gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Mekan Günlüğüm

Konu, 'Melekler Cafe' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Günlüğe ben başlıyorum. İsteyen gelip içini döksün buraya rahatlasın. Ne söylemek isterseniz buyurun. Her telden dökebilirsiniz.
    Selam Melekler...

Bugün 3 Kasım 2007, içimde tarif edemediğim bir sıkıntı var. Bazen geçer gibi oluyor, bazen üstüme daha çok yapışıyor. Ara ara da gülüp duruyorum. Dengesizleştim bu günlerde. Allah hayır etsin :) Buraya girmek beni rahatlatıyor. Biraz çalışmak istiyorum. Evde de yapılması gereken işler var... Biri olsa da yapsa ne güzel olur :D Yine geleceğim....

2. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Mekan Günlüğüm
    5 Kasım

Bugün mesaiden dönerken apartmanda balık kokusu duymuştum, demin kapı çaldı karşı komşu balık yapmış bize de getirmiş. Benim balıkla aram yok ama birşey diyemedim teyzeme, teşekkür ederek aldım. Öyle yorgunum ki ya...

Bugün çok yakın bir arkadaşımın doğumgünü. Uzun süredir de görüşmüyoruz gerçi. Böyle doğumgünlerinde falan... Uzaklaştık artık galiba... Halbuki ne kadar özeldi bazı şeyler...

3. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

12 Kasım

Bugün sanki herkes yanlış anlıyor beni. Artık söyleyeceğim herşeyden korkar oldum çalıştığım yerde. Hayatımda bu kadar dedikodu yuvası, bu kadar sahtekarlık olan bir yerde daha çalışmamıştım. Mutlu olacakken bile insanı huzursuz ediyorlar. Bazen bir yerleri çarpıp çıkasım geliyor, kimseye birşey söylemeden. Baştaki insanlar manyak olursa cemaat ne yapsın türünden bir ilişki modeli kullanarak durumu açıklamak istiyorum ama o bile yeterli olmuyor. Zaten diyorum derdim bana yeter, bir de siz gölge etmeyin. Anlamıyorlar...

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

merhaba sevgili günlük bu gün 14 kasım ve saat sabahın 03.00'ü ve ben hala gözlerim fal taşı gibi açık yetkili olduğum sitelerde bir nevi teftişe çıktım geziyom kafama göre :D:Dsıra M.m yi gezmeye geldi tam gezerken buraya rastladım:D:D çokda iyi oldu aslında çünkü ben kendimi içimdekileri pek ifade edemem yazarak daha iyi anlatıyorum kendimi bu hayatımca böyle olmuşdur kızdıklarımada sevdiklerimede mesafesi ne olursa olsun yazarım yeri gelir mektup yazarım yeri gelir dörtlük yazarım yeri gelir amatörce şiir yazarım ama kendimi ifade ederim benim dilim kelimelerim kalemimde gizli sanırsam.aslında ben korkuyorum galiba duygularımı dile getirememin sebebi bu sevdiğimi söylersem karşımdakinin şımaracağına yada ne bilim işte gururum el vermiyor yüzüne karşı seviyorum demeye yada öfkeli olduğum zamanlarda çok korkuyorum çünkü konuşursam öfkeliyken karşımdakini kırarım ve öfkem dinice içim acır bu acıyı yaşamamak için konuşmamayı yazmayı tercih ediyorum.
    son günlerde ruhen çok yoruldum içimdeki yaramın kabuğu soyuldu etrafıma bakıyorum tutanacak pekde sağlam dallarımın olmadığını görüyorum tekrar üzülüyorum bana ait bir dal niye yok ben nerde hata yapıyorum?genelde kendini sorgulayan kendine hesap soran bir karektere sahibim ve bunu son günlerde çok yapıyorum ve bazen kendi kenidme soruyorum ben benden ne istiyorum?ve yine kendi kenidimi sorgulamış oluyorum işte o zaman kahroluyorum yine diyorum yine bak hesap soracağın kimsen yok ondan kendine hesap soruyorsun ondan hıncını hırsını kendinden çıkartıyorsun cevapsız sorularımla kafam iyice karışıyor ve dönüp dolanıp aynı yere geliyorum.ve büründüğüm rolümü kostümümü üzerime giyiyor şımarık ukala mutlu polyannayı oynuyorum huyum kurusun güçlü görünecemya çaktırmamaya çalışıyorum :D:Dbelkide gerçekten ben çok güçlü biriyim çünkü her yorulduğumda etrafıma bakıpta sağlam bana ait bir dalımın olmadığını her görüşümde dala ihtiyacım kalmadan kendi ayaklarımın üzerinde dimdik duruyorum yanlızlığımı kendime en iyi dost yapmam benim güçlü olduğumu gösteren tek neden olarak bile yeter evet ben çok güçlü biriyim çünkü ben sevdiklerimi üzmüyor onlar üzülmesin diye faturayı kendime kesiyor hesabınıda ben veriyorum evet ben çok güçlüyüm çünkü ben gerçekten çok fedakar bir evlat fedakar bir abla fedakar bir kardeşim vede fedakar bir arkadaş ve fedakar bir aşığım.Aşk aşkkk ahh üleyn aşk senin iki gözün kör olsun :D:D
    sevgili günlük sana yazarken şimdi anladım dedim ya ben yazarken kendimi kaybederim içimdeki herşeyi düşünmeden dökerim içimdekileri dökünce anladığım tek şey ben çok güçlüyüm çünkü bir inasının kendin çok güçlü görecek kadar güçlü bir duyguya sahibim ve Rabbimin bana verdiği cana ve yüreğimde taşıdığım hesapsiz çıkarsız sevgilerimle şimdi anladım ki ben çok güçlü ve mutluyum:)

dip not:Bilge müthiş bir bölüm açmışsınya inan varya ne yazdığımı bilmiyorum tamamen doğal oldu düşünmeden su gibi yazdım aklıma ne geldiyse yazdım valla:D:Dvede çok iyi geldi içimi dökmeye ihtiyacım varmış :)

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

şşşş bilge valla biliyorum düzeni bozuyorum bu msjı yazmakla ama dayanamadım ne yapim :D:D kızz meğerse ben ne doluymuşum seninkiler günlük benimki destan olmuş hihihihiih:D:D ama valla çok rahatladım ben buraya fazla takılmıyım en iyisi yoksa herkes benim içimi dışımı öğrenir gizemim kalmaz kızzz:pound:

6. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Ne bozması canım, iyi yapıyorsun valla iki cümle de olsa buraya yazsam farklı oluyor, dönüp bakınca da garip oluyor insan. Bazen benim de destan yazasım gelmiyor değil hani, bakma sen yakında ben de öyle yazmaya başlayacağım :) Yazdıkça rahatlarsın *****, iyi olur, sen gizemini kaybetmezsin merak etme :)

7. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    16 Kasım

İnsanın kafası başka yerlerde, gelecekteki bir günde, yapılacak bir işte olunca o günün keyfini kesinlikle yaşayamıyor. Bu aralar ben hep böyle yapıyorum, içinde bulunduğum anlarda kafam ya geçmişte ya gelecekte. Bir türlü bugüne dönemedim. Bir yandan 22 Kasım'ı bekliyorum, ki benim için önemli bir gün; bir yandan da son zamanlarda olanları düşünüyorum devamlı. Sanki bana bir faydası olacakmış gibi. Sanki birşeyleri düşündükçe değiştirebilecekmişim gibi. Ama insan bazen tutamıyor kendini, düşünüyor işte...

Hayatın cilvelerinden biri de imtina ettiğimiz her türlü botanik mahsülün tepemizde bitmesi diyebilirim. :tsk: Hakikatten son zamanlarda benim şansımdan mıdır, kaderde yazdığından mıdır hep tuhaf insanlarla uğraşmak durumunda kalıyorum. Aslında moralim bozuk değil bugün, keyfim de yerinde değil desem yalan olur. Kendimi daha iyi hissediyorum. Ancak bazı şeyler aklıma gelip duruyor. Elimde değil.

Sanki bugün daha sakin bir kafayla düşünüyorum bazı şeyleri. Sinirlenmeden... İnsanlar gerçekten anlaşılması zor yaratıklar. Buna ben de dahilim. Ama nasıl beceriyorum en cinsleriyle aynı ortama düşmeyi onu bilemiyorum işte. Cımbız gibi çekiyorum gerçekten... Bu konuda çok başarılı olduğumu söyleyebilirim. Bu çalışma ortamım hakkında yaptığım bir yorum, yani başka yerleri kastetmiyorum.

Amaannn neyse, bugün kafamı dinlemek istiyorum. :)

8. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

16 Kasim

Bende dayanamadim, yaa bugün hic iyi degilim ben huzur evinde hemsire olarak calsiyorum ve bir yildir katta yalniz calisiyorum ögleden sonra bugün yine herzamanki gibi calisiyordum ama bugün öbür günlere hic benzemiyor. Bugün en sevdigim hastam öldü :( yaaaa hala inanamiyorum gözlerimi kapadikca aklima hastam geliyor ona okadar alismisimkiiii anlatamam... ama bugünden sonra kendime söz verdim bir daha hicbir hastama bukadar yakin olmayacagim ve baglanmayacagim cok zor oluyormus yaaa ilk ölen hastam en sevdigim hastam oldu ne yazikki....

9. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

22 Kasım Perşembe

Öncelikle Kördüğüm adına üzüldüm canım, çok zor olmalı gerçekten. Başın sağ olsun.

Bugün dersim öğleden sonra aslında ama biraz erken gideceğim gelemeyecek olanlar varmış başka derslere de girmem gerekiyor.

Hala uykum var, bıraksanız akşama kadar yataktan çıkmak istemiyorum. Öyle de yorgun hissediyorum kendimi.

Akşam da dersten geç çıkacağım, yemek işini ne yapsam acaba?

Suların tazyiği bir geliyor bir gidiyor, makineleri çalıştırmaya korkuyorum. Ama çamaşır yıkanması gerek, umarım akşama tazyik iyi olur.

Dün gece rüyamda neredeyse bütün ailemi gördüm. Herkes oradaydı... Özledim mi ne...

Neyse, benden şimdilik bu kadar. Sonra yine gelirim.

10. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Tsk ederim Bilgecim, bugün iyiyim artik Allaha sükür. Sabahdan doktora gittim artik doktorlardan cikmaz oldum bu yasta agir hasta gibi o doktor senin bu doktor benim sürünüyorum, ama bunada sükür ne diyeyim. Neyse ögleden sonrada alisverise gittim yine doldurdum Kiyafetle rle Torbalarimi:) Simdi aksam oldu ve cok mutlu oldugum yerdeyim benim ikinci evim olan melekler mekanindayim, ne diyeyim bugün cok mutluyum ;)

11. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

27 Kasım

Benim müdür hepten cozuttu valla. Ne yapacağım ben bununla bilemiyorum. Çocuklar da çok yordular beni bugün ama değerdi, güzel ders işledim bugün tüm sınıflarda... :)

Çocuklar çok tatlılar ya, bir sürü hediyeler birşeyler almışlar getirmişler öğretmenler günü için. Kolyeler almışlar, küpeler, kalemlikler, kalemler, çiçekler, parfümler... Kucağım bir anda bir sürü şeyle doldu dün ve bugün.

Gelip sarılıp beni öpmeleri, güzel cümlelerle bana birşeyler söylemeleri... istemeden başladığım bu meslekte belki de gerçekten birşeyler farklı olacak dedirtiyor bazen. (Belki de gelip geçici bir duygu bilmiyorum, bazen çok sinirleniyorum çünkü)...

Başım ağrıyor biraz bağırarak ders anlatmaktan. Yorulmuşum ya. Gerçi her mesai sonrası aynı cümleyi söylüyorum :)

Neyse sonra yine gelirim...

12. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Mekan Günlüğüm

9 Haziran 2008 Pazartesi

Bugün eşimle evlilik yıldönümümüz... Lakin işler, stres ve uğraştığımız olaylar tatlılıkla hatırlanacak bir kutlama yapmaya müsaade etmiyor sanki bugün.

Bir yıldır muzdarip olduğum olaylar silsilesi yine ve yeniden (aslında ara vermeksizin) kendini gösteriyor. Koca koca insanların hiç hoş olmayan bir şekilde birbirlerine bağırmasına tanıklık ettim bugün. İçim acıdı... Gerçi taraflardan biri haklıydı biliyorum. Taraf tutulmaz ama hakkın ve haklının tarafı olunur. Bugün buna daha çok inandım.

Evde yine yapacak bir sürü şey var. Bugün mesaiden geç çıktım zaten. Neyseki yemeğim var. Arkadaşım tek başına durmasın istedim okulda. Öğlen dersim bitmesine rağmen yanında kalmak istedim. O yüzden de geç geldim.

Çok güzel bir rüya gördüm hafta sonu. O kadar güç verdi ki bana. Kendimi iyi hissettirdi o kadar stresten sonra, gerçekten iyi geldi.

Sanırım tatilin gelmesi beni çok rahatlatacak. Hem fiziksel, hem ruhsal hem de duygusal olarak. Buna ihtiyacım var, biliyorum.

İşte bir gün daha geçti gitti.

Yarına Allah kerim...

13. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

9 haziran 2008
    sevgili bilge gökçen öncelikle evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun ALLAH bir ömür mutluluk ve huzur versin
    ne güzelmiş bu konu yeni fark ettim heralde benim kadar yanlız kimse yoktur konuşacak dertlerimi anlatacak kimsem yok (tabi melekler hariç)çıkıp gezmek istiyorum özgürce tek başıma gezmek ama çıkamıyorum tabiki oğlum daha iki yaşında bırakacak kimsemde yok yanlız kalmayı arkadaşlarımla gezmeyi uzanıp eşimle film izlemeyi özledim ne zaman büyüyecek bu çocuklar gün geçtikçe sorumluluğum artıyor sıkılıyorum ailemden uzaktayım kimsem yok eşimlede iyice uzaklaştık hayat geçim derdi öne geçti
    bu günlerde bunalımlıyım inşallah çabuk geçer
    ooooooooohhhhhh rahatladım
    canım bilgem teşekkürler

14. seyma01

seyma01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

nice mıtlu senelere arkadaşım
    gurbet kuşu galiba yurt dışında ama olsun insan bazen kendi vatanında bile hatta tanıdıklar arasında bile kendini yalnız hissedebilir önemli olan gönül birliği yapyığımıs kişilerle gönül köprüsü kurmak.bende 2 senedir kendimi yalnız hissediyom yoruldm ama gidecek yer yok yani kaçış yok en ii si yüzleşmek hayatla sağlıcakla kalın..........

15. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

inşallah bir ömür boyu hep böyle mutlu olursun bilgem..içini bize dökmüşsün canım saol:hug: hayat koşullarından dolayı böyle oluyor diymi?iş güç..gurbet kuşu bitanemm sende canını fazla sıkma hayat bu napıcaksın katlan bi süre sonra düzelir biraz daha dayan.biz kadınlar hep dayanırız ya zaten hep dayanan biz oluruz herşeye katlanan..

10 haziran

Bugün bütün günümü ailemle geçirmeyi planlıyorum.onları çoooooookkkkkkkk seviyorummmmmmmm onlar benim herşeyim..tabi sizleride seviyorum melişlerimi sevmem mi hiç:)

Mekan Günlüğüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düğün Mekanı

Düğün Mekanı

düğün mekanları anadolu yakası anadolu yakası düğün mekanları avrupa istanbul avrupa yakasında yapılacak mekan Şimdi düğün mekanlarında hiçbir sınırlama yok. Oteller, şık restoranlar, geniş teraslar, sevimli bahçeler ve tabii tekneler. Siz yeter ki nasıl bir düğün istediğinize karar verin ve detaylara dikkat edin. Nasıl Bir Düğün? Nasıl bir düğün yapacağınız konusu, hem eşinizle hem de...
  2. Bilge'nin Mekanı

Bilge'nin Mekanı

Benim de bir köşem olsun da arkadaşlarım yanıma uğrasınlar dedim :) Herkese benden birer kahve... :pimpride8lr: Bir de çikolatalı pasta...
  3. Mekanın En'leri

Mekanın En'leri

Forumda size göre: En Yaramaz: En Tatlı: En Cazgır: En Muzip: En Geveze: En Sakin: En Bilimsel: En Canayakın: En Komik: En Ağırbaşlı: En Titiz: En Esprili: En Afacan: En Meraklı: En Hınzır: En Çılgın: En Manyak: En sevimli: üyeler kimler? Bir kişiyi birden fazla yere yazabilirsiniz. Lütfen objektif kriterlere göre değerlendirme yapınız; en manyağın ne objektif kriteri olacaksa :hhh:
  4. Melekler Mekanı

Melekler Mekanı

- Bir yaşam biçimi, - Büyük bir ailenin parçası olma mutluluğunu yaşayabildiğiniz yerin ismini ifade eden iki kelime, - Kadına dair her kavramın bir araya geldiği benzersiz mekan...
  5. Dedikodu mekanı :)

Dedikodu mekanı :)

dedikoduya ne dersiniz yada merak ettiginiz bişeyi sormak tan utandıysanız gelin paylasalım hem cekirdek aldım cıtlarız oh ne guzel cayda var kim başlayacak merak ediyomm

Sayfayı Paylaş