gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Muğla Üniversitesi

Konu, 'Üniversiteler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ula ali koçman myo muğla meslek yüksek okulu resimleri muğla meslek yüksek okulu bölümleri myo bölümleri Tarihçe
    Muğla Üniversitesi, 03 Temmuz 1992 tarihinde 3837 sayılı Kanun ile kurulmuştur. Üniversitemizin kuruluşunda Fen-Edebiyat, Su Ürünleri Teknik Eğitim ve İktisadî ve İdarî Bilimler Fakülteleri, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu yer almıştır. Muğla’daki ilk yüksek öğrenim birimleri ise 1975 yılında Ankara İktisadî ve Ticarî İlimler Akademisine bağlı olarak kurulmuş, 1982 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesine bağlanmış olan Muğla İşletmecilik Yüksekokulu ile 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı olarak kurulmuş olan Muğla Meslek Yüksekokuludur. Üniversitemizin kurulmasıyla Muğla İşletmecilik Yüksekokulu İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesine, Muğla Meslek Yüksekokulu da Üniversitemize bağlanmıştır.

Üniversitemizde faal 7 fakülte, 2 enstitü, 5 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu, 10 araştırma ve uygulama merkezi bulunmakta; 144 bölüm/program, 38 ana bilim dalında 22.000 öğrenciye 800’ü aşan öğretim elemanı ve 600’e yaklaşan idarî personel ile eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir.

FAKÜLTELER
    • Eğitim Fakültesi
    • Fen Edebiyat Fakültesi
    • Güzel Sanatlar Fakültesi
    • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    • Mimarlık Fakültesi
    • Mühendislik Fakültesi
    • Su Ürünleri Fakültesi
    • Teknik Eğitim Fakültesi
    ENSTİTÜLER
    • Fen Bilimleri Enstitüsü
    • Sosyal Bilimleri Enstitüsü
    YÜKSEKOKULLAR
    • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
    • Fethiye Sağlık Yüksekokulu
    • Muğla Sağlık Yüksekokulu
    • Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
    • Sıtkı Koçman Yabancı Diller Yüksekokulu
    MESLEK YÜKSEKOKULLARI
    • Dalaman Meslek Yüksekokulu
    • Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulu
    • Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu
    • Köyceğiz Meslek Yüksekokulu
    • Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu
    • Muğla Meslek Yüksekokulu
    • Ortaca Meslek Yüksekokulu
    • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
    • Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu
    • Yatağan Meslek Yüksekokulu
    REKTÖRLÜĞE BAĞLI BÖLÜMLER
    • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü
    • Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
    • Enformatik Bölümü
    • Güzel Sanatlar Bölümü
    • Türk Dili Bölümü
    http://www.mu.edu.tr/t/

2. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Muğla Üniversitesi
    canım okulummm benim... Ahhh mazii... :cry:

3. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

benimde kardeşim burda okuyor. bu sne ikinci senesi olcak... sınıf ögretmeni adayı:)
    küçük bi yerr ve ögrencilerden başka bişi yokk :)

paylaşım için teşekkürler...

4. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

evet beocuk zaten muğla denilice ilk akla gelen öğrenci semti olduğu :D

5. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    emeğinize sağlık teşekkürler :)

Muğla Üniversitesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. muğla evleri!

muğla evleri!

muğla evleri kesme taş evler muğla evlerinin özellikleri taş evlerin özellikleri muğlanın evleri Mugla evleri; ahsap iscilikleri ve tavan islemeleri ile diger evlerden cok farklidir. Eksi bir gelenek olan bu mimari yapilarin gunumuzde az da olsa Mugla yaylasinda yapimlari devam etmektedir. Muğla evleri Açık ön sofalar, avlu girişlerindeki kuzulu kapılar, ocaklar, bacalar, uzun ve geniş...
  2. Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi

Üniversitemizin temeli 1962 yılında Kız Öğretmen Okuluyla atılmıştır. 1976 yılında Eğitim Enstitüsüne dönüştürülmüş, 1982 yılında iki yıllık Eğitim Yüksekokulu olarak KTÜ Fatih Eğitim Fakültesine bağlanmıştır. 1992 yılında da Eğitim Fakültesi halini almıştır. 1976 yılında MEB’na bağlı olarak açılan Meslek Yüksekokulu, 1982 yılında KTÜ Rektörlüğüne bağlanmıştır. Sağlık Yüksekokulu 1992...
  3. İnönü Üniversitesi

İnönü Üniversitesi

Üniversitemiz, 28 Ocak 1975 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclis’inde, 25 Mart 1975 tarihinde de Cumhuriyet Senatosu'nda kabul edilen ve 3 Nisan 1975 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren yasa ile kurulmuştur. İnönü Üniversitesi, 1976-1977 Eğitim Öğretim Yılı'nda eğitime başlamıştır. 1984 yılına kadar şimdiki Malatya Fen Lisesi’ nde eğitimini sürdüren Üniversitemiz,...
  4. Muğla Otelleri

Muğla Otelleri

Azka Otel Resimleri Otel Bilgileri: ODA&DETAYLAR: Azka Otel 200 odası ile misafirlerinin rahatça konaklayabilmesi için hizmet sunmaktadır. 179 standart oda, 5 suit, 2 aile odası, 2 engelli odası, 2 geçmeli oda, 10 apart oda olarak hizmet vermektedir. Deniz, bahçe ve havuz manzaralı odalarda, 24 saat oda servisi, halı zemin, banyo, wc, split klima, uydu tv, direk telefon, minibar,...
  5. Muğla resimleri

Muğla resimleri

resimlerle muğla muğla şehir merkezi fotoğrafları merkez resimleri merkez fotoğrafları Muğla dan nefes kesen manzaralarla başbaşa bırakmak istiyorum sizİ..Huzur veren mavinin büyülü atmosferi ve doğanın o güzel renk cümbüşleri arasında muhteşem resimlerle Muğla...

Sayfayı Paylaş