gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Neden nükleer santral kullanılıyorda hava su güneş enerjisinden yararlanılmıyor?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Herkesin bildği gibi japonyadki nüklerr santralerin havaya ve suya karıştığı tahmin edliyor peki neden nükler santral? biz TÜRKİYE olarak çok zengin bi ülkeyizz ne çöl ne kuraklık suyumuz var güneşmiz var peki ama neden bu kadar çok kaynağa sahipken(yer altı ve yer üstü)neden nükleer santral ben onu anlyamıyorum biri bana anlatsın çok gereksizz ve insan sağlığına zararlı lütfen sorumu cevaplayın !! bana katılanlar nükleer santrale son gelsin diyenler lütfen
    NÜKLERRE SON DOĞAYA EVET!

başlığını yazsınlar

a.ZEYNEPc.

Neden nükleer santral kullanılıyorda hava su güneş enerjisinden yararlanılmıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nükleer Enerji Mühendisliği

Nükleer Enerji Mühendisliği

hacettepe nükleer enerji mühendisliği enerji mühendisliği puanları atom puanları nükleer iş imkanları Atom çekirdeğinin çeşitli süreçler sonunda parçalanması ile enerjinin, kontrollü ve güvenli bir şekilde elde edilmesi ve ilgili teknolojilerin geliştirilmesi için gerekli tasarım, işletme ve araştırma çalışmalarını yürüten kişidir. GÖREVLER -Nükleer reaktörlerin ana ve güvenlik...
  2. Nükleer santral kanun tasarısı TBMM'de

Nükleer santral kanun tasarısı TBMM'de

Nükleer santral kanun tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu Elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirecek nükleer güç santrallerinin kurulması, işletilmesi ve enerji satışına ilişkin usul ve esasları belirleyen kanun tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu. Nükleer Güç Santrallerinin Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun Tasarısına göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı,...
  3. nükleer enerji neden gerekli

nükleer enerji neden gerekli

ülkemizde en son akdeniz bölgesinde kurulacaktı acaba bu nükleer enerjiler neden gerekli bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
  4. Nükleer Enerji Önemi Nedir

Nükleer Enerji Önemi Nedir

Arkadaşlar acaba Nükleer Enerji Önemi Nedir Nükleer Enerji olmazsa barajlarımız yeterli gelir mi. Nükleer Enerji santrellerinin önemini merak ettim şimdi, ne meraklı çıktım bende yahu
  5. Nükleer enerji nedir?

Nükleer enerji nedir?

Ağır radyoaktif (Uranyum gibi) atomların bir nötronun çarpması ile daha küçük atomlara bölünmesi (fisyon) veya hafif radyoaktif atomların birleşerek daha ağır atomları oluşturması (füzyon) sonucu çok büyük bir miktarda enerji açığa çıkar. Bu enerjiye nükleer enerji denir. Nükleer reaktörlerde fisyon reaksiyonu ile edilen enerji elektriğe çevrilir. Nükleer enerji günümüz elektrik ihtiyacının...

Sayfayı Paylaş