gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Malulen emekliye ayrılmak suretiyle görevimden ayrıldım...

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Malulen emekliye ayrılmak suretiyle görevimden ayrıldım. Ancak hizmet sürem 10 yılı doldurmadığı için tarafıma aylık bağlanmayıp toptan ödeme yapılmıştı. Bu Kanun bana bir hak getiriyor mu? Bu Kanuna göre malullük sebebiyle emekli aylığı bağlanabilmesi “ En az on yıldan beri sigortalı bulunup, toplam olarak 1800 gün ( 5 yıl ) veya başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malûl olan sigortalılar için ise sigortalılık süresi aranmaksızın 1800 ( 5 yıl ) malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olması” şartına bağlanmıştır. Eğer durumunuz bu kapsama giriyorsa ve görevinizden ayrıldıktan sonra herhangi bir sigortalılık hâline tabi olarak çalışmamış iseniz ya da borçlanacağınız ya da ihya edeceğiniz hizmetleri ile birlikte prim ödeme gün sayısı bakımından Kanun hükümlerine göre malullük aylığına hak kazanmanız halinde tarafınıza malullük aylığı bağlanabilecektir.

Malulen emekliye ayrılmak suretiyle görevimden ayrıldım... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayrıldım!

ayrıldım!

Ağlıyorum çünkü, mahbub-u kibriyâdan ayrıldım, Yanıyorum çünkü o nur-i evliyadan ayrıldım. Nasıl yer ile bir olmasın ki bu nâçiz bedenim? Mazhâr-ı tecelli, vâris-i enbiyadan ayrıldım. Uçsuz bucaksız bir çölde garip ve kimsesiz kaldım, Marifet incileri saçan bir deryadan ayrıldım. Ayrılığı, yıkıp hep harap etti vücut şehrimi, Yıkıldım, viraneye döndüm, Süreyyâdan ayrıldım. Dünyalarım...
  2. 'Emekliyi uyandıran yazar' görevden alındı

'Emekliyi uyandıran yazar' görevden alındı

Böylesi ancak Türkiye'de olur. Ali Tezel emekli aylığı hesabındaki adeletsizliği kaleme aldı. Hata düzeltileceğine, o başkanlığından oldu. Tezel, bin faks tebligatıyla görevinden alındı. Sosyal Güvenlik Başmüfettişi Ali Tezel, bir faks tebligatıyla teftiş grup başkanlığından alındığını öğrendi. Gerekçe, Akşam'daki yazısı. Peki ne yazdı?.. 2000 yılından...
  3. Ayrılmak

Ayrılmak

Ayrı olanların birleşmesine, uzaktakilerin kavuşmasına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Vedalaşmak.)Ayrılık rüyaları olduğu gibi yorumlanır.Bu rüyanin tabiri birbirine kavusmanin ziddidir. Bazen de bozguna ve düsmanla karsilasildigi vakit kaçmaya delalet eder.
  4. Ayrıldık!!!

Ayrıldık!!!

Ayrıldık! İçime bakıyorum, kalbimin derinliklerine, yerle yeksan olmuş. Depremden sonra nasıl görünürse bir şehir, yüreğim aynı öyle görünüyor. Uzun sürecek toparlanması, belli! Ayrıldık! Sonunda huzura erdik mi? Ayrılmak için verdiğimiz gizli savaşı kazandığımıza neden sevinmiyoruz ki? İki ucundan tutup çekiştirmedik mi şu gariban aşkın? Oysa, bütün isteği kocaman gönüllerimizde...
  5. Malulen Emeklilik Şartları Nedir?

Malulen Emeklilik Şartları Nedir?

malulen emeklilik nedir, malulen emeklilik şartları, malulen emeklilik Malulen emeklilik ve şartları hakkın da bilgi sahibi olmak isteyenler için gereken bilgileri melekler mekanı.com olarak sizlere aktarıyoruz. Malulen emeklilik; işinin bedeninde meydana gelen çeşitli sağlık sorunları ve yakalandığı “tedavisi modern tıbbın günümüz imkanlarıyla imkansız olan” hastalıklar neticesinde iş...

Sayfayı Paylaş