gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Lotus Bitkisi

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kendisini Sürekli Temiz Tutan Lotus Bitkisi [​IMG]

Lotus bitkisi (beyaz nilüfer), çamurlu ve kirli ortamlarda yetişir.Bunarağmen bitkinin yaprakları sürekli temizdir. Çünkü bitki, üzerine enufak bir toz zerresi geldiğinde hemen yapraklarını sallar ve toztaneciklerini belli noktalara doğru iter. Yaprağın üzerine düşen yağmurdamlaları da bu noktalara doğru yönlendirilir ve buradaki tozlarısüpürmesi sağlanır.

Lotus bitkisinin bu özelliği, yeni bir bina yüzeyinin tasarımı içinaraştırmacılara ufuk açmıştır. Bunun üzerine araştırmacılar Lotusunyaprağı gibi, yağmur sularını kullanarak üzerindeki kiri temizleyenbina yüzeyleri üzerinde çalışmaya başlamışlardır. Bu çalışmalar sonundaISPO isimli bir Alman şirketi, Lotusan adı verilen cephe kaplamamalzemesini üretmiştir. Asya ve Avrupa'da bulunan satış noktalarındapiyasaya sunulan bu ürün için 'deterjana gerek kalmadan 5 yıl boyuncakendini temiz tutacağı garantisi' bile verilmiştir.

Doğadaki pek çok canlı, kendi yüzeylerini koruyan çeşitli özellikleresahiptir. Şüphesiz ne Lotus bitkisinin yüzey yapısı ne de böceklerdekikitin tabakası kendi kendine oluşmuştur. Hatta bu canlılar sahipoldukları üstün niteliklerden tamamen habersizdirler. Onları tümözellikleriyle birlikte yaratan, Allah'tır.

Lotus Bitkisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Günlük bitkisi

Günlük bitkisi

günlük otu günlük sakızı nasıl kullanılır bitkisi günlük bitkisi, faydaları, nasıl kullanılır, nedir, kullanımı, günlük otu, "Günlük bitkisi diye bir ot da mı varmış?" demeyin. Zira bende yeni duydum, varmış Melek'lerim :) Peki nasıl birşeymiş, ne işe yararmış; buyrun hepbirlikte öğrenelim:) (Kafiyeyi yakaladım yine) :D:D 1-Mide ülseri,gastrit:Günlük öğütülüp balla macum...
  2. Termiye bitkisi

Termiye bitkisi

termiye nerede yetişir termiye bitkisi, nedir, faydaları, tohumu, nerede yetişir, nasıl yenir, kilo aldırırmı, nerede satılır Aktarlarda satılan termiye bitkisinin kilo aldırdığına dair bir söylenti duymuştum ve dayanamadım bu bitkiyi, elbette ki sizler için araştırdım Melek'ler:) Lupinus albus L. subsp. albus (Syn: L. termis Forssk.) (Leguminosae) türünün olgun tohumlandır. Bu tür 100...
  3. Kuzukulağı Bitkisi

Kuzukulağı Bitkisi

kuzukulağı, nedir, nelere iyi gelir, nerede yetiştirilir, diye merak edenler için bilgiler bu yazımızda.... Diğer İsimleri : Ebemekşisi, Ekşilik, Ekşimik, Turşuotu, Rumex Acetosa Botanik Bilgi : Karabuğdaygiller familyasındandır. Çokyılık otsu bitkilerdir. 60 cm’ye kadar boylanabilir. Gövdesi kabarık çizgili, sulu ve kırmızımsı renklidir. Ok biçimli, iri ve kabarık yaprakları...
  4. Biberiye Bitkisi

Biberiye Bitkisi

Biberiye bugün gıda endüstrisinde ve kanser araştırmalarında yararlanılan şifalı bir bitki olarak dikkat çekmektedir. Biberiyenin şifalı bir bitki olarak özelliklerine, tıbbi nitelikler bölümünden ulaşabilirsiniz. Özellikle, dolaşım, sinir ve kas sistemleri üzerinde etkili olan biberiye sayesinde şifa bulmuş kişilerin deneyimlerini sizlere deneyimler bölümümüzde aktarmak istedik....
  5. Lotus 100 Zayıflama Hapı kullananlar

Lotus 100 Zayıflama Hapı kullananlar

lotus100 zayıflama hapı nedir,lotus100 zayıflama hapıyla kilo vermek mümkünmü,lotus100 zayıflama hapı kullanıcı yorumları,lotus100 zayıflama hapı hakkında bilgiler Lotus çiçeği, ölümsüzlük sembolü olarak bilinir. Günümüzde alternatif tıpta zayıflamak için kullanılıyor. İngilizce ismi: Lotus Flower Stamens. Ayurvedic : Nelum Renu. Latince : Nelumbo Nucigera. Lotus100 zayıflama formülü 4...

Sayfayı Paylaş