gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Lütfen okur musunuz.....

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Mangal yaparken aniden Sinem’in ayağı takıldı ve düştü. Hemen Ambulans’a haber vermek istedilerse de Sinem buna karşı çıktı – kendisini iyi hissettiğini ve düşmesine sepeb olarak da ayakkabılarının yeni olduğunu gösterdi. Biraz titrek ve solgun göründüğünden, arkadaşları üstünü başını temizlemeye yardımcı oldular ve önüne dolu bir tabak koydular, çünkü elindeki tabağı düşürmüştü. Sinem akşama kadar diğerleriyle birlikte eğlenmeye devam etti.

Eşi akşam olduğunda hepimizi arayıp Sinem’in hastaneye kaldırıldığını haber verdi.

Akşam saat 23:00’te Sinem vefat etmiş. Meğer Mangal yaparken Beyin Kanaması geçirmiş.

- Eğer herhangi biri bunun bir Beyin kanaması olduğunu anlasaydı Sinem bugün hayatta olurdu.

Lütfen ekteki yazıyı dikkatle okuyunuz:

Bir Nöroloji Uzmanı şöyle der: Önemli olan Beyin kanaması teşhisini koymak ve 3 saat içerisinde bunu tedavi ettirmek, ki bu hiç de kolay değil.

Beyin kanaması olduğunu anlamak için aşağıdaki dört adımı uygulamak gerekir:

Beyin kanaması semptonlarını anlamak çok zor olabilir. Fakat bu konuda bilgisiz olup beyin kanaması geçiren kişiye müdahale edilmezse, beyini çok ciddi zararlar görebilir.

Doktorlar, artık herkesin aşağıdaki 4 adımı uygulamakla, bunu kolayca anlayabileceğini söylemektedir.

Kişinin gülümsemesini istemek (eğer yapamazsa = Felç demektir)

Kişinin çok basit bir cümle söylemesini istemek (“Bugün çok güzel bir gün”) gibi.

Kişiden her iki kolunu birden kaldırmasını istemek.

Kişiden dilini dışarı çıkartmasını istemek. Eğer yamulmuşsa bu da felç geçirdiğine işarettir.

Eğer kişi bu dört adımdan birini yerine getiremiyorsa – “lütfen” derhal acil Servise haber veriniz ve Doktora telefonda durumu izah ediniz.

Ünlü bir Kardiyolog – Eğer bu açıklama 10 kişiye ulaşırsa, emin olun ki en az birkişinin hayatı kurtulur” demiş.

alıntı

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Lütfen okur musunuz.....
    Bunu gercekten dikkate almali insan.. allah korusun

Lütfen okur musunuz..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Prospektüs ve Kullanım Kılavuzu okur musunuz?

Prospektüs ve Kullanım Kılavuzu okur musunuz?

Yeni bir eşya aldınız, ya da doktor size bir ilaç verdi. İçinden hemen ilacın prospektüsünü ya da eşyanın kullanım kılavuzunu çıkarıp baştan sona okuyanlardan mısınız yoksa "gerek yok" diyenlerden misiniz?
  2. Namaz kılmıyor musunuz??Lütfen bir bakın!!!

Namaz kılmıyor musunuz??Lütfen bir bakın!!!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Bir GÜn Okur musun Bu yazıyı?

Bir GÜn Okur musun Bu yazıyı?

Bir gün hayatımdan öldürürcesine çıkacaksın. Ben seni hep son günkü halinle hatırlayacağım seni.. En güzel halin neydi, diye düşünüyorum. Ve içimden bir ses yıllar öncesine götürüyor beni ... Seni her durumda içimde hissedebiliyorum. İşte olayımın en güzel yanı bu. Sen ne kadar anlayabilirsin bilemiyorum. Ama benim gibi her şeyden ve herkesten uzak bir hayatın olmasaydı bunun ne demek...
  4. Benim İçin Salat-ı Tefriciye Okur musunuz ?

Benim İçin Salat-ı Tefriciye Okur musunuz ?

Slm kızlar ben karen . çocuğum olmuyor . Salavatı tefriciye başladım inşallah. Yardımcı olurmusunuz lütfen arkadaşlar. Okuyan arkadaşlar sayı önemli olduğu için kaç tane okuduysanız yazarmısınız rica etsem. Allah herkesten razı olsun.
  5. Allah rızası için okur musunuz?

Allah rızası için okur musunuz?

Merhaba melekler, Beni tanıyanlar çoğunluktadır fakat bilmeyenler için kısaca kendimi tanıtayım; öğretmenim 28 yaşındayım ve 5 yıllık evliyim. Evimi şenlendirecek bir can olacak olan bebeğime bir türlü kavuşmak nasip olmadı :18: Yıllardır her ay bebek özlemi içime işledikçe işledi ve doktorlar aşılamalardan netice alamadım hep hüsrana uğradım :18: Birçok arkadaşımın hamiş :nazar: haberiyle...

Sayfayı Paylaş