Mide bulantısına bitkisel çözüm

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

 1. mide bulantısına bitkisel çözüm hamilelikte mide bulantısına bitkisel çözüm hamilelik bulantılarına gebelik bulantılarına
  Mide bulantısına iyi gelen şifalı bitkileri sizler için paylaşıyorum.
  Adaçayı: Toz haline getirilen adaçayından her gün 3 kere 0,5-3 gram miktarında içilir.
  [​IMG]
  Adaçayı: Adaçayının bir başka kullanım şekli ise şöyledir. 1 bardak kaynar suyun içerisine 2 gram kadar ufalanmış adaçayı ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra içilir. Bu kürden günde 2-3 bardak hazırlanıp içilmelidir.

  Ebegümeci: 1 bardak kaynatılmış haldeki suyun içine 5 gram ebegümeci bitkisi konur ve 10 dakika demlendikten sonra günde 2-3 bardak içilir.

  Nane: 1 bardak kaynar haldeki suyun içine 8 gram kadar kuru nane atılır ve 10 dk demlenmesi beklendikten sonra günde ikişer bardak içilir (sabahları ve akşamları). Özellikle ağır mide bulantıları için bu kür içilmelidir.

  Kekik: Toz haline getirilmiş kekikten günde 3 defa 1-3 gram kadar içilmelidir. Bu kekik kürüne limon suyu da sıkılmalıdır.

  Zencefil: 1 bardak kadar kaynar suyun içine 1 çay kaşığı zencefil ilave edilir ve 10 dk beklendikten sonra içilir. Mide bulantısının bitkisel tedavisi için hazırlanan bu zencefil küründen günde 3 bardak içilmesi önerilmektedir.

  Ihlamur: Ihlamur da mide bulantısına iyi gelen bitkilerden biridir. Günde 2-3 çay bardağı kadar ıhlamur çayı içerek de mide bulantısından kurtulabilirsiniz (Allah’ın izniyle).

  Not: Yukarıdaki her tarif farklı kürlerdir. Hepsi aynı anda uygulanmayacaktır. Sizin için hangisini hazırlamak kolay ise o kürü hazırlayıp içiniz. Ancak her kürün etkisinin her insanda aynı olamayacağını da göz önünde bulundurunuz.
  Kaynak: Bitki kürleri.com
 2. daha çok bilgi yok mu ama yinede çok teşekkürler....

Sayfayı Paylaş