gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Menapoz sonrası kanama

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

menapoz sonrası kanama nedeni,menapoz sonrası kanama neden olur,menapoz sonrası kanama kanser habercisi mi,menapoz sonrasında kanama olur mu,menapoz sonrası kanama belirtileri,menapozdayım kanamam oldu, mnpzsnrsknm.jpg

Rahim kanseri (endometrium kanseri) özellikle yaşlı ve postmenopozal kadınların hastalığıdır. Menopozdan sonra oluşan bir vajinal kanama ya da lekelenme nedeniyle doktora başvurmak kanserin henüz erken evredeyken saptanmasını sağlayabilir. Vakaların %70’i 45-74 yaş arasındadır. Erken belirti vermesi nedeniyle %75’i başlangıç evrelerinde yakalanır. 5 yıllık yaşam şansı tüm evreler için ortalama %84 civarındadır, hastalık erken yakalandığında bu oran daha da yükselir.
    Risk Faktörleri:

• 60 yaş üstünde olmak,
    • Şişmanlık (obesite)
    • Progesteron içermeyen, sadece estrogenleri içeren hormon ilaçlarının uzun süre kullanımı,
    • Adet kanamalarının küçük yaşlarda başlayıp ileri yaşlarda menopoza girilmesi,
    • Hiç doğum yapmamak ya da kısırlık öyküsü,
    • Kendisinde veya ailesinde kalın barsak kanseri veya endometrium kanseri öyküsünün varlığı
    • Meme yada over kanseri öyküsü
    • Over hastalıkları
    • Tamoksifen (meme kanseri tedavisinde kullanılan bir hormon ilacı) kullanımı,
    • Diyabet (şeker hastalığı),
    • Hayvansal yağdan zengin beslenme,
    • Hipertansiyon (tansiyon yüksekliği),
    • Adet düzensizlikleridir.
    • Östrojen replasman tedavisi

BEYZA21 bunu beğendi.
Menapoz sonrası kanama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşılama sonrası kanama

aşılama sonrası kanama

merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım ve sizinle bişey paylaşmak istiyorum ben 22 ocakta 2. asılamamı yaptırdım 1-Sarı renkte yada değişik renklerde akıntı 2- Karın ve kasık bölgelerinde adet olacakmış gibi ağrılar 3- Bel ve sırt ağrıları ve bunun yanı sıra sinirlilik hali 4- Göğüslerde şişme acıma yada batma gibi bir belirti olmuyor 5- Mide Bulantısı 6- İştahın açılması bu belırtılerın...
  2. Aşılama sonrası kanama olması normalmidir?

Aşılama sonrası kanama olması normalmidir?

aşılamadan sonra lekelenme,aşılamadan sonra kanama,aşılamadan sonra akıntı,aşılama sonrası gebelik belirtisi,aşılamadan sonra kanama olmak ,aşılama hakkında bilgiler Aşılama sırasında ve sonrasında çok hafif kasık ağrısı olması normaldir, bazı hastalarda hiç ağrı olmayabilir. Genel olarak son derece rahat bir işlemdir, hastaların rahatsız olacağı derecede veya anestezi gerektirecek kadar...
  3. Aşılama sonrası kanama olanlar

Aşılama sonrası kanama olanlar

aşılama sonrası lekelenme,aşılama sonrası kanama,aşılama sonrası ağrı,aşılama sonrası lekelenmesi olanlar,aşılama sonrası hamile kalanlar,aşılama sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler Aşılama yapılacağı gün eğer anesteziyle aşılama planlanıyorsa en az 6-8 saat öncesinden aç kalınması gerekir. Ancak genellikle aşılama anesteziye gerek kalmadan yapılan basit bir işlemdir....
  4. Doğum sonrası kanamalar

Doğum sonrası kanamalar

Rahminizden gelen kan, mukus ve dokudan oluşan akıntı loşia olarak bilinir ve loğusalığın ilk üç günü adet kanaması kadar veya daha fazla bir miktarda kanama olur. Loşianın miktarı genellikle fazladır; azalmaya başlayana dek miktarı toplam olarak yaklaşık iki bardaktır. İlk günler yataktan ani kalkmaktan dolayı birdenbire yoğun bir şekilde akar. Ancak bu kaygılanacak bir durum değildir....
  5. kürtaş sonrası kanama

kürtaş sonrası kanama

merhaba eylül 2de kürtaj oldum ekimde adetimi oldum ondan sonra hep lekelenme oldu hala devam ediyor nedni nedir?

Sayfayı Paylaş