gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Mutlu evliliğin iki büyük sırrı

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Mutlu evliliğin iki büyük sırrı Evlilik güzel günler kadar sorunlu günler de barındırır. Evliliğinizin uzun süreli olması için bazı şeyleri alttan almalı ve susmayı kendi kendinize öğretmelisiniz. Ne demiş düşünür Schiller; "Affetmek ve unutmak iyilerin intikamıdır."

Affetmenin aslında nefret etmekten çok daha büyük bir meziyet olduğunu unutmayın. Evliliğinizde her şey yolundaysa, başarıya ulaşma olasılığınız da bir o kadar yüksek...

Eşinizle konuşmaya çalışın. Affetmenin ilk şartı bu. Kendi duygu ve düşüncelerinizi ona tamamen yansıtıp, onu neden affettiğinizi kesin bir şekilde dile getirirseniz, ilişkinizin kurtulma şansı oldukça yüksek. İletişim kopukluğu yüzünden yaşadığınız her sorunu ona bir bir anlatın.

Birlikte oturup konuşmaya ve birbirinizin düşüncelerine saygı duymaya çalışın. Bu diyaloglar yakınlaşmanızı sağlayacak. Yapmanız gereken önemli şeylerden biri de kendinizi birbirinizin yerine koymaya çalışmak...

EN İYİ İLETİŞİM: VÜCUT DİLİ

Elbette olaylara farklı gözle bakacağınız anlar ve olaylar olacak...

Ama bu kesinlikle tartışmanız gerektiğini göstermez. Eşinizin herhangi bir hatasında ya da kırıcı davranışlarında, ne kadar kırıldığınızı ona hissettirin. Kendisini kötü hissettikten sonra sizden mutlaka özür dileyecektir.

Özrünü tıpkı siz gibi kelimelere dökemezse onu yargılamayın. Vücut dili, bazen en iyi iletişim aracı olup çıkıyor çünkü.

Mutlu evliliğin iki büyük sırrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlu bir evlilik sırrı

Mutlu bir evlilik sırrı

Karım ve ben bir evliliği sonsuz yapmanın sırlarını keşfettik... Haftada iki kere, güzel bir restoranta gideriz, biraz şarap, biraz güzel yiyecek... Salı günleri o gider, Cumaları ben... Ayrı yataklarda yatarız... Onunki İzmir'de, benimki İstanbul'da... Karımı her yere götürürüm... Ama her seferinde dönüş yolunu bulur... Yıldönümümüz için karıma nereye gitmek istediğini sordum... O da...
  2. Mutlu Evliliğin 5 Küçük Sırrı!

Mutlu Evliliğin 5 Küçük Sırrı!

Kimileri aşkın varolduğuna inanmazken, kimileri ise aşksız yaşayamayanlardan. Peki siz aşka inanıyor musunuz? Güven veren, mutlu ve sağlıklı bir evlilik mi yaşamak istiyorsunuz? Yanıtınız "evet" ise, mutlu bir evlilik için 5 ipucu size yol gösterebilir... 1. Sadık olun: Sağlıklı ve mutluluk verici bir ilişkinin temeli bağlılığa dayanır. Yakınlaşmaktan korktuğunuz için...
  3. Mutlu ailenin sırrı...

Mutlu ailenin sırrı...

Uzmanlar, anne ve babalarının iletişim kurduğu çocukların daha mutlu olduğuna dikkat çekerek, "Daha mutlu bir çocuk yetiştirmek ve bununla birlikte daha mutlu bir aile olabilmek ebeveynlerin elinde" diyor. Psikolog Filiz Yakmaz, "mutlu aile mutlu çocuk" konulu seminerde, mutlu aile olabilmenin ve çocuk yetiştirmenin püf noktalarını açıkladı. Çocukların gelişimleri...
  4. Mutlu Evliliğin Sırrı :))

Mutlu Evliliğin Sırrı :))

mutlu Meleklerim bilim adamları mutlu evliliğin sırrını bulmuşlar.Artık karar sizin uygular mısınız,uygulamazmısınız ben bilmem :D:D Mutlu Evliliğin Sırrı Terapiyi unutun, sallantıda olan bir evliliği kurtarmanın yolu sık sık seks yapmakmış! Dört yıl süren bir araştırmanın sonucundan Amerikalı uzmanlar sık kavga eden ve evlilikleri sallantıda olan çiftlere sık seks öneriyor....
  5. evliliklerde mutlu olmanın sırrı nedir

evliliklerde mutlu olmanın sırrı nedir

Yeni evliyim ve mutluyum. Ama tecrübeli meleklerden evliliklerde mutluluğun sırrı nedir öğrenmek ve uygulamak istiyorum. Nazar değmesin :D

Sayfayı Paylaş