Mide bulantısına bitkisel çözüm

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

mide bulantısına bitkisel çözüm hamilelikte mide bulantısına bitkisel çözüm hamilelik bulantılarına gebelik bulantılarına Mide bulantısına iyi gelen şifalı bitkileri sizler için paylaşıyorum.
    Adaçayı: Toz haline getirilen adaçayından her gün 3 kere 0,5-3 gram miktarında içilir.
    Adaçayı: Adaçayının bir başka kullanım şekli ise şöyledir. 1 bardak kaynar suyun içerisine 2 gram kadar ufalanmış adaçayı ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra içilir. Bu kürden günde 2-3 bardak hazırlanıp içilmelidir.

Ebegümeci: 1 bardak kaynatılmış haldeki suyun içine 5 gram ebegümeci bitkisi konur ve 10 dakika demlendikten sonra günde 2-3 bardak içilir.

Nane: 1 bardak kaynar haldeki suyun içine 8 gram kadar kuru nane atılır ve 10 dk demlenmesi beklendikten sonra günde ikişer bardak içilir (sabahları ve akşamları). Özellikle ağır mide bulantıları için bu kür içilmelidir.

Kekik: Toz haline getirilmiş kekikten günde 3 defa 1-3 gram kadar içilmelidir. Bu kekik kürüne limon suyu da sıkılmalıdır.
    Zencefil: 1 bardak kadar kaynar suyun içine 1 çay kaşığı zencefil ilave edilir ve 10 dk beklendikten sonra içilir. Mide bulantısının bitkisel tedavisi için hazırlanan bu zencefil küründen günde 3 bardak içilmesi önerilmektedir.

Ihlamur: Ihlamur da mide bulantısına iyi gelen bitkilerden biridir. Günde 2-3 çay bardağı kadar ıhlamur çayı içerek de mide bulantısından kurtulabilirsiniz (Allah’ın izniyle).

Not: Yukarıdaki her tarif farklı kürlerdir. Hepsi aynı anda uygulanmayacaktır. Sizin için hangisini hazırlamak kolay ise o kürü hazırlayıp içiniz. Ancak her kürün etkisinin her insanda aynı olamayacağını da göz önünde bulundurunuz.
    Kaynak: Bitki kürleri.com

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

daha çok bilgi yok mu ama yinede çok teşekkürler....

Mide bulantısına bitkisel çözüm konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hamileyim Midem Bulanıyor Artık Mide Bulantısına Son

Hamileyim ve Midem Çok Bulanıyor Hamile kaldığınızdan beri mide bulantılarından mı şikayetçisiniz? O halde yalnız değilsiniz! Neredeyse tüm hamile kadınlar aynı ortak sorunu yaşıyor. Anne adaylarının 2/3’ünde bulantı ve 1/3’ünde kusma görülüyor. Bebek bekliyor olmak her kadının yaşamındaki en özel anların başında geliyor. Ah! Bir de şu mide bulantıları olmasa... Ne yazık ki bu çok özel...
  2. mide bulantısına iyi gelen yiyecekler

mide bulantısına iyi gelen yiyecekler Mide bulantısına hangi yiyecekler yada bitkiler iyi geliyor kızlar. Akşamdan kalma gibi bir mide bulantım var bir türlü geçmiyor nane limon kaynattım biraz rahatlattı gibi ama yinede tam iyi gelmedi. Tavsiyeleriniz var mı ?
  3. Mide bulantısına ne iyi gelir buyrun öğrenelim.

mide bulantısına ne iyi gelir mide bulantısı nasıl geçer Evet hanımlar, mide bulantısı nasıl geçer, mide bulantısına hangi yiyecekler iyi gelir ve mide bulantısına iyi gelen şeyler nelerdir ve dahasını bu yazımızda öğreniyoruz Melek'ler! Mide bulantısını ne geçirir? Mide bulantısı olduğunda ne yapabiliriz? Kusacakmış gibi olma anlamına gelen mide bulantısı, hepimizin başına gelen...
  4. Ahmet Maranki'den Mide Yanması İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki mide yanması ve reflü formülü Ahmet Maranki mide ağrısına ne iyi gelir Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki'den, mide yanması ve reflü problemi olanlar için tavsiye ettiği bitkisel kürü sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Dr. Ahmet Maranki mide yanması ve reflü için patates lahana kürünü önerdi.. Sarı patates ve iri yapraklı beyaz lahananın çiğden suyunu sıkarak sabah akşam...
  5. Mide bulantısına ne iyi gelir

Yemek yiyemez hale geldim sürekli midem bulanıyor en ufak bir koku rahtsız ediyor ve çözümünü bulamadım lütfen yardımcı olun:(
  6. Sabahları oluşan mide bulantısına ne iyi gelir?

Sabahları inanılmaz bir mide bulantısı yaşıyorum ve bu bulantı konusunda önemli sıkıntılar çekiyorum. Beni bu bulantılardan kurtarabilecek önerileriniz var mı acaba?
  7. gebelikte mide bulantısına ne iyi gelir?

Gebelik şekeri aşerme Merhaba arkadaşlar, hamileliğmin ilk 3 ayında çok kötü mide agrıları ve ada olsa bulantılar yaşadım doktorumun bana önerdiği şey mdeyi bastırmak içinsprıte ve cola onermişti gunde bir tane ıcebılırsın mıde bulantısına ıyı gelır demıstı gercektende bana çok iyi geliyordu
  8. yolculukta mide bulantısına ne iyi gelir?

12 saatlik yola gidicem Bursadan Samsuna Araba beni tutar küçüklüğümden Beri O Bulantıyı Yaşayanlar bilir resmen yolda eziyet çekiyorum Bulanmaması Bir öneriniz varmı Hangi ilaç iyi işe yararmı ? Şimdiden çok teşekkür ederim
  9. Gebelikte Mide Ekşimesine Doğal Çözüm Burada!

gebelikte mide ekşimesi hamilelikte mide ekşimesi Sevgili melekler, bugün çette karakuzu ile konuşurken bana midesinin çok ekşidiğini ve ilaç kullanmadan bununla nasıl başedebileceğini sordu. Gebelikte mide problemlerinin çok sık yaşandığını ve ne derece rahatsız edici olduğunu bildiğimden, hemen ufak bir araştırma yaptım ve doğal bir çözüm yolu buldum. Karakuzuma söyledim o da uyguladı ve...
  10. Mide bulantısına ne iyi gelir?

neden mide bulanır,mide bulantısı neden olur,mide bulantısına ne iyi gelir,mide bulantısı nasıl giderilir Kusacakmış gibi olma anlamına gelen mide bulantısı, hepimizin başına gelen tatsız bir durum. Mide bulantısı sık karşılaştığınız bir sorunsa, ilaçlara sarılmadan önce kendi kendinize, evde yapabileceklerinizi deneyin. Mide bulantısı tek başına bir hastalık değildir. Peki, bulantı neden...

Sayfayı Paylaş