gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

mikrofonun icadı mikrofonu kim icat etti mikrofonu kim buldu Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı Mikrofon nasıl bulundu, Mikrofonu kim icat etti, Mikrofon ne zaman bulundu gibi sorularınız yanıtları bu yazımızda yer almaktadır.
    Günümüz de ki önemi tartışalamayan ve mükemmel bir icad olan mikrofunu kim, hangi tarihte bulmuş; buyrun bilgi sahibi olalım Melek'ler:)

Mikrofon nasıl bulundu,
    Mikrofonu kim icat etti,
    Mikrofon ne zaman bulundu

Sesi bir yerden başka bir yere iletme görevi açısından Alexander Graham Bell’in 1867 yılında yaptığı telefon, mikrofonun ilk başarılı örneği olarak kabul edilebilir. Bu ilk mikrofonda, lastik bir diyagram, çok ince bir demir plakanın üzerine yerleştirilmişti.Plakanın altında da bir elektromıknatıs vardı. Konuşmacının sesi diyaframı, dolayısıyla da demir plakayı titretiyordu. Bu titreşim, elektromıknatıs tarafından değişik yüksekliklerde algılanıyor ve teller aracılığıyla vericiye aktarılıyordu. Vericide, akım yeniden ses dalgalarına dönüşüyordu. 1817 yılında Thomas Edison, çok daha duyarlı bir mikrofon geliştirdi. 1923 yılında, Almanya’da mikrofonun duyarlılığını artırıcı bazı gelişmeler sağlandı.

ASİMELEK bunu beğendi.
  2. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler :)

3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    rüyammm bu rahmetli adam neden gereksinim duymuşta mikrofonu icat etmişki merak ettim :D:D bi hikayesi varsa onuda paylaşırmısın rüyammmmmmm :D:D

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hikayesini bilmez olurmuyum canım :) Tabi ki biliyorum du anlatayim :D:D

Bu adamın içine ayan olmuş, gelecekte ki, nesillerden biri olan AsiMelek, bu soruyu 2011 yılında soracak demiş ve sırf sen bu soruyu sor diye geleceğin düzeni bolzumasın diye bu icadı yapmış hahaha

Ayol ne bilim ben, bir gün o adamın yanına gidersem, tabi diğer tarafta aynı mekan da olurmuyuz bilmiyorum ama, gördüğümde direk sorar senin de rüyana girer anlatırım hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  5. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :hhh: öldüm gülmekten yaaaaaaa :hhh: çok güzel açıklama yapmışın rüyammmm :hhh: valla yazamıyom şuan gülmekten katıldımm ayyy :hhh:

6. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sen gül diye yapıyorum zaten :D:D Gülmek parayla şekerim, 50 kuruş borçlusun hahaha "Çok ucuzmuş" deme çünkü her güldürdüğüm de 50 kuruş alırsam ohoo sen bana çalışırsın artık hahaha Borç defterin işliyor şekerim, 50 kuruş borcunu unutma hahaha 100 Tl gelince ödeşiriz, kabarık olursa ödemen zor olmasın, ne de olsa annemin kızısın hahaha

Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mikrofon

Mikrofon

Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayata atılacağınıza işarettir. Rüyada mikrofon görmek, politikayla uğraşacağınıza yorumlanır. Duyulduğunda heyecan yaratacak söz, ani haberdir.Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayatin bütün güçlüklerini yenecegine ve siyasi bir kisilik kazanacagina delalet eder.
  2. Lambayı kim buldu, lambanın icadı

Lambayı kim buldu, lambanın icadı

lamba icat tarihi lambanın icat tarihi lambanın icadı icad lambayı kim etti Bu yazı: Lambayı kim buldu, lambanın icadı, lamba ne zaman bulundu, lamba hangi tarihte icat edildi, lamba nasıl bulundu, ilk lamba nezaman bulundu hakkında bilgiler içermektedir. Evet, Sevgili Melek'ler; bize ışışk veren lambalar olmazsa olmaz değil mi? Pki hiç lambayı kim hangi tarihte buldu diye merak ettiniz mi?...
  3. PUSET kim buldu pusetin icadı

PUSET kim buldu pusetin icadı

Bu yazı: PUSET kim buldu pusetin icadı,puset nezaman bulundu, puset nasıl bulundu, puset hangi tarihte bulundu, puseti kim buldu hakkında bilgiler içermektedir. Daha önce hiç merak ettiniz mi, puseti kim hangi tarhite buldu diye? Merak edenler için, etmeyenlerde şimdi ettiği için, puset hakkında merak gideren bilgiler Melek'ler:D:D İngiltere’de, 1733 yılında William Kent tarafından, 3....
  4. Notayı kim buldu, notanın icadı

Notayı kim buldu, notanın icadı

nota resimleri notalar nota notanın icadı notaların bulunuşu Bu yazı: Notayı kim buldu, notanın icadı içerik kısaca.. nota ne zaman bulundu, nota hangi tarihte bulundu, notayı kim ne zaman buldu hakkında bilgiler içermektedir. Profesyonel anlamda müzikle ilgilenenler bilirler, peki ya müzik severler sizler biliyor musunuz, notayı ilk kim buldu diye merak ediyor musunuz? O halde buyrun...
  5. Elektromıknatısı kim buldu, elektromıknatısın icadı

Elektromıknatısı kim buldu, elektromıknatısın icadı

elektromıknatıs kim buldu elektromıknatısı kim buldu Bu yazı: Elektromıknatısı kim buldu, elektromıknatısın icadı içerik kısaca.. elektromıknatısı kim icat etti, elektromıknatıs ne zaman bulundu, elektromıknatıs hakkında bilgi içermektedir. Elektromıknatıs hakkında ki merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır Melek'lerim:) elektromıknatısı kim icat etti, elektromıknatıs ne...

Sayfayı Paylaş