Mustafa Yıldızdoğan - Aşan bilir

Konu, 'L-M Harfli Şarkılar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    mustafa yıldızdoğan aşan bilir karlı dağın ardını aşan bilir karlı dağın ardını mustafa yıldızdoğan çeken Aşan bilir karlı dağın ardını
    Çeken bilir ayrılığın derdini
    Bülbül kaca aldın gülün nargını

Gül alıp satmanın zamanı değil
    Yaprak gazel olmuş durmuyor dalda
    Vefasız güzelden bize ne fayda
    Bu ayda olmassa gelecek ayda
    Ölürüm vazgeçmem sevdiğim senden

Selvinin dalları boyumdan uzun
    Yavrular gözümde bir salkım üzüm
    Ölmeden görseydi o yari gözüm
    Koyun kuzu kurban olur o zaman

söz,müzik:Mustafa yildizdogan

Mustafa Yıldızdoğan - Aşan bilir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mustafa Yıldızdoğan - Sen Yoksun

aklımdasın her an her gün hayalin var sen yoksun gönlüm sarhoşgönlüm üzgün dertlerim var sen yoksun her yerde izin hatıran varda birtek eksiğim sen yoksun gönlüm ateşinle yoldaş yanıyorum sen yoksun içimde sen yitiğim sen arıyorum sen yoksun
  2. Mustafa Yıldızdoğan - Paşa Gönlün Bilir

Sana gülüm diyen benim, Yüreğimde solamazsın, Benim gibi bir seveni, Çok ararsın bulamazsın sen. Paşa gönlün bilir gayrı, Ne ararım ne sorarım yar, Gece gündüz nasıl diye, Ne de kafamı yorarım yar. Bir günün bir güne uymaz, Çeşit çeşit huyların var, Ya tam yar ol ya da çek git, Yeter bu kadar tantana yar. Paşa gönlün bilir gayrı, Ne ararım ne sorarım yar, Gece gündüz nasıl diye, Ne de...
  3. Mustafa Yıldızdoğan - Ön Kuzu

Önkuzu hey Önkuzu Önde gider Önkuzu Anası Dursun demiş Durmaz gider Önkuzu Kuzu yürür kuzu yürür Önde Önkuzu yürür Kuzular meledikçe Gönlüme sızı yürür Dursun adı dursun adı O gitti dursun adı Binlerce türküm olsun Yürekte vursun adı. __________________
  4. Mustafa Yıldızdoğan - Bulamazsın

Bir gün beni anlarsın da Ararsın da bulamazsın Yokluğumla alevlenir Yanarsın da bulamazsın Gelir o an aklın başa Yalın ayak koşa koşa Dağa taşa uçan kuşa Sorarsın da bulamazsın Ölüm ömür ardı dersin Koca dünya dardı dersin Bir Mustafa vardı dersin Ararsın da bulmazsın__________________
  5. Mustafa Yıldızdoğan - Al Beyazım

Ah anam ah; Yine sana yazıyorum, yine sana döküyorum içimi. Senden başka kim anlar ki beni! Dün o fırtınalı gecede eve giderken, karanlık kuytu bir köşede, bir adam çıktı karşıma "Beyim, beyim" dedi, elindeki yarım sigarayı göstererek ateş istedi. Tam sigarasını yakıyordum ki, parmağındaki yüzüğü görünce, o buz gibi elleri ta ciğerimi yaktı. "Bu yüzük" dedim, kafasını...

Sayfayı Paylaş