neden beni bırakıp gittin anneannem????

NaZMeLeK

Yeni Üye
Üye
neden beni bırakıp gittin anneannem????
gitti anne bırakıp gitti
kızlar geçen yıl 16 haziranda anneannemi kaybettim.o benim tek sırdaşım yandaşımdı.ondan çok uzakta yaşadım 9 yıl.hastalnmıştı bitkisel hayata bile girmişti ona çok düşkün olduğumdan çok üzülürüm diye bana haber vermemişlerdi.her aradığımda bir yalan uydurmuşlardı.vefat ettikten tam 33 gün sonra bana haber verdiler.ben yıkıldım.memlekete gittim ve ancak mezarını ziyaret edebildim.bugün çok ama çok özledim onu.yokluğu çok koydu birden her zamankiden daha fazla.ona çok ihtiyacım var.beni yalnız bırakıp gitti.onu çok ariyorum bugünlerde.bir yıl olacak nerdeyse bir gün bile unutmadım ben onu.beni her zaman yoklayan derdimi dinleyen herzaman yanımda olan bir tek o vardı.annemden babamdan çok uzaklardayım.o da uzaklardaydı ama benim için benim mutluluğum için o hasta haliyle kaç defa beni ziyarete geldi.onun yaptıklarını yazmak istersem bu mesaj bitmez.off çok üzgünüm çok çok çok yalnızım.:uhu::uhu::uhu:

Canım benim uzun zaman geçmiş ama başın sağ olsun.Ne mutlu sana ki kalbinde derin izler bırakan bi anneannen var benimki hiç öyle değil mesela.Hiç görüşmeyiz bile doğru düzgün.Allah sabır versin sana tatlım onun da mekanı cennet olsun.Dualarınla ona yardımcı ol ,böylece onu öbür dünyada da çok mutlu edersin.

teşekkür ederim cnm..yaşayanların değerini bilelim.inan insan sonra çok pişman oluyor.ben bazen düşünüyorum keşke uzakta olmasaydım.daha çok görseydim onu.hiç kırmasaydım.çok öpüp koklasaydım.içimde bir şeyler kopuyor.hayal anlatamiyorum.bugün çok duygusalım:(

canım başın sağ olsun bende dedemi kaybettim 4 yıl oldu ama hala bende hiç unutmadım çok severdi beni bende onu öldüğünde cenazesine bile gelemedim oğlum 35 günlüktü kıştı ve ben çok uzaklardaydım geldiğimde mezarına gittiğimde orda ölecektim sanki şuan hala çok arıyorum onu o benim dedem babam herseyimdi çok anılarım var onunla yarın yine rabbim nasip ederse mezarına gidecem ziyarete sende benim gibi çok bağlımışsındı ne yapalım canım alışmak zorundayız topraktan yaratıldık ve bir gün hepimiz onlar gibi toprak olacağız asıl dünyamız orası burası bir rüya rabbim mekanlarını cennet eylesin hepimize sabırlar vesin sen şuanda ona yapacağın tek iyilik okumak dua etmek

bitanem benm ananenin yerni kmse dolduramaz tabikide. ama şunu asla unutma seni sewenler seni kardeşi gbi gören dostlarn var... hatta kardeşlern demeliyim........ hayatta bu nasl değerli bişeydr ikimzde biliyorz meleğim benm...allah daha başka sewdklernin acısını göstermsn inşşş
ananenin mekanı cennet olur inş da beraber orda bulusrz....onu tanmak ne kadr isterim..bölesne bi sewgi bölesne bi şefkat az bulunr inşşş diğer insanlarda senin sahp oldugn gbi bi büyükannye sahp olur.buda çok büyük bi nimet inankiii...ylnz değilsn hiç bir zmn....unutma bunu aslaaaa...

Yaşadıklarını hatırlıyorum Perisa'cığım...Mekanı cennet olsun.İnsanların hayatında çok önemli kişiler vardır.Benim de anneannem öyleydi..ben kızıma aneannemin adını koydum.İnşallah günün birinde anne olduğunda sen de ismini koyarsın..Kızıma baktıkça anneannem gözümün önüne geliyor.

Seni çok iyi anlıyorum benim de anneannem bizim için çok kıymetliydi dünyaya gözümüzü açtığımızdan beri biz birlikte yaşadık aynı evin içinde ve anneannem bizim herşeyimizle ilgilendi 4 kardeşiz onun bizden başka hiç kimsesi yoktu bu hayattatek çocuk olan annem ve 4 torunu hepimizle ayrı ayrı ilgilendi sabahlara kadar oturur konuşur şakalaşır dertleşirdik onu tanıyanlar çok iyi bilirler aradan 11 yıl geçmesine rağmen hala onunla ilgili örneklerimiz sohbetlerimiz bitmedi ve bitmeyecekte...Bu kadar çok sevdiğin düşkün olduğun bir insanı kucağında kaybetmek kadar acı birşey yok biz bunu yaşadık ölümün onu her saniye bizden nasıl alıp götürdüğünü an ve an yaşadık en acısıda ellerimizden kayıp giderken hiçbirşey yapamamızdı...Bazı insanlar vardır ki gerçekten şu dünyaya bir kere gelir eşi benzeri asla bir daha gelmez bizim içinde o öyleydi ve sanırım senin içinde anneannen öyleydi şu an onlar için yapabileceğimiz tek şey ebedi istiharatlarında huzurla uyumaları adına onlara bol bol dualarımızı göndermemiz onlar için hayır yapmamız çünkü ancak bunlar onlara ulaşır şöyle bir örnek vermek istiyorum canım burdan yaptığımız hayır ve dualar onlara ahirette gümüş ve altın tepsilerle önlerine gider ve derlermiş ki bunu falanca kişi senin için yolladı:)Bunu unutma emi bol bol dua ve hayır!

sağolun meleklerim..ışılsu mavi sizin de başınız sağolsun canlarım..inanın yazdıklarınızı okuyunca yine gözyaşlarımı tutamadım.benim için de o tekti.kimseden görmediğim ailgiyi sevgiyi inanır mısınız onda gördüm.59 yaşında vefat etti.yani beni çok çabuk bıraktı.çocuğum olduğunu görmeden gitti.ne kadar çok hayalleri vardı benim evladım için..neyse fazla yazarsam yine akşama kadar kendime gelemem:(

başınız saolsun cnm .. allah taksiratını affetsin orda huzura erdirsin rabbim kalan sizlerede uzun ömurler verisin utandırmasın cnm o hakikate vardı bunun için sevinmek lazım aslında orda huzura ersin inşallah :D

Geri