Mikseri kim buldu, Mikserin icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. mikserin icadı mikserin bulunuşu mikseri kim icat etti mixerin icadı
  Bu yazı: Mikseri kim buldu, Mikserin icadı içerik kısaca.. Mikser ne zaman bulundu, mikseri kim ne zaman buldu, ilk mikser ne zaman bulundu, gibi merak edilen bilgileri içermektedir.


  Günümüz kadınlarının, vazgeçilmezi oaln mutfak aleti mikserin icadı hangi tarihte ve kim tarafından bulunmuştur, merak ediyor musunuz Melek'ler? O halde buyrun;)

  [​IMG]

  Mikser ne zaman bulundu, mikseri kim ne zaman buldu, ilk mikser ne zaman bulundu,

  1904 yılında, küçük bir elektrik motoru, birbirinden çok farklı iki endüstride karıştırıcı ve çırpıcıları karıştırmak için kullanıldı. Bu işkollarından biri kimya endüstrisi idi ve mikserler, deney tüplerinin içindeki kimyasal maddeleri karıştırmak için kullanılıyordu. İkinci işkolu ise ABD’de henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan süt sanayii idi. 1904 yılında Londra’da yayınlanan kataloglarda Townson and Mercer firması tarafından üretilen kimyasal karıştırıcıların tanıtımı yapılırken, ABD’nin Wisconsin eyaletinde de George Schmidt ve Fred Osius tarafından da süt sallayıcıları ve karıştırıcıları üretiliyordu.
 2. :D:D hmm iyikide bulmuşlar yoksa kim 4 5 dakika çırpacaktı yumurtaylan şekeri :D:D benimde çok işime yarıyo valla hem kolum yorulmuyo hem de rahat tak fişe çırp herşeyi :D:D

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. mikseri.kim.icatetti