Meleklere İnanmanın Faydaları

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Meleklere İnanmanın Faydaları Melekler imanın davranışlar üzerindeki etkisi

Merhaba Sevgili Melek'ler ve "meleklere inanmanın faydaları nelerdir?" diyen siz sevgili misafirler, bu konumuzda sizlerin sorusunu cevaplıyacak ve merakını giderecek bilgiler sunuyoruz sizlere.

meleklere inanan bir müslüman için hiçbir zaman yanlızlık denen bir kavran yoktur. Her zaman ve her yerde bizimle beraber olan, bizden hiç ayrılmayan melekler bulunduğuna inanan bir müslüman, gizli yerlerde "Beni kimse görmüyor, istediğimi yaparım" diyemez, kötülük yapamaz. Çünkü nerede olursa olsun meleklerin kendisini gözetlediğini, iyilik ve kötülüklerinin yazıldığını bilir. Böylece meleklere olan imanımız bizi kötülük yapmaktan alıkor.
    Bunlardan başka bizi kötülüklerden koruyan, iyilik yapmaya yönlendiren melekler de vardır. Bunlara biz koruyucu melekler diyoruz. Dünyada iyilik ve güzelliğin misali melek; fenalık ve çirkinliğin kötü örneği de şeytandır. Melek, insanı iyiliğe, şeytan da kötülüğe çağırır.
    Meleklere inanmak, ahlâki davranışlarımızı olumlu olarak etkiler, kötülüklerden sakınmamızı ve ahlâkımızın güzelleşmesini sağlar.
    Peygamberimiz (s.a.s.) şöyle buyuruyor:
    "Hem şeytan, hem de melek, insanın kalbine bazı şeyler getirirler. Şeytanın işi kötülüğe çağırmak, haktan uzaklaştırmaktır. Meleğin işi hakka, iyiliğe çağırmak ve kötülükten uzaklaştırmaktır.
    Kim içinde iyiliğe çağıran bir ses duyarsa bilsin ki o, meleğin sesidir. Hemen ona uysun ve Allah'a şükretsin.
    Kim de içinde kötülüğe çağıran bir ses duyarsa bilsin ki o, şeytanın sesidir. Ondan uzaklaşsın ve Allah'a sığınsın.
    O zaman melekleri ve şeytanı görüp görmemek önemli değil önemli olan davranışlarımızı hangi tür varlıklara göre yönlendirdiğimiz.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Allah razı olsun

3. Ahmet can Toprak

Ahmet can Toprak Forum Okuru

Teşekür edirim çok yardımcı oldunuz...

Meleklere İnanmanın Faydaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. vip meleklere

site içerisinde verilen görevleri başarıyla yerine getiren ve çok yorulan vip meleklerimiz olan karamel gülücük esena nisan minik melek mislinay ve modumuz çitos ve bize yardım eden sevgili üyemiz yardımsever dost olan hidoşumuza çok teşekkür ediyorum ellerinnize sağlık emeğinize sağlık arkadaşlar çalışkan viplerimiz iyiki varsınız çok teşekür ediyorum sizlere yönetim adına (ayrıca +100 rep...
  2. tüm meleklere....

sevgili melekler hepinizi çok seviyorum sizin üzerinize forumdaş tanımıyorum.hepinizi tek geçerim bu alemde.(başlığa uygun oldu ama doğruluk payıda var)
  3. meleklere selam

merhaba güzel bayanlar ben yeni üye oldum ve umarım doğru yere açmışımdır konuyu, adım funda aranıza katılmaktan büyük bir keyif alacağıma eminim benide aranıza kabul edersiniz umarım :)
  4. Meleklere Özgeçmiş, CV ler

Melişlerime cv örnekleri hazırladım.. beğendiğinizi alabilirisniz bakarsınız işinize yarar:) Not: üzerinde düzenleme yapınız. CV 1 ADI SOYADI İletişim Bilgileri Ev Adresi Ev Telefonu Cep Telefonu e-Mail Kişisel Bilgiler İş Deneyimleri Çalışma Durumu Dogumgünü Cinsiyet Medeni Durumu İş Deneyimleri BAŞLANGIÇ AY Şirket BİTİŞ AY Görev İşten Ayrılma Nedeni İş Tanımı...
  5. Meleklere Hediyem Var!

Ay valla resimlerin üstüne yazı yazmak çok bi hoşuma gitti. Bende Melekler Mekanının güllerine bi iki resim şeyedim dedim :D Belki beğenirsiniz :D Tüm Meleklere.. Sana özel yaptım bak bebeimm :) Buyrunuz efenimm :) :):):) Sudemime:) O kırmızıyı sever... Sn adminim siz bana bir arabayı çok gördünüz ama ben size araba aldım hemdeee çikolatadan :) :):D:) Siz ayrılmaz ikilisiniz ayırmayım...
  6. Kendinize güvenmenin ve inanmanın yolları

kendine güvenmenin yolları, inanmanın yolları, özgüven duymanın yolları ve dahası burada arkadaşlar. Hayatın her alanında ve her anında başarılı olabilmek için, öncelikle kişinin kendine güvenmesi ve inanması şarttır Melek'lerim. Yani kısacası; özgüven... Peki bu nasıl olabilir; buyrun bu makalemizde öğrenelim Melek'ler:) Kişisel güveninizi geliştirmek için öncelikle ‘eşsiz’ olduğunuza...
  7. meleklere havucun faydaları

Uzmanlar, havucun, süratle kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, peklik giderici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici ve yeri doldurulamayan bir sebze olduğunu söylüyor. Kansızlık halinde, sabah-öğle-akşam taze çıkarılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi öneriliyor. Mide ve bağırsak...
  8. meleklere keçi boynuzunun faydaları

keçi boynuzunun faydaları keçi boynuzunu yararları melekler sizlerde benim gibi kansızlık sorunu yaşıyosanız sizlere keçi boynuzunu tavsiye ediyorum sayılmayacak kadar çok faydaları var buyrun birlikte bakalım Anadolu’da bazı yörelerde harnup olarak da bilinir. Yeryüzünün en eski bitkilerinden olup anavatanı olarak Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir,...
  9. İslamda Fala inanmanın zararları var mı ?

Selam arkadaşlar İslamda Fala inanmanın zararları nelerdir bu konuda bilgi rica ediyorum
  10. Tüm Meleklere sesleniyorum

Meraba kızlara ben Nihan aranıza yeni katıldım sizleri tanımak ve tanışmak isterim =)

Sayfayı Paylaş