gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Lavanta kesesi ve kirli torbası dikelim.

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

lavanta torbaları kirli torbası lavanta torbası modelleri kesesi yapımı Lavanta kesesi ve kirli torbası dikelim. [​IMG]

Lavanta Kesesi:
    Lavanta keseleri tazelik vermesinin yanı sıra çamaşırlarınızın arasına koyduğunuzda böcekleri uzaklaştırır. Eviniz için minik lavanta kesecikleri hazırlayabilirsiniz. İster topladığınız lavantaları asarak kuruttuktan sonra dökülen yapraklarını toplayıp yaptığınız keseciklere doldurun, ister kurutulmuş olanları alıp kullanın.

Minik bir kumaş parçasının üç tarafını dikin. Terse çevirip lavantaları doldurarak ağzını kurdele ile bağlayın. Üzerine kurdele nakısı ile minik motifler yapar ya da kumaş çiçekler dikerseniz daha şık olur. Kumaş çok kalın ya da çok seyrek dokulu olmasın.

Kirli Torbası:
    Kirlileri doldurmak ya da fazlalıkları koymak için büyük torbalar dikin. Bunları kumaştan ya da elyaftan yapabilirsiniz. Dikdörtgen bir parçayı üç kenarından dikin. Torbanın etrafını çevreleyecek uzunlukta, 10 cm eninde bir şerit kesin. Şeridi alt ve üst kenarından dikin. Şeritin içinden kurdeleyi geçirin. Kurdeleyi büzdürerek, kapatın.
    Net.ten alıntıdır

Lavanta kesesi ve kirli torbası dikelim. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lavanta

Lavanta

(Lavendel / Lavande / Lavender / Lavandula ) Haziran-agustos aylari arasinda mâvi veya mor renkli çiçekler açan, 20-60 cm boylarinda, aromatik kokulu, çok yillik, otsu veya çalimsi bitkiler. Daha çok deniz ikliminin bulundugu bati bölgelerimizde yaygin olan lavantanin, Türkiye’de yetisen iki türü vardir. Bunlar, Lavandula stoechas ve L. angustifolia’dir. Ayrica daha ziyâde kültürü yapilan,...
  2. Lavanta Yağı Faydaları ve Kullanımı

Lavanta Yağı Faydaları ve Kullanımı

lavanta yağı nasıl kullanılır lavanta yağının faydaları yağı faydaları kullanımı yağının ve kullanımı Baş ağrısı, stres, kas ağrıları, romatizma ağrılarında ve ayrıca güve, sivri sinekleri uzaklaştırmak için tavsiye edilir. Parfümeri sanayinde de kullanılması tavsiye edilir. Infüzyon yoluyla antidepresyon, uykusuzluk ve vücuttaki kötü kokuları gidermeye yardımcı olur. Antiseptik olarak...
  3. SEN ve KİRLİ dünyan

SEN ve KİRLİ dünyan

Sen ve Kirli Dünyan Hayatımdaki en keskin pişmanlığı ve tek nefretimi taşıyorum içimde. Sen benim uğrunda her şeyi verebileceğim yürekli sevdamın içindeki yüreksiz sevdiğimsin. öyle küçük bir dünyan vardı ki senin, sevmesini bilemedin,BİLEMEZSİN. Sen ki uğrunda canımdan geçtiğim insan, sen ki tek sözüne yeri göğü bir edebileceğim insan, sen ki on yedi yıllık hayatımın tek sevdası ve bundan...
  4. Gilaburu ve Safra Kesesi

Gilaburu ve Safra Kesesi

Gilaburunun Safra Kesesine faydaları, Gilaburu Safra Kesesi yararları Ülkemizde pek fazla bilinmeyen şifalı bitkilerden gilaburu meyvesinin safra kesesine faydaları hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :) Gilaburu meyvesi safra kesesi hastalıkları ile bazı karaciğer hastalıklarına da iyi gelmektedir. Gilaboru meyvesi, halk arasında böbrek hastalıklarının tedavisinde ve böbrek taşının...
  5. Keçeden lavanta torbası deneyimi :)

Keçeden lavanta torbası deneyimi :)

KIZLAR MERHABA... Ben bugün itibari ile 11+3 haftalık hamileyim.. Henüz bebeğimizin cinsiyeti belli olmadı ama sabırsız olduğumdan ilk lavanta torbası deneyimlerimi gerçekleştirmek istedim.. Şimdi size onun fotosunu yükleyeceğim fakat bu sadece bir deneyim. Cinsiyeti belli olduğunda üzerinde süsler dışında bebeğimizin ismide olacak.. Merak ettim sizce nasıl olmuş? :melek: Birde sizlere...

Sayfayı Paylaş