gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

maymunlar kafadan hesap da yapa biliyorlarmış

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

maymunlar hakkında ilginç bilgiler maymunlarla ilgili ilginç bilgiler ABD'deki Duke üniversitesinden araştırmacılar, sayıları zihnen karşılaştırabilme yeteneğine sahip oldukları zaten bilinen maymunların, kafadan aritmetik işlemi yapabilme yeteneğine de sahip olduklarını tespit etti.
    PLoS Biology dergisinde yayınlanan çalışmaya göre, makak türü maymunlar, üzerinde bazı sayılar yazan "dokunmatik" ekrana sahip bilgisayar karşısına oturtuldu. Sonra sayılar silinip başka sayılar ekrana getirildi. Daha sonra da ekran ikiye bölündü. Bir bölüme önceki sayıların toplamı, diğer bölüme ise alakasız bir sayı yazıldı.

Toplam sayıyı bilerek ekranın o bölümüne dokunan maymunlara ödül verildi. Hayvanların yüzde 76'sı hedefi buldu.

Aynı test, üniversite öğrencilerine de uygulandı ve öğrencilerden toplamayı kafadan yapmaları istendi. Öğrencilerin yüzde 94'ü sınavı geçti. Öğrencilerde de maymunlarda da düşünme süresi yaklaşık bir saniye oldu.

2. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap: maymunlar kafadan hesap da yapa biliyorlarmış
    bak sennnnn:)

3. halee

halee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: maymunlar kafadan hesap da yapa biliyorlarmış

biz insanlada yokböyle bi beyin bide insanlar akıllı derler...

maymunlar kafadan hesap da yapa biliyorlarmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MaymunLar Kafadan TopLama YapıYor :)

MaymunLar Kafadan TopLama YapıYor :)

maymunlar Maymunların kafadan toplama işlemi yapabildiği anlaşıldı. ABD’deki Duke üniversitesinden araştırmacılar, sayıları zihnen karşılaştırabilme yeteneğine sahip oldukları zaten bilinen maymunların, kafadan aritmetik işlemi yapabilme yeteneğine de sahip olduklarını tespit etti. PLoS Biology dergisinde yayınlanan çalışmaya göre, makak türü maymunlar, üzerinde bazı sayılar yazan...
  2. Maymunlar da güneşli hava seviyor

Maymunlar da güneşli hava seviyor

Uzmanlara göre, maymunlar güneşli havalarda ana yemişleri olan incir ağaçlarına daha sık uğruyor. Biz insanlar evden çıkmadan önce hava durumuna bakıp kıyafetimizi ayarlıyor, plan yapıyoruz. Yeni yapılan bir araştırmaya göre bu insanlara özgü bir içgüdü değil. Bazı maymun türlerinin hava durumuna göre, avlanmaya çıkıp çıkmama kararı verdiği tespit edildi. Primatlar da daha rahat yiyecek...
  3. yuvarlak hesap yapın!

yuvarlak hesap yapın!

İtirazım var itirazım! Yuvarlama hesabı her şeyde uyguluyorsunuz,öğretmen okulda esnaf dükkanda.E niye resmi kurumlarda yok hıı? Ben 17 BUÇUK yaşındayım,siz onu 18 sayıverin her türlü resmi işe küçük çocukmuşum gibi babamı getirttirmeyin bana yahu itirazım var yahuu asabiyim ben! ya bi yerinize koyun meleklerim ya,bankaya hesap açtırmaya gidiyorum,ayağımda topuklular elimde çantam içeri...
  4. Google + Hesap Silme Nasıl Yapılır biliyor musunuz

Google + Hesap Silme Nasıl Yapılır biliyor musunuz

Merhaba ben google de ki hesabımı silmek istiyorum ama google de hesap kapatma nasıl olur bilmiyorum aranızda Google + Hesap Silme Nasıl Yapılır bilen varsa lütfen bana yapmam gerekenleri yazsın kızlar.
  5. Kafam da sivilce çıktı nedeni nedir?

Kafam da sivilce çıktı nedeni nedir?

kafada sivilce neden çıkar,kafada sivilce nedenleri,kafada sivilce gibi yaralar,kafada iltihaplı şişlikler,kafadaki sivilcelerin tedavisi hakkında bilgiler Kafa derisinde meydana gelen sivilce benzeri yara ve şişliklerin altında ciddi deri hastalıkları yatıyor olabilir. Zaman zaman kendiliğinden geçme eğilimine sahip olan kafadaki sivilce benzeri yaraların, bazı kişilerde geçmekten ziyade...

Sayfayı Paylaş