gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Lohusa Şerbet Takımları

Konu, 'Tüm Resim Konuları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

lohusa şerbeti lohusa şerbet takımı şerbet takımları şerbeti takımı takımları Ewet Lohusa hanımlar!
    Mavi adminim Lohusalığın hakkında zaten detaylı bilgiyi bizlere vermiş. Ben sadece lohusa döneminde verilen şerbet için sizlere şerbet takımı göstermek istiyorum :)
    çok tatlı ve güzel geldi gözüme..

Doğumdan sonra lohusa şerbeti kaynatılıyor melişler ve doğum oldugunu haber vermek amaçlı konu komsu akraba çağırılıyor ve bu takım gibi süslü takımlardan serbet ıkram edılıyor.

:) Bence çok şeker oğlun mu oldu mavi, sarı, yeşilini yaparken kızın oldugu zaman ise kırmızı pembesini yapabilirisin sana kalmış :)

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    çok şekerler ya ben bunları kullanmaya kıyamam :D Saol cnm

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    valla hayatım aınen bende .. kıyılırmı kız bunlara..:puha:

4. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    ben kullanırım hehehe:D:D
    çok şeker olmuşlar ama teşekkürler canım:D:D

5. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Rica şekerim..

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Çocukluğumda hatırlıyorum da böyle bebek görmeye gittiğimiz zaman şerbet verirlerdi.Ama inanın yıllardır o şerbeti ne gördüm ne de tattım.Aslında millet olarak çoğu manevi değerlerimizi yitirdik.Keşke yitirmesek diyorum ama gün geçtikçe eskiyi daha çok özler olduk.Halen inanıyorum ki lohusa şerbeti geleneğini sürdürmekte olan yöreler vardır ne mutlu onlara diyorum:)

7. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    mavime katılıyorum eskiden yaparlardı ama artık yapan yok bende eskiyi özler oldum

8. eficixmM

eficixmM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben kendımı bıldım bılelı bole bışe ne gordum nede o serbetten tattım demekkı baya bı eskı gelenek emegıne saglıkkk

9. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    ahh o eski günler ahhhh

10. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aman dikkat şerbetleri döküpte canım takımı batırmayın :D:D Bende lohusa şerbetini hayarımda ne gördüm nede içtim :D:D Geçenlerde kuzenimin bir bebeği oldu, bu arada kuzenimin eşi yani gelinimiz İstanbullu :) Her neyse işte, gelinimizin annesi kaynar yapmıştı, onu da ilk defa içtim, değişik bir lezzetti, ama bir kaç yudum sonrasında ağır geldi bana :) Onlarda da lohusa adetlerinde kaynar yapılırmış :)

Her yörenin adetleri değişik, bence önemli olan ne yapıldığı değil, adetlere bağlı kalıp, inandığın adetleri layıkı ile yerine getirmektir...

11. incikaya

incikaya Forum Okuru

3. sıradaki takım için tüy gibi şeyleri nerden bulabilirim ve adı ne :/

Lohusa Şerbet Takımları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lohusa Şerbeti Yapımı

Lohusa Şerbeti Yapımı

şerbet yapımı lohusa şerbeti lohusa şerbeti yapımı derya baykal losa serbeti 1/2 KG.LOHUSA ŞEKERİ 1 PAKET KARANFİL 1,5 LT SU 1 ÇORBA KAŞIĞI TOZ ŞEKER SÜSLEMEK İÇİN ÇEKİLMİŞ FINDIK YAPILIŞI BÜTÜN MALZEME BÜYÜK BİR TENCEREYE KOYULUP KAPAKSIZ KAYNATILIR. O KADAR ÇOK KAYNATIN Kİ SUYUN 750GR. BUHARLAŞSIN İSTEYENE SOĞUK İSTEYENE...
  2. Lohusa şerbeti nasıl yapılır?

Lohusa şerbeti nasıl yapılır?

lohusa şerbeti lohusa şerbeti tarifi nasıl yapılır serbeti bebek Lohusa şerbetini içinizde daha önce içen yada bilen varmı arkadaşlar bilmiyorum ama ben küçükken :D bebek görmeye gittiğimizde bizlere bu şerbetten verilirdi sanırım gün geçtikçe unutulan bazı manevi değerler gibi lohusa şerbetide zamanla tarihe karışacak..Hala bazı doğum sonrası bu şerbeti yapanlar var eğer sizde nasıl...
  3. Lohusa Şerbeti Nasıl Yapılır?

Lohusa Şerbeti Nasıl Yapılır?

şerbet yapımı lohusa şerbeti tarifi mevlüt şerbeti nasıl yapılır mevlüt lohusa şerbeti, nedir, nasıl yapılır, malzemeleri, yapılışı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, 9 ay 10 gün dolup o müthiş an yaşandıktan sonra evde bir hazırlıktır başlar.Bu hazırlıkların en gelenekseli ise lohusa şerbetidir. Lohusa şerbeti,tebriğe gelen akrabalara, yakınlara ve...
  4. Lohusa Şerbeti Tarifi Resimli

Lohusa Şerbeti Tarifi Resimli

ARkadaşlarım yeni doğum yaptım lohusa şerbetinin tarifi gerekli resimli yada resimsiz hiç farketmiyor. Bu şerbet nasıl yapılır hangi malzemeler lazım teşekkürler.
  5. Lohusa şerbeti nasıl hazırlanır bilen yazar mı?

Lohusa şerbeti nasıl hazırlanır bilen yazar mı?

Arkadaşım doğum yapacak ve ona yardım etmek için lohusa şerbetini ben hazırlamak istiyorum.Nasil yapıldığını biliyorum ama yine de bir tarif verirseniz sevinirim :)

Sayfayı Paylaş