gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Ne Kahraman Olabildim Giderken; Ne De Onun Oldum Kaldığımda...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Bitimsiz bir (ç)ağrıdır şimdi,gecenin karanlığına haykırdığım… (s)olgun cümlelerimde ağır yaralı kalmış,hicran iniltili bayat intiharlarım…Hırsını alamadağım öfke kanamalı gidişler, ne kadar yoklasa da sabrımın sınırlarını,kavga makamında türkülere eşlik ediyorum yakılmış sesimle…Yalandan yapılmış sahnelerde,tüm replikleri gerçek bir oyunun unutulmayacak karelerini canlandırıyorum…Korkuyorum yıkıldığım günlere çentik atar diye ,sabırsız arzularım…Bu yüzden kaldırmıyorum kabuğunu neşter kesiği yaralarımın…

susuyorum soluğuna gece;Boğazıma tükürülen karanlıklarında sessiz düşüyorum yaralarıma…Yavan düş/ler çiziyorum yüzüme…
    dünlerden bozma eksikliğim, eskiyor Yalnızlığıma…
    hüzün hükmünü yemiş ifadesizliğim,
    Kentsizliğime diz üstü düşüyor…Yol heybeme ilişiyor bir parça nedamet daha…Uykusuzluğum bölünüyor korkularıma…

Kırılmış aşk parçaları serili gecenin karanlığına…
    Çabucak gelen baskın bir ayazdı yalnızlık…
    Çıplağım,ardışık acıların kuşatmasında…Giyinemedim kelimelerin sıcak anlamlarını üzerime..Adımlarımda ağır bir yürüyüşün sızısı
    ve bu sızıyı kemiren hırçın cümlelerim var…

“Mah/pustayım”

Pustum bil/e/meden gizime;Az’almış yanlarıma birikiyor devrik tanımsızlığım…Kaçışlarıma yazılıyor dilsizliğim küfür tadında…
    Kaçıyorum adımlarım yettiğince…
    Kaç adım kaldımsa geriye,kaç ad kaldımsa kendime…
    Yollarım içime uzuyor yine…azılı intiharlar soluk kesiliyor yüzüme…
    Zaman/sızım eski bir şiir tadında gülüşlere…

Ardıma bakmaya korkar oldu gözlerim…Gelecek zamana çekiyorum tüm fiilleri…Anlamını yitirmiş ne varsa kalemimden sızan,Üstü başı par(ç)alanmış bir ezginin nakaratına yazdırıyor kendini…

Tanık varım boy veren ihanetlere…
    Bakışlarıma bilenen yanılgılarım alev tadında telaşlı…
    Veballerim nadasa bırakılı…
    Tarihi eksi arşivi geniş yalnızlıklara, kimliksizliğim yazılı…

Cılız bir umudu uyandırıyorum her sabah…Alt noktası yüreğim olan ünlem işaretleriyle
    (k)aralıyorum kaygılarımın sayfalarını…Çengelleri içiçe geçmiş soruların,
    üç noktayla son bulan çelişkili cevaplarında
    kaybediyorum anlama yetimi…

“Anlam/sızım…”

Vurdum sabrı elime;Kızıl kan içiyorum dilime…Sesime yankı bulan kırk ikindi ezalar dimağıma sorguda…Şahadete durmuş minarelerde seslenirken sonum ,Son sela dem vuruyor üstüme…Vakitsiz seriliyor kara kefenler bedenime…

Yine öfkeyle bileniyorum,haldan bilmez kahpe yalanların,kedere isyan sözlerine…Sabah ezanıyla uyanıp,kirli seccadelere sahte yüzlerini süren yalan bakışların,iğrençliğinde kaybediyorum inancımı…

“BİR İNSAN BU KADAR EKSİLEBİLİR Mİ ?”

Usul usul çekiyorum kendimi alfabesizliğime…Saklıyorum ima edemediğim sözlerimi üç noktalar ardına…İmhasız öfkelere taşıyorum ikametsizliğimi…Elemlere göç eyleyen ruhum direniyor ünlemlere…Tövbeler akıyor sesime…Aklıma düşüyorum birden…An’sız kalıyorum adıma kesilen hükümlere…İthaf düşüyorum adımın yıkımına…

Eksiğim…
    NE KAHRAMAN OLABİLDİM GİDERKEN…
    NEDE ONUN OLDUM KALDIĞIMDA…Zaten ben hiç baş edemedim ki ;
    Kanser gibi hücrelerime yayılansevimsiz cümlelerin öfke dayatan faşizanlığıyla…Dumandan kapkara “F” tipi odamın duvarlarına afişliyorum direncimi…

“Kahrolsun (Hain Bu) Sevda”

Boğ/az’ıma kadar battım infazlara…Doldum içi küf birikintili düş odalarına…
    Düştün yanıma ölüm b/akışında…Zamansız geldim kendime yanılgı t/adında…Ve yangın oldum kentimin yalınsızlığına ,yanıldığım yanımla…

NE KAHRAMAN OLABİLDİM GİDERKEN…
    NEDE ONUN OLDUM KALDIĞIMDA…

Ne Kahraman Olabildim Giderken; Ne De Onun Oldum Kaldığımda... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evlendiniz de ne oldu

Evlendiniz de ne oldu

Kadinlar için * Esiniz sayesinde dosta düsmana sizi de begenen, isteyen (üstelik nikâhina alacak kadar) biri oldugunu gösterdiniz en sonunda. * Belki yillarca ugrasip didinseniz de elde edemeyeceginiz bir statüye nikâh cüzdaniyla bir anda kavusuverdiniz. * Bozulan musluk, sallanan sandalye bacayi, gevsemis vidalar, vs. için eve tamirci çagirmaniz gerekmez, esiniz hepsini halleder. * Esyalarin...
  2. İlişkiler de emek vermeye ne oldu?

İlişkiler de emek vermeye ne oldu?

Fast-food yemeğe alıştığımız gibiilişkileri de hızlı tüketmeye başladık. Armut pişsinağzımıza düşsün istiyoruz. Tüm ilişkileri teknolojik hıza göre ayarlamaya başladık. Aşkımızdostluklarımızsevişmelerimizne varsa yaşamı anlamlı kılanhepsi hızla tüketilmek üzere mönü haline gelmiş. İlişkilere emek vermeye ne oldu? Paket program seviyoruz. Ne kadar ödeyeceğimizi ve gelecek olanın içeriğini...
  3. Arka Sıradakiler de Ne Oldu ?

Arka Sıradakiler de Ne Oldu ?

arka sıradakiler, sezon finali, gamze öldümü, oktay a ne oldu, bölüm özeti hakkında herşeyi buradan bulabilirsiniz 121. bölüm ile 20 haziran günü ekranlara gelen Arka Sıradakiler hakkında genel bilgiyi vermek değil almak istiyorum.. Meleklerim dün ki bölümde neler oldu neler dizinin tam sonuna denk geldim . Nasıl bir sezon finali oldu anlamış değilim. Kim kime dumduma. Hepsimi öldü...
  4. 23 Nisan 1920 De Ne Oldu

23 Nisan 1920 De Ne Oldu

23 Nisan 1920 De Ne Oldu arkadaşlar bana bunu anlatacak yazacak olan var mı?
  5. Arkadaşlar Denize Giderken Alınması Gerekenler nelerdir

Arkadaşlar Denize Giderken Alınması Gerekenler nelerdir

Merhaba biz bu hafta bir kaç günlüğüne deniz tatili yapmayı düşünüyoruz ve bunun için hazırlık yapmaya başladım bile ama yine de işimi garantiye alıp Denize Giderken Alınması Gerekenler hakkında sizden bir liste istiyorum.

Sayfayı Paylaş