Meleklere İnanmanın Faydaları

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Meleklere İnanmanın Faydaları Melekler imanın davranışlar üzerindeki etkisi  Merhaba Sevgili Melek'ler ve "meleklere inanmanın faydaları nelerdir?" diyen siz sevgili misafirler, bu konumuzda sizlerin sorusunu cevaplıyacak ve merakını giderecek bilgiler sunuyoruz sizlere.

  [​IMG]


  meleklere inanan bir müslüman için hiçbir zaman yanlızlık denen bir kavran yoktur. Her zaman ve her yerde bizimle beraber olan, bizden hiç ayrılmayan melekler bulunduğuna inanan bir müslüman, gizli yerlerde "Beni kimse görmüyor, istediğimi yaparım" diyemez, kötülük yapamaz. Çünkü nerede olursa olsun meleklerin kendisini gözetlediğini, iyilik ve kötülüklerinin yazıldığını bilir. Böylece meleklere olan imanımız bizi kötülük yapmaktan alıkor.
  Bunlardan başka bizi kötülüklerden koruyan, iyilik yapmaya yönlendiren melekler de vardır. Bunlara biz koruyucu melekler diyoruz. Dünyada iyilik ve güzelliğin misali melek; fenalık ve çirkinliğin kötü örneği de şeytandır. Melek, insanı iyiliğe, şeytan da kötülüğe çağırır.
  Meleklere inanmak, ahlâki davranışlarımızı olumlu olarak etkiler, kötülüklerden sakınmamızı ve ahlâkımızın güzelleşmesini sağlar.
  Peygamberimiz (s.a.s.) şöyle buyuruyor:
  "Hem şeytan, hem de melek, insanın kalbine bazı şeyler getirirler. Şeytanın işi kötülüğe çağırmak, haktan uzaklaştırmaktır. Meleğin işi hakka, iyiliğe çağırmak ve kötülükten uzaklaştırmaktır.
  Kim içinde iyiliğe çağıran bir ses duyarsa bilsin ki o, meleğin sesidir. Hemen ona uysun ve Allah'a şükretsin.
  Kim de içinde kötülüğe çağıran bir ses duyarsa bilsin ki o, şeytanın sesidir. Ondan uzaklaşsın ve Allah'a sığınsın.
  O zaman melekleri ve şeytanı görüp görmemek önemli değil önemli olan davranışlarımızı hangi tür varlıklara göre yönlendirdiğimiz.

   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Allah razı olsun
   
 3. Ahmet can Toprak

  Ahmet can Toprak Forum Okuru

  Teşekür edirim çok yardımcı oldunuz...
   
Meleklere İnanmanın Faydaları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. bütün meleklere...

  merhabaaaaaa:humble::humble: yeni üye oldum. umarım en kısa sürede kaynaşırızzz
 2. Kendinize güvenmenin ve inanmanın yolları

  kendine güvenmenin yolları, inanmanın yolları, özgüven duymanın yolları ve dahası burada arkadaşlar. Hayatın her alanında ve her anında başarılı olabilmek için, öncelikle kişinin kendine güvenmesi ve inanması şarttır Melek'lerim. Yani kısacası; özgüven... Peki bu nasıl olabilir; buyrun bu makalemizde öğrenelim Melek'ler:) Kişisel güveninizi geliştirmek için öncelikle ‘eşsiz’ olduğunuza...
 3. meleklere havucun faydaları

  Uzmanlar, havucun, süratle kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, peklik giderici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici ve yeri doldurulamayan bir sebze olduğunu söylüyor. Kansızlık halinde, sabah-öğle-akşam taze çıkarılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi öneriliyor. Mide ve bağırsak...
 4. meleklere keçi boynuzunun faydaları

  keçi boynuzunun faydaları keçi boynuzunu yararları melekler sizlerde benim gibi kansızlık sorunu yaşıyosanız sizlere keçi boynuzunu tavsiye ediyorum sayılmayacak kadar çok faydaları var buyrun birlikte bakalım Anadolu’da bazı yörelerde harnup olarak da bilinir. Yeryüzünün en eski bitkilerinden olup anavatanı olarak Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir,...
 5. İslamda Fala inanmanın zararları var mı ?

  Selam arkadaşlar İslamda Fala inanmanın zararları nelerdir bu konuda bilgi rica ediyorum

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. meleklere inanmanın faydaları nelerdir madde madde

  ,
 2. Meleklere inanmanın sağladığı yararlar