gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

müminin senden alacağı 3 nasibi olsun

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Sevgili melekler O kadar güzel tavsiyeler ki sizlerle paylaşmak istedim
    Müminin senden alacağı üç nasibi olursa o zaman Muhsinlerden olursun. Şöyle ki:
    1) ona faydan dokunmuyorsa zararında dokunmasın.
    2) Onu sevindirmen mümkün değilse bari onu üzmeyesin.
    3) Onu övmen mümkün değilse hiç olmazsa kötülemeyesin.

Bazı alimler şu üç tavsiyede bulundular:- Üç şeyi yapamazsan bari şu üç şeyi yap:
    1) hayır işleyemezsen kendini şerden al.
    2) İnsanlara faydalı olamazsan onlara zararlı da olma.
    3) Oruç tutamıyorsan bari insan eti yeme(gıybet etme)

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    tskler cnm, evet gercekten cok gzlmis :)

müminin senden alacağı 3 nasibi olsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ümmetler oluk oluk ümmet oldu, ya nasip

Ümmetler oluk oluk ümmet oldu, ya nasip

Ümmetler oluk oluk ümmet oldu, ya nasip Bir ülke imparatordu sonra neler oldu On dokuz mayıs yirmi üç nisan Ekim yirmi dokuz, ezberledik ders oldu Binlerce şiir var seni öven yücelten Ulusun var gençliğin var kendine güvenen Sen mi uyanacaksın yoksa biz mi? Mustafa kemal’im sen rahat uyu Diliyorum yürekten Bakmam bağnazlara şimdi bazıları kravat taksada Yorulmam çalışırım vatan...
  2. Tam 3 hafta oldu:)

Tam 3 hafta oldu:)

Kızlar bugün tam 3 hafta oldu sigarayı bırakalı.. Çok ama çok mutluyum..koçişte içmiyor..ne mutlu bize..oh be vallahi oh be..evim,üstüm başım mis gibi kokuyor..ayda yaklaşık 150-200ytl gibi büyük ölçüde bize zararı dokunuyordu.şimdi istediğimiz canımızın çektiği herşeyden ama herşeyden alıyoruz fazla fazla..hem sağlıgımızı koruyoruz hemde bütcemizi..oğlum bile ne olur bidaha içmeyin...
  3. Hüseyin Turan - Nasip Olsa

Hüseyin Turan - Nasip Olsa

Nasip olsa Nasip olsa gine gitsem yaylaya, Doya doya baksam suna boyluya, Senin için yalvarayım mevlaya, Belki seni bana yaza yaradan Seni gördüm evvel bahar yaz iken, Bu güzellik sende ilvan naz iken, Güller taze iken teller saz iken, Belki seni bana yaza yaradan
  4. 3 tane bebeğimmm oldu :)

3 tane bebeğimmm oldu :)

Dün gece saat 12 ye geliyodu kedim micky bize sürpriz yapıp beklenmedik bi anda 3 tane yavruyu hediye etti :) Çok ilginçti doğumu sonuna kadar izledim canının acıdığını hissettiğim anlarda okşayıp yanında olduğumu anlamasını sağlamaya çalıştım (umarım anlamıştır :D:D) Bi görseniz 3 tane mini mini kedi yavrusu... Avcumun içi kadar bile yoklar ayy yerim onları ben yaa :) 2 tane kedim...
  5. Her nefs nasibini alacak !

Her nefs nasibini alacak !

Kıyamet anı. - YouTube

Sayfayı Paylaş