gebe
  1. arzucrazyb

arzucrazyb Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Nane ve Kekiğin Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında arzucrazyb tarafından paylaşıldı.

Nane’nin Faydaları Hazmı kolaylaştırır. Gaz sokturur. karaciğer yetersizliğini giderir. Safra akışını düzenler. Mide ağrılarını keser. Bağırsak spazmını giderir. Nefes almayı kolaylaştırır. Astım, grip, bronşit ve öksürükte faydalıdır. Sinirleri kuvvetlendirir. Sükunet verir. Heyecanlandırıcı ve korkuyu yatıştırır. Migren, uykusuzluk ve bas dönmelerine faydalıdır. El ayak titremesi, dil tutkunluğu, felç ve uykusuzlukta kullanılır. Kalbi kuvvetlendirir. Sinirsel kalp çarpıntıları keser. Erkeklerde ruhsal kaynaklı iktidarsızlığı giderir. Anne sütünü arttırır. Aybaşı kanamalarının muntazam ve ağrısız olmasını sağlar. Sütle şişen memelerin şişini indirir. Soğuk algınlığında faydalıdır. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur. İdrar söktürür. Mide ülseri ve gastrit olanlar fazla kullanılmaktadır.

Keklik Üzümü Faydaları

Orjin Krem İçeriğiKeklik üzümünün Amerika Yerlileri arasında kullanımı çok eskilere dayanır. Sayısız kabile bitkiyi, regl dönemi ağrı ve kramplarına karşı; regli düzenlemek için; ağır kanamaları hafifletmekte ve doğumu başlatıp kolaylaştırmakta kullanmıştır. Keklik üzümü bugün de bitki uzmanları tarafından benzer durumlar için önerilir. Merhem olarak, emziren annelerin yara olmuş ya da çatlamış göğüs uçlarının tedavisinde de kullanılır. Keklik üzümünün, tanenler, glikozitler ve sapoııinler içerdiği düşünülmektedir. Genel olarak, rahim ve yumurtalıklar üstünde güçlendirici etkisi olduğuna inanılır. Düşük yapmayı tetikleyebileceği için keklik üzümü hamile kadınlara önerilmez.Alıntı

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Eylül 2011
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
Nane ve Kekiğin Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kekik Yağı ve Faydaları

Kekik Yağı ve Faydaları

kekik yağının faydaları kekik yağı faydaları yagi yağı yaginin faydalari Bronşit. nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarına. Diş eti iltihaplarına. şeker hastalığına, romatizmaya önerilir. Kurt düşürücü olarak kullanılabilir. Alyuvar oluşumunu arttırır. Yara ve yarıklara antiseptik olarak kullanılabilir. Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına da yardımcı olur. Kolesterol ve yüksek tansiyon...
  2. Nane Yağı Faydaları ve Kullanımı

Nane Yağı Faydaları ve Kullanımı

nane yağı nane yağı faydaları yağının kullanımı kullanımı nasıl kullanılır Mide bulantısına, hazmı kolaylaştırmaya, gaz sökütürmeye, sinirleri güçlendirmeye, baş ağrısına ve selülit tedavisinde kullanılması önerilir. Anne sütünü arttırmaya, bağırsak solucanlarını temizlemeye. migrene ve sinirsel baş ağrısına kullanılması önerilir. Sinüsleri açıcı özelliği vardır KULLANILIŞI: Dahilen;...
  3. Kekik suyu ve kekik yağının faydaları

Kekik suyu ve kekik yağının faydaları

Kekik suyu ve kekik yağının faydaları kekik yağının faydaları Özellikle et yemeklerinde ki tavuk yemeklerinde daha bir lezzetli oluyor kekik bence :) Belkide benim damak tadıma göre bilmiyorum ama kekik severim ben. Neyse diyor ve bu sayfamızda kekik yağının ve kekik suyunun faydalarını sizlerle paylaşıyorum Melek'ler. Kekik suyu faydaları nelerdir? Damıtma işlemi sırasında yağın...
  4. Kekik Faydaları

Kekik Faydaları

Kekik: Vücudun savunma gücünü ve erkekte cinsel arzuyu artırır Kekik bitkisinden yaprak çiçek durumlarının su buharı distilasyonu yöntemi ile %2-%8 oranında yakıcı lezzetli aromatik kokulu uçucu yağ elde edilir. Bu uçucucu yağdan monoterpen fenollerden karvakrol ve timol bulunmaktadır. Kekik (Thymus serpyllum, Thymus vulgaris), çimenlik tarla kıyılarında, orman kıyılarında, ve...
  5. Kekik ve Faydaları

Kekik ve Faydaları

Kekiğin Yararları kekik Faydaları Kekik Hangi hastalıklara iyi gelir Özellikle et yemeklerine ve ızgaralara inanılmaz lezzet veren, zeytinyağın kadim dostu kekiğin faydalarını sizler için derledik melekler :tik: Vücudu kuvvetlendirir. İştah açar. Sindirime faydalıdır. Hazmı kolaylaştırır, idrar ve gaz söktürür. Böbreklerdeki ve bağırsaklardaki mikropları öldürür. Derideki yaralara ve...

Sayfayı Paylaş