gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Mobilyalarınızın ömrünü uzatın

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

[​IMG] İlk bakışta vurulduğunuz mobilyalarınızın ömrünün uzun olmasını istiyorsanız, işinize yarayabilecek bilgiler ve evde hazırlayabileceğiniz solüsyonlar var... Hiçbirimiz çok beğenerek aldığımız koltukların meyve suyuna ya da başka bir lekeye kurban gitmesini istemeyiz. Koltuklarınızın ve mobilyalarınızın çabucak yıpranıp solmasını engellemek için bu yazıya bir göz atın.

Öncelikle döşemelerinizi düzenli aralıklarla elektrik süpürgesi ile temizlemeyi ihmal etmeyin. Neredeyse tüm elektrik süpürgelerinde bulunan uygun aparatlar yardımıyla, minderlere, ulaşamadığınız iç kısımlara ve döşemelerinizin kıvrımlarına ulaşabilir zorlanmadan toz ve kirden temizleyebilirsiniz.

Koltuk minderlerinizi birkaç haftada bir yerlerinden çıkartarak kontrol etmekte fayda var. Aklınızda bulunsun minderleri daha yakından kontrol ederek aşınma ve yıpranma etkilerini daha yakından izleyebilme imkanına sahip olursunuz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da minder kılıflarınızın yıkanabilir olup olmadığıdır.

Birçok koltuk ve iskemle üzerlerinde ne tür bir temizliğin gerektiğini beirten bir bakım etiketi bulundurur. Bu etiketler üzerinde yer alan sembolleri göz önünde bulundurarak kumaşın herhangi bir zarar görmesini engellemiş oluruz.

“W” : Su ve su bazlı temizleyiciler ile temizlenebilir.
    “S” : Kuru temizleme veya kuru temizleme solventleri ile temizlenebilir.
    “W-S”: Su ve ya solventlerle temizlenebilir.
    “X” : Sadece fırça veya elektrik süpürgesi ile temizlenebilir.

Eğer döşemeniz leke yada boya olduysa ancak bu leke oldukça ufaksa ve kumasın üzerinde “ W” ibaresi yer alıyorsa, lekeyi temizletmek için hemen kuru temizlemeye göndermek zorunda değilsiniz. Bu lekeyi kendi imkanlarınızla da çıkarmak mümkün.

Ancak herhangi bir işlem yapmadan önce küçük bir alanda deneme yapmayı dikkatten kaçırmayın. Aldığınız sonuç isteğiniz doğrultusunda olumlu ise işleme devam edebilirsiniz.

Kaynak: e-kolay

2. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Mobilyalarınızın ömrünü uzatın
    emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler canım

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

faydalı bilgiler için saol canımmm...

4. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

güzel bilgiler için saol eeğine sağlık canım

Mobilyalarınızın ömrünü uzatın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayağini Patronuna Göre Uzat!

Ayağini Patronuna Göre Uzat!

Çoğumuz, günümüzün yarısını iş yerinde geçiriyoruz. Dolayısıyla, bu zaman dilimi içinde rahat, mutlu, güvenli, üretken ve enerjik olmamız son derece önemli. Tabii bunda belirleyici olan bir sürü etken var; ofisimizin yerinden ve dekorasyonundan tutun da, iş arkadaşlarımıza, çalışma koşullarına ve aldığımız maaşın tatmin ediciliğine kadar... Fakat kabul edelim, bütün bu etkenlerin başında...
  2. 5 kilo verin ömrünüzü uzatın

5 kilo verin ömrünüzü uzatın

5 kilo verin ömrünüzü uzatın son zamanların en büyük sıkıntısı olan kilolar verildiği halde bir çok sağlıklı olayıdna habercisi..5 kilo verildiği takdirde ömrünüz biraz daha uzar..ancak;çok şişman iseniz mutlaka 1o kilo vermelisiniz... 10 kilo verilmesi ile; Herhangi bir sebepten ölüm olasılığı yüzde 20 Kansere bağlı ölüm olasılığı yüzde 37 Kansere yakalanma olasılığı yüzde 40 Kalp...
  3. uzattım ellerimi onlarda burada

uzattım ellerimi onlarda burada

Sen yoktun, geceyi bin yıldıza bölerdim. Uykuyu kendime haram ederdim. Yorgun sabahlara güneşsiz yarınlara uyanırdı her gün yüreğm. Kime sorsam bilmezdi seni. Öfkem onlara değil kendimeydi hep. Ağlamaksa, içe akıtılan gözyaşı, kimse görmezdi... Her yağmur yağışında bu kentte, damla damla düşerdi özlem. Islanmak değildi beni korkutan, o damlalarda boğulmaktı. Yokluğun beni boğardı. Öyle zorki...
  4. saçımı nasıl uzattım ?

saçımı nasıl uzattım ?

entele saç bakım losyonu entele losyonu kullanımı saç bakım nasıl kullanılır nasıl kullanılır Size formülümü vermeden önce bu formülü kullanmaya nasıl başladığımı anlatmak istiyorum. Bundan 4 ay önce kuaföre gittim. Amacım sadece uçlarındaki kırıkları aldırmaktı. Şunuda belirteyim saçlarım iç çamaşırımın 3-4 santim aşağısı boyundaydı. Gittim ve özellikle saç boyumla oynanmamasını sadece...
  5. Saçınızı Doğal Yollarla Uzatın

Saçınızı Doğal Yollarla Uzatın

Uzun saçları hepimiz severiz ama bazı saçlar çok çabuk uzamaz...Ama doğal yollarla bazı bitkiler ve bitkisel yağlar saçların çabuk uzamasına yardımcı olur :tik: Öncelikle beslenme içten ve dışta ilgi şart yani ben sadece yılan yağını alşayım saçıma süreyim olmaz, günlük yumurtanı yiyeceksin ki, bal , süt, meyve, sebze ... Özellik protein lamka çok önemli , protein de biliyor sunuz et...

Sayfayı Paylaş