Mikseri kim buldu, Mikserin icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

mikserin icadı mikserin bulunuşu mikseri kim icat etti mixerin icadı Bu yazı: Mikseri kim buldu, Mikserin icadı içerik kısaca.. Mikser ne zaman bulundu, mikseri kim ne zaman buldu, ilk mikser ne zaman bulundu, gibi merak edilen bilgileri içermektedir.

Günümüz kadınlarının, vazgeçilmezi oaln mutfak aleti mikserin icadı hangi tarihte ve kim tarafından bulunmuştur, merak ediyor musunuz Melek'ler? O halde buyrun;)

Mikser ne zaman bulundu, mikseri kim ne zaman buldu, ilk mikser ne zaman bulundu,

1904 yılında, küçük bir elektrik motoru, birbirinden çok farklı iki endüstride karıştırıcı ve çırpıcıları karıştırmak için kullanıldı. Bu işkollarından biri kimya endüstrisi idi ve mikserler, deney tüplerinin içindeki kimyasal maddeleri karıştırmak için kullanılıyordu. İkinci işkolu ise ABD’de henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan süt sanayii idi. 1904 yılında Londra’da yayınlanan kataloglarda Townson and Mercer firması tarafından üretilen kimyasal karıştırıcıların tanıtımı yapılırken, ABD’nin Wisconsin eyaletinde de George Schmidt ve Fred Osius tarafından da süt sallayıcıları ve karıştırıcıları üretiliyordu.

2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye

:D:D hmm iyikide bulmuşlar yoksa kim 4 5 dakika çırpacaktı yumurtaylan şekeri :D:D benimde çok işime yarıyo valla hem kolum yorulmuyo hem de rahat tak fişe çırp herşeyi :D:D

3. Scoary

Scoary Yeni Üye

Bulanın ellerine sağlık bencede valla. Aynı zamanda Kitchenaid ve renkli mikserlere bayılıyorum.

Mikseri kim buldu, Mikserin icadı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bowlingi Kim Buldu, bowlingin icadı

Bu yazı: Bowlingi Kim Buldu, bowlingin icadı içerik kısaca.. bowling ne zaman bulundu, İlk kez bowling nezaman oynandı, Bowling nasıl bulundu hakkında bilgiler içermektedir. Daha önce hiç bowling oynadınız mı ama kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyorum Melek'ler :) Şimdi ise bowling oynayanlara ve oynamayanlara da bowling hakkında merak edilen herşeye açıklık getiriyorum :) Buyrun Melek'lerim...
  2. Mıknatısı kim buldu, mıknatısın icadı

mıknatısı kim buldu mıknatısı kim icat etti mıknatısın icadı Bu yazı: Mıknatısı kim buldu, mıknatısın icadı içerik kısaca.. mıknatıs ne zaman bulundu, mıknatıs hangi tarihte bulundu, mıknatısı kim ne zaman buldu hakkında merak edilen bilgileri içermektedir. Sevgili Melek'ler, eminim sizde benim gibi, küçükken mıknatısın çekim gücüna anlam veremeden oldukça merak etmişsinizdir:) Küçükken...
  3. Sabunu kim buldu, sabunun icadı

sabunu ilk kim buldu sabunu kim buldu sabun ne zaman icat edildi icat etti Bu yazı: Sabunu kim buldu, sabunun icadı içerik kısaca.. Sabunu ilk kim buldu, Sabun ne zaman icat edildi, Sabun nasıl bulundu hakkında bilgiler içermektedir. Hijyen açısından oldukça önemli bir rol oynayan sabunun tarihçesini hiç merak ettiniz mi Melek'ler? O halde buyrun kızlar:) Sabunu ilk kim buldu, Sabun ne...
  4. Mikseri İlk Kim Buldu

Mikseri İlk Kim Buldu arkadaşlar hiç merak ettiniz mi Mikseri İlk Kim Buldu diye ben ettim ve soruyorum Mikseri İlk Kim Buldu :)
  5. Mikserin İcadı

Mikseri Kim Buldu Mikseri İlk Bulan Kimdir Hanımların mutfakta ki en büyük yardımcılarından biri olan mikser kaç yıldan beri hayatımızda var hiç düşündünüz mü melekler ? Kim, nasıl icat etti öğrenmek için buyrun makalemize :) 1900 lü yıllarda icat edilen ve günümüzde neredeyse her evde kullanılan mikseri kim icat etti. 1900 lü yıllardan önce üretilen elektrik motorlarının büyük olması ev...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. mikserin bulunuşu kisa