Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor!

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
muslum_gurses.jpg

"Beynelmilel" filmiyle birçok festivalden ödülle dönen yönetmen Süreyya Sırrı Önder, "arabesk müziğin babası" olarak tanınan Müslüm Gürses'in hayatını beyazperdeye aktaracak.
Önder, yaptığı açıklamada, senaryosunu da kendisinin yazdığı Müslüm Gürses'in biyografisini çekmeye 2008 yılında başlayacağını belirtti.
Begüm Birgören'in Muhterem Nur'u, Serkan Genç'in Müslüm Gürses'in gençliğini canlandıracağını bildiren Önder, Müslüm Gürses'in de filmin son sahnelerinde rol alacağını kaydetti. Önder, Müslüm Gürses'in kişiliğinden çok etkilendiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
"Müslüm Gürses, bu ülkenin tüm katmanlarının üzerinde birleştiği nadir insanlardan biri. Tüm problemlerin üstesinden gelmeyi başarmış. Bir yoksulluk hikayesi olarak başta algıladım. Bir şarkı sözü var; 'Yakarsa dünyayı garipler yakar'... Yoksulluk, yükselmesi ve Muhterem Nur ile olan aşkı çok ilgimi çekti."
Türk sinemasında biyografi örneğine pek rastlanmadığını belirten Önder, "Başta Türk sinemasında bir biyografi çekmek istiyorum. Bu ülkenin 1970'den bu yana olan müzik macerasını da anlatmak istiyorum" diye konuştu.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri