gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Napolyonun Koca Ordusunu BİTLER çökertmiş

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

napolyonun yenildiği savaş Fransa imparatoru Napolyon'un 1812'deki başarısız Rusya seferinin nedeni ortaya çıktı. Bu güne kadar tarih kitaplarında hep "yiyecek sıkıntısı, asker kaçakları ve Rusya'nın dondurucu soğuğu" gibi sebeplerle savaşı kaybettiği anlatılıyordu. Ancak bir başka araştırma, esas sebebin askelerin bitlenmesi olduğunu ortaya kondu! Fransız tarihçilerin, Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta dört yıl önce bulunan Fransız askerlerin iskeletlerinde yaptığı araştırmalar sonucu askerlerin pirelendiği tespit edildi. Testlere göre askerler bitler yüzünden hızla yayılan tifüs hastalığına kurban gitti.
    Savaş, Salgınlara Yol Açtı
    Napolyon'un yenilgiyle son bulan Rusya seferi sırasında askerlerin yıkanamadığı ve kıyafetlerini değiştiremediği için salgına yenildiği anlaşıldı. Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) tarafından yürütülen araştırmanın başkanı Didier Raoult, bitle bulaşan tifüs hastalığına dair izler tespit ettiklerini belirtti. Haberi "Napolyon ordusunu bitler kemirdi" başlığıyla veren Fransız le Figaro gazetesi, Napolyon savaşlarının çok salgının yayılmasına neden olduğuna dikkat çekti.

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Napolyonun Koca Ordusunu BİTLER çökertmiş
    Bitli Napolyon:D:D
    teşekkürler kapiş

Napolyonun Koca Ordusunu BİTLER çökertmiş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bitti

Bitti

ne yaptım biliyormusun? daha çok şarkı söyledim. sigaraya yeniden başladım, alışveriş yaptım gereksiz. ne yaptım biliyormusun? bol bol seyahat ettim, hatta yalnızlık çektim, pişman oldum kimseye söylemedim. yani sustum genelde, bazende gülümsedim nazikçe dinlemediğim belli olmasın diye. BİTTİ!buraya kadarmış dedim, unuttum bile dedim, avuttum kendimi sözde. ama yinede akıyor...
  2. bittim

bittim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Bitti....

Bitti....

ayrılık resimleri ayrılık resmi ayrilik ğğğğğğğ sevgiler mi sahte yoksa biz mi sahteyiz...herşeyin yalan oldugu bu dünya ne kadar bu kadar acımsız birini verdin ki bana :(( özür dilerim seni sevdiğim için .... Hangi Ayrılık? Hangi sevgili var ki, senin kadar duyarsız ve kalpsiz? Ve hangi sevgili var ki, benim kadar çarEsiz? Hangi ayrılık var ki, böyle kanasın ve böyle...
  4. bit

bit

bit nedir ve nereden gelir veya geçer

Sayfayı Paylaş