Mermer Temizliği Nasıl Yapılır?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. Bu sayfa, Mermer Temizliği Nasıl Yapılır konusu hakkında bilgiler vermektedir.  Sevgili melekler, ev temizliği kadınların bazen istemeyerek de olsa yaptığı bir iştir. Herkes temizlik yapmayı sevmeyebilir ancak bulunduğumuz ortamı temiz tutmak zorundayızdır. Eğer temizlik yapmayı sevmiyorsak temzilikle ilgili bazı pratik öneriler işimize yarayacaktır. İşte onlardan biri mermerlerin pratik bir şekilde nasıl temizleneceği ile ilgili bilgileri bu sayfamızdan bulabiliriz..


  [​IMG]


  1) Boyalı lekeler

  Meyve, kahve gibi lekeleri içine birkaç damla amonyak katılmış çamaşır suyuyla ovuşturulunca yok olurlar. Sonra duru suyla silmeyi ihmal etmeyin

  2) Mürekkep lekesi

  Birkaç damla amonyak ve yüzde 20 oranında oksijenli su karışımıyla lekeleri ovun. Kuruyunca mermerlerinizi yumuşak bir bezle parlatın.

  3) Yağ lekeleri

  Mermer üzerindeki yağ lekelerini çıkartmak için benzin kullanın. Ancak bu işi ateşten uzakta yapmayı sakın ihmal etmeyin.

  4) Sararan mermerler

  Sabunlu suyla silin sonra tuz katılmış limon suyuyla ovuşturun durulatıp kurutun.

  5) Pas lekeleri

  Oksalit asit pas lekeleri için birebirdir. Bir kaşık oksalit asidi az miktardaki sıcak su içinde eritin. Buna batırdığınız bir bezle lekeli yerleri ovun.

  6) Beyaz mermerler

  Bol tuz ilave edilmiş limon suyuyla ovun. Bir fanila parçasıyla parlatın.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. bulunduğumuz ortama temiz tutma ile ilgili görseller