Ne zaman çocuğun velayeti anneye verilmez

N

Nilgünxxxxx

Forum Okuru
Ne zaman çocuğun velayeti anneye verilmez
Ne gibi durumlar da çocuğun velayeti anneye verilmez

Merhaba

13 yıllık evlilik sonun da boşanıyoruz. Eşimle evliliğimizin son 2 yılı anlaşmazlık tartışma gerginlik ve sonunda ayrılma sürecine girip boşanma davasına kadar geldik. 8 yaşında oğlumuz var. Ayrılma sebebimiz aslında eşimin beni aldatması. Mahkemeye sunacağım ciddi bir dellil olmasa da eşimin beni aldattığından eminim. Çocuğumun vekaletini istiyorum çalışmıyorum evliliğimiz boyunca da çalışmadım. Na ggibi durumlarda çocuğun velayati anneye verilmez. Ben babanın beni aldattığını ispatlayamam mahkemede çocuğumun velayetini istemem velayeti almak için yeterli mi ya da çalışıyor olmam ve gelirimin olması gerekir mi ne gibi durumlar da çocuğun velayyeti anneye verilmez.

Merhaba Nilgün

Boşanma sürecine girdiğiniz için üzüldüm. Boşanmalar da klasik olacak ama olan çocuğa oluyor . Çünkü çocuklar anne ve babayla büyümesi ve sağlıklı yetişmesi lazım. Bir çok boşanmış ebeveynin çocuklarında boşanma ve ayrı yaşama ciddi travmalar oluşturuyor. Gelelim velayet konusuna , bizim ülkede genel de hakimler çocuğun velayetini anneye veriyor eğer çocuk ya da çocuklar hele anneye muhtaç yaşta iseler kesinlikle velayet anneye veriliyor tabi ki istisnaları mevcut. Anne eğer yüz kızartıcı suçları yoksa ve ahlaken ahlak dışı bir yaşam sürmüyorsa velayet anneye verilir eğer yukarıda bahsettiğim konular dışında dediğim gibi velayet genel de anneye veriliyor. Bir de anne eğer velayeti istemez ise babaya verilir ki sizin böyle bir durumunuz yok zaten. Ayrıca velayeti almanız için çalışıyor olmanız gerekmez zaten mahkeme mutlaka çocuğa ve talep ederseniz size nafaka bağlayacaktır. Ama size tavsiyem eğer evliliğinizi kurtarma ihtimali varsa mutlaka evliliğinizi kurtarın derim kendinizi değil belki ama çocuğunuzu düşününün. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Geri