gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

menopoza giren annem depresyonada mı girdi :S

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar annem menopoza girdi girmesine de sanırım girmişken depresyona da gireyim dedi :S Şaka bir yana kendini hep kötü hissediyor.Bir ağlıyor bir gülüyor. Acaba emnopoza girilince peşinden depresyon da mı geliyor? Ne yapacağım ben?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Pek çok kadının menopoz döneminde depresyona girdiği düşünülürsü. Ancak yapılan son çalışmalar böyle bir gerçekliğin olmadığını ortaya koydu.
    Uzmanlara göre menopoz ile depresyon arasında kesin bir ilişki yok. Menopoz döneminde östrojen hormonunun azalmasın abağlı olarak depresyon benzeri bir surum ortaya çıkabiliyor.

Çalışmalar menopoz dönemindeki depresyonda esas etkenlerin psikososyal faktörler olduğunu gösterdi...

menopoza giren annem depresyonada mı girdi :S konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Menopoz

Menopoz

Menopoz âdetlerin son olarak kesilmesi anlamına gelirse de, klimakterik kelimesiyle eş anlamlı kullanılmaktadır. Östrojen yetersizliği, genital yolda kızarmalara ve değişken bir atrofiye yol açar. Doğurganlık döneminin son bulmasına ve menopozun fizik semptomlarına karşı bir tepki olarak gelişen emosyonel bozukluğa sık rastlanır. Bu yaşta açık anksiete durumları (bkz.) ve depressif hastalıklar...
  2. Menopoza girdim saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım?

Menopoza girdim saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım?

Bu konu ; menopoz döneminde saç dökülmesine karşı önlemler ile ilgili bilgi vermektedir. Kadınların vücut yapılarında ciddi bir değişim olan menopoz dönemi sıkıntılı bir süreçtir. Bu dönemde vücudun verdiği tepkiler kimi zaman kadınları korkutsa dahi tıbbın önerileri sonsuzdur. Menopoz dönemine giren meleklerimize önerimiz, bu dönemde saç dökülmeleri olabilir ve bunun için çeşitli önlemler...
  3. menopoza giren kadının çocuğu olabilir mi?

menopoza giren kadının çocuğu olabilir mi?

Ben birşey öğrenmek istiyorum. Acaba menopoza giren kadının da çocuğu olabilirmi küçük bir ihtimal bile olsa?
  4. Menopoza Giren Kadınlar İçin Genç Görünmenin Sırları!

Menopoza Giren Kadınlar İçin Genç Görünmenin Sırları!

menapoz,menapoza giren kadınlara genç görünmenin sırları,menapozda yaşlanmayı durdurmanın yolları,menapoza giren kadınlara formüller,menapoza girenler nasıl genç kalır, Menopoz ile birlikte cildin yapısı da değişmeye başlıyor. Doğru cilt bakımı ile cildinizi gençleştirmek sizin elinizde.. Menopoz yaşını belirleyen en temel faktör kalıtımdır. Anne menopoz yaşı kızının menopoz yaşını da...
  5. Menopoza girdim nasıl beslenmeliyim?

Menopoza girdim nasıl beslenmeliyim?

Menopoz kadın hayatında fizyolojik ve hormonal olarak vücutta çok önemli değişikliklerin olduğu bir dönemdir. Vücutta meydana gelen hormonal değişimler bir çok organ ve sistemi etkilediği gibi bazak metabolizma hızında yavaşlamaya da neden olur. Ayrıca yaşın ilerlemesi ve çalışan kadınların işten ayrılması, emekli olması gibi etkenlerle de genel olarak hareket etme oranı azalır. Bütün bu...

Sayfayı Paylaş