadar bitirilebilir. Eğer ki gebe kadın evli ise o zaman eşinin onayı olmak zorundadır. Evli değil ve de 18 yaşından büyük ise o zaman kendisinin onayı yeterlidir. 18 yaşından küçük ise anne babanın onaylaması gerekmektedir.
    Anne ve bebeği için gebelik sakıncalı ise yani bebek sakatsa, ya da annenin gebe olmaması için gereken hastalık sebepleri varsa sadece o zaman 10 haftadan sonra ki gebelikler bitebilir. Tabii bu da doktor tarafından onaylanıp heyet kararı verilmesi ile sonuçlanabilir.

Kürtajın uygulamasında, vajina ve rahim ağzının kürtaj sırasında mikroba maruz kalmasın diye dezenfekte edici sıvılarla temizlenmektedir. Rahim ağzının sabit olabilmesi için spekulum takılır. Buji denen alet ile rahim genişletilmektedir. Karman kanül isimlendirilen plastik bir malzeme ile rahmin içinden uygulanan negatif basınç ile rahim içi boşaltılmaktadır. Kürtaj sonrasından 1 saate yakın bir zamanda evinize dönebilirsiniz.
    Kürtaj olduktan sonra adet görmeniz 4-6 hafta sonrasında görülmektedir. Kürtajın yapıldığı günkü tarih adet kanamanızın ilk günü olarak sayılmaktadır ve de bir dahaki kanamanız yani ilk adetinin o tarihte gelmesi beklenmektedir. Bazen bu süre 40-50 gün sonraya kadar gerçekleşebilir. Dikkat etmelisiniz, adet kanamanızın kürtajın yapıldıktan sonra 40 gün içinde gelmez ise o zaman mutlaka jinekoloğunuza başvurmalısınız.
    Adet gecikmesini nedeni olarak, gebelik devam ediyor olması ya da rahim içinde olan Asherman Sendromu adıyla rahim içinde yapışıklıkla olmasından dolayı sorunlar olabilir. Tabii ender görülen durumlardır. Sorunlar bunlardan kaynaklanmıyor ise ilaç tedavisi ile adet görülebilmektedir.

Kürtaj oldum bir dahaki adetim ne zaman? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kürtaj sonrası ne zaman adet olurum?

Kürtaj sonrası ne zaman adet olurum?

kürtaj oldum adetim gelmedi,kürtajdan sonra kanama,kürtaj sonrası ilk kanama,kürtaj sonrası ne zaman adet olunur,kürtaj hakkında bilgiler Bazen özellikle küçük gebeliklerde müdahaleden 3-4 gün sonra parçalı kanama, kasık ağrısının artması ile meydana gelebilir.Genelikle rahim ağzının spazm ile kapanması ve içeride kan toplanmasından dolayı meydana gelen bu durum gelip geçici olup özel bir...
  2. Kürtaj Ne Zaman Yapılır ?

Kürtaj Ne Zaman Yapılır ?

kürtaj nedir,kürtaj nasıl yapılır,kürtaj ağrılı bir işlemmi,kürtaj gebeliğin kaçıncı haftasında yapılır,kürtaj hakkında bilgiler İstenmeyen gebeliklerin tahliyesi için en uygun zaman 5-6 haftadır. Zaman zaman hastalar bu hesaplamada yanlışlıklar yaparak bazen de genç kızlar sosyal nedenlerden dolayı hekime geç ulaşırlar ve yasal gebelik tahliyesi zamanını geçirirler. Kürtajın tüm riskleri...
  3. Kürtaj oldum adetim düzene girmedi ne yapmalıyım?

Kürtaj oldum adetim düzene girmedi ne yapmalıyım?

kürtajdan sonra ne zaman adet olurum,kürtaj sonrası adet ne zaman düzene girer,kürtaj sonrası adet düzensizliği,kürtaj sonrası adet düzensizliği tedavisi hakkında bilgiler Merhaba 4 ay önce kürtaj oldum 45 günde bir adet olurum adetim ne zaman düzene girer ? Normalde mensinizin düzene girmesi gerekirdi mutlaka doktorunuzla iletişme geçin gerekli hormon tetkitleri yapılıcaktır Kürtajdan...
  4. Kürtaj sonrası adet düzensizliği olurmu?

Kürtaj sonrası adet düzensizliği olurmu?

Kürtajdan sonra adet, kürtaj olduktan sonra adet görme genellikle 40-50 gün sonra gerçekleşmektedir. Fakat bu süre 20 gün içinde de gerçekleşebileceği gibi daha uzun bir dönemde de olabilir. Kürtaj gerçekleştikten sonra kadın 2 ay boyunca adet görmemişse bir komplikasyon olasılığı nedeni ile mutlaka bir doktora başvurmalıdır. Hastaya uygulanacak basit bir ultrasonografi ile kürtaj dolayısı...
  5. Kürtaj oldum adetim gecikti nedeni nedir ?

Kürtaj oldum adetim gecikti nedeni nedir ?

Bir çok makalemizde ve sorulan sorularda korunmasz ilişkinin istenmeyen gebelik açısından risk oluşturduğunu belirtiyoruz.İstenmeyen gebelikler genellikle kürtajla sonlandırılır.Kürtaj olan bayanların kürtajı iyi bir hekim de yaptırması gerekiyor.Aksi taktirde istenmeyen rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.Kürtaj sonrası bayanların en çok merak ettiği sorulardan biride ne zaman adet...

Sayfayı Paylaş