gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Aldığı Soyadını Biliyor musunuz ?

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Soyadı
    Latife Hanımın Soyadı Nedir

Sevgili melekler, Soyadı Kanunu ile birlikte Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Soyadı ne oldu merak ediyorsanız bu sayfamızda Latife Hanımın Soyadı Nedir paylaşıyoruz sizlerle...

Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi olan Latife Hanım 2,5 yıl süresince Atatürk ile evli kalmıştır. Soyadı Kanunu ile ilk soyadı alanlardan biri olan Latife Hanımın kanundan sonra soyadı Uşşaki olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Aldığı Soyadını Biliyor musunuz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk,

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk,

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk, Tarihi biz yazmıştık, tarihe gömülüyordu yüce Türk. Şamar oğlanı omuştuk, önüne gelen bize attı tokatı, Vatan elden gidiyordu, Osmanlının kalmamıştı takatı. gün o gündü: ya Türk olup bilinmek, ya yok olup silinmek, Türksüz dünya olamazdı, hakkımızdı sevinmek. Tek yürek, tek bilek olduk, yıldırım gibi çaktık, Cepheden cepheye koşup, tarihi...
  2. Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kendi şiirleri

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kendi şiirleri

Atatürk'ün kendi yazdığı şiirleri okumak çok güzeldi:) BİR ASKERİN MEZARINA Şurada, kabrin üzerinde konulmuş bir, Beyaz taş var, onun altında bayraklar Temevvüç ederken, kelleler uçuşurken... Celâdeti tâbân olurken aldığı cerîhai mevt İle bu âlemi hîçîye vedâ etmiş bir Asker yatıyor... Onun hâbı istirahate çekildiği şu Makberin üzerine rüfekası eşki teessür döktüler. Kadınlar dümü rizi...
  3. Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanımın Acı Dolu Hayatı

Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanımın Acı Dolu Hayatı

Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanım Kimdir Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanımın Biyografisi Sevgili melekler, ömrü Atatürk'ü sevmekle geçmiş ancak Latife Hanım tarafından hep dışlanmış bir kadın olan Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanımın Biyografisi ile ilgili kayıtlı bilgiler şöyle.... Fikriye Hanım (d. 1887, Yenişehr-i Fener - ö. 31 Mayıs 1924, Ankara), Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ikinci eşi...
  4. Mustafa Kemal Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet Han Hakkında Söylediği Güzel Sözler

Mustafa Kemal Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet Han Hakkında Söylediği Güzel Sözler

Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet Hakkında Söyledikleri Fatih Sultan Mehmet Hakkında Atatürk'ün Sözleri Sevgili melekler, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V) 'in Fatih Sultan Mehmet hakkında ki sözlerini daha önce paylaşmıştık. Bu sayfamızda da merak edenler için Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet Hakkında Söyledikleri konumuzla sizlerleyiz... Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet'in...
  5. Mustafa Kemal Atatürk'ün Çocukları Kimler ?

Mustafa Kemal Atatürk'ün Çocukları Kimler ?

Atatürk'ün Çocukları Atatürk'ün Kaç Çocuğu Vardır Sevgili melekler, Atatürk'ün bildiğiniz gibi öz evladı yok. Latife Hanım ile kısa bir süre evli kalan Atatürk'ün bu evlilikten çocuğu olmamış. Ancak manevi evlatları birden fazla. Tabi akla ilk gelen isim geçtiğimiz günlerde trafik kazası sonucu hayata gözlerini yuman Ülkü Adatepe. Ancak Ata'nın belki daha önce adlarını hiç...

Sayfayı Paylaş