gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Liçi Meyvesi

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Liçi meyvesi Liçi meyvesi hakkında bilgi Liçi meyvesinin özellikleri

Bizim bilmedigimiz tatmadigimiz daha bir cok meyve, sebze var.Her ülkenin kendine has, o ülkede herkesin bildigi meyvelerden biriside Cin´de yetisen lici.Lici nerde yetisir , nasil yenilir taniyalim :)

Liçi
    (Litchi chinensis) (Çince: liçi, İngilizce: lychee, litchi, laichi veya lichu), başlıca olarak Çin’in güneyinde yetişen bir meyve. Geçmişte kral meyvesi olarak anılmış olan bu meyve Çin’de vergi olarak da halktan toplanmıştır.
    Liçi ağacı, yaklaşık 15-20 m boyuna ulaşan, dört mevsim yeşil kalan bir ağaçtır. Meyvesi 3-4 cm uzunluğunda, yaklaşık 3 cm çapındadır. Kabuğu pembemsi kırmızı renkli ve serttir. Acımsı olan ve yenilmeyen kabuğu, oldukça incedir ve kolayca soyulur. Meyvesi yarı saydam-beyaz, üzüme benzer yumuşak kıvamda ve tatlıdır. Çekirdeği yaklaşık 2 cm uzunluğunda, 1-15 cm çapında, sert ve parlak kahverengidir. Çekirdeği hafifçe zehirlidir ve yenilmez.

2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    çinse ben almiim onlar herşeyin sahtesini yapıolar bunuda kendileri kimyasallarla üretmişlerdeir istemem benim Türkiyemin meyvesi sebzesi yeter bana :hıh: :D:D

Liçi Meyvesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lici ve Faydaları

Lici ve Faydaları

liçinin faydaları licinin faydalari liçi liçi faydaları lici faydalari Özellikleri ve Tarihçesi: Liçi nin verimli bir çiçek açma dönemi ile iyi meyveler verebilmesi için mevsimsel sıcaklar gereklidir. Ilık ve nemli yaz ayları hasat'ın bol olacağı anlamına gelir. Serin kış ayları ve az miktardaki yağış, liçinin yetişmesi için gerekli ortamlardır. Liçiler özellikle California nın ormanlık...
  2. Alıç meyvesi

Alıç meyvesi

alıç nerede yetişir alıç meyvesi nerde yetişir nerde alıç meyvesi, faydaları, kullanımı, nasıl kullanılır, nerde yetişir, Küçükken, okul önünde kağıt küllahlar içersinde satın aldığım alıç meyvesini pek sevmez ama sırf arkadaşalrım alıyor diye alırdım :D:D "Hey gidi günler heyy!" diyor ve alıç meyvesi hakkında ki anımı kısa keserek, faydalarını sunuyorum sizlere Melek'ler:)...
  3. Akdiken meyvesi

Akdiken meyvesi

akdiken meyvesi faydaları akdiken akdiken meyvesi, faydaları, bitkisi, Akdiken meyvesinin faydaları nelerdir, ne işe yarar, bu bitki nasıl birşeydir; daha ve dahası bütün soruların cevabı, bu yazımızda saklı Melek'ler:) Akdiken, Kreuzdorn, Rhamnus cathartica Geyik dikeni ağacı Güvemeriği Adi Cehri Familyası: Akdikengillerden, Kreuzdorngewaechse, Rhamnaceae Drugları: Akdiken Meyvesi:...
  4. Pepino Meyvesi ve Faydaları

Pepino Meyvesi ve Faydaları

Pepino Faydaları Nasıl Yenir, Pepino Faydası, Pepinonun Faydaları Tropikal meyveleri tanıtmaya ve faydalarını dilimiz döndüğünce sizlere anlatmaya çalışıyoruz melekler :) Bu makalemizin konusu ise pepino meyvesi.... Pepino; Kavun, Muz , Ananas, aromalı meyveyi dolapta soğutarak ince kabuğu soyularak kavun gibi yenilebileceği gibi, meze olarak, dondurmalara katılarak, karışık meyve...
  5. Mango  Meyvesi

Mango Meyvesi

Mango meyvesi Mango meyvesi nedir Mango meyvesinin özellikleri mmmmmmm mango.Cok severim.Herkesin damak tadina uygun oldugunu düsünüyorum.Öyle cok ilginc , farkli bir tadi yok ama lezzetli.Agzinizi sulandirmadan bilgileri paylasalim :D:D   Hindistan'ın bu meşhur meyvesi hakkında Avrupa'lıların düşünceleri çok değişiktir. Bunlardan bazıları kokusunun neft yağına benzediğinden, Mangodan...

Sayfayı Paylaş