gebe
  1. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0

Miyom gebeliğe engel mi?

Konu, 'Gebelik' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

miyom hamileliğe engel mi miyom gebeliğe engel mi miyom,miyom nedir,miyom ameliyatı,miyom gebelik,miyom gebeliğe engelmi,miyom gebeliği etkilermi,

Miyom, günümüzde kadınların en çok karşılaştığı kadın hastalığıdır. Her dört kadının birinde mutlaka miyom görülür. Neredeyse her yaş kadında miyom görülebilir. Özellikle de 30 yaş üstü bayanlar miyom çok sıklıkla karşımıza çıkar. Miyom oluşumunun nedeni henüz çok kesin bilinmemekte fakat bu konuda başarılı tedaviler yapılmaktadır. Akla en çok şu soru takılabilir "miyom gebeliğe engel olur mu?" miyomun gebeliğe kimi zaman engel olabilir, kimi zamansa engel teşkil etmez. Bu konu miyomun rahim içinde nasıl yerleştiği, sayısı ve büyüklüğü ile ilgilidir. Eğer miyom rahim tabakasına yakın bir yerde yerleşmiş ise yumurtanın gelişmesi engelleyebilir hatta bu durum bir düşük nedeni bile olabilir. Tüpe yakın halde yerleşmiş miyomlarda ise yumurtanın sperm tarafından döllenmesine engel olabilir, yumurta döllenmeyi başarsa bile rahme aktarılmakta sorun yaşayacaktır.

Bazı gebeliklerde miyomun yerleştiği yer tehlikesizdir. Miyomlarla birlikte gebelikte sürdürülebilir ancak normal bir gebelikte ortaya çıkan şikayetler kendisini daha fazla hissettirecektir. Myom, gebelikte bel ve karın ağrısı, sıkça idrara çıkma, kabızlık, vajinada ağrı ve cinsel ilişki de ağrı hissi verebilir. Miyomların etkisi sadece anneyedir, bebeğe zarar vermez. Miyomların yeri, sayısı ve büyüklüğüne göre bir doğum tercihi yapılmaktadır. Normal doğum yapma şansı da vardır fakat genellikle sezaryen olasılığı daha yüksektir.

Miyom Ameliyatı

Doktor, miyomların alınması ile ilgili ameliyat kararını birçok testten sonra karar verir. Miyomların gebeliğe engel olduğu durumlarda gebelik öncesi miyom ameliyatına pek sıcak bakılmaz çünkü, ameliyat rahmin zarar görmesi durumunda kısırlıkla sonuçlanabilen ciddi durumlar ortaya çıkabilir. Miyom ameliyatının sezaryen sırasında yapıldığı durumlarda vardır ancak bu yöntem alınması kolay olan miyomlarda uygulanır, aksi takdir de ani kanamalara neden olabilir.

Miyom gebeliğe engel mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Slikon emzirmeye engel midir?

Slikon emzirmeye engel midir?

Gögüs slikon estetik fiyatları Selam kızlar günümüzde birçok bayanda gögüs estetiği bulunmakta peki sağlıklımıdır emzirmeye bir engeli varmıdır sızler için araştırdım Bence en iyisi yine slikon takmadan büyütmenin yollarını aramak Silikonlu meme protezlerinin vücuda olan etkileri belki de tıp tarihinde en çok araştırılmış konulardandır. Silikon dolgulu meme protezlerinin üretiminin yapıldığı...
  2. İdrar yolu iltihabı gebeliğe engel mi?

İdrar yolu iltihabı gebeliğe engel mi?

Merhaba sizi yakından takip ediyorum ve güzel siteniz için tebrik ediyorum :) Benim sorum şu 5 yıllık evliyim 3 yıldır bebek istiyorum aşılama yaptırdım bu dönemde bile hamile kalamadım şimdi başka bir sorun için hastaneye gittiğimde ciddi mana da idrar yolu enfeksiyonu olduğum söylendi hemen antibiyotik verildi, aklıma takılan soru hiç bebeği olmayan birinde idrar yolu iltihabı gebeliğe engel...
  3. Miyom Gebe Kalmaya Engel Olur mu ?

Miyom Gebe Kalmaya Engel Olur mu ?

Bu konu; miyom gebe kalmaya engel olur mu konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kadınlarda en çok rastlanan rahatsızlıklardan biri de miyomlardır. Yaş ilerledikçe görülme sıklığı artan miyomlar kısırlık ile ilgili bir etki yaratır mı yoksa tesadüfen mı kısırlıkla uğraşan hastalarda görülür sorularına netlik kazandırmak için buyrun uzmanların görüşlerini öğrenelim... Myom...
  4. Rahim ağzı yarası Gebeliğe Engel mi?

Rahim ağzı yarası Gebeliğe Engel mi?

rahim ağzı yarası nedir,rahim ağzı yarası olup hamile kalan varmı,rahim ağzı yarası gebelikte sorun oluştururmu,rahim ağzı ve hamilelik hakkında bilgiler Tüm kadınların korkulu rüyası haline gelen ve bazı hanımlarda bu hastalıktan şikayet eden kadınlar hamile kalamama korkusu ve çevrelerden ve kulaktan kulaga söylentilerle yola çıkarlar. aslında kadınların ve hamile kalmak isteyen kadınların...
  5. Miyomların gebelikte yarattığı riskler nelerdir?

Miyomların gebelikte yarattığı riskler nelerdir?

Kadınlarda yaygın şekilde etkili olan miyomlar, gebelik döneminde de ortaya çıkabilir. Miyomlar bu dönemde büyüme gösterdiklerinde, gebeliğin olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Doğum kanalının tıkanmasına ve doğumun sezaryenle yapılmasına yol açabilir. Özellikle rahim kanalında ya da ağzında miyom tespiti yapıldığında, sezaryen kararı alınır. Bu pozisyonda olan miyomlar sezaryen sırasında...

Sayfayı Paylaş