neo-penotran forte L 7 vajinal ovül kullananlar yardım lütfen

esradamla

Yeni Üye
Üye
neo-penotran forte L 7 vajinal ovül kullananlar yardım lütfen
neo-penotran forte L 7 vajinal ovül (fitil)Kullanmaya başladım fakat vajinal bölgeye yerleştirdikten sonra krem şeklinde geri aktı her fitilde böyle geri akıyormu acaba geri akması normalmidir bilgi verirseniz sevinirim...

Merhaba...

Ovülün krem halinde akması normaldir, korkmayın nasıl olsa akmadan ilgili bölgeye etki ediyordur. Ayrıca ovülü mutlaka gece yatmadan uygulyanı, yani uyguladıktan sonra yatağa girin ki hemen akmasın.

Kullanım Şekli:
Tedaviye başlarken 7 gün süreyle yalnızca akşamları birer ovül vajen derinliğine uygulanır. Tekrarlayan dirençli vakalarda 14 gün süreyle, akşam 1 ovül önerilebilir. 65 yaşın üstündekilere erişkin dozu uygulanır. Bakirelerde kullanılmamalıdır.

Endikasyonları:

Vajinal kandidiyazis, bakteriyel ve trikomonal vajinit tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Bileşimindeki etken maddelere veya bunların türevlerine karşı aşırı duyarlılığı bulunanlarda, gebeliğin ilk üç ayında, porfiri, epilepsi ve ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğunda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Gebeliğin 3. ayından itibaren çok gerekli görülen olgularda kullanılabilir. Metronidazol anne sütüne geçtiğinden, tedavi sırasında bebek sütten kesilmelidir; tedavi bittikten 24-48 saat sonra emzirmeye devam edilebilir. Lastikte hasar yapabileceğinden ovüller kontraseptif diyafram ve prezervatifle temas etmemelidir.

Yan Etkileri:
Seyrek olarak vajinada yanma, kaşıntı ve tahriş, baş ağrısı, abdomende ağrı, nadiren deri döküntüleri şeklinde aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir. Metronidazolun sistemik kullanımına bağlı olarak görülebilen yan etkiler, nadiren aşırı duyarlık reaksiyonları, lökopeni, ataksi, ruhsal değişiklikler, yüksek dozlarda ve uzun süreli kullanımda periferik nöropati, konvülsiyon, seyrek olarak diyare, başdönmesi, baş ağrısı, iştahsızlık, bulantı, kusma, mide ağrısı veya krampı, nadiren tat almada değişiklik, kabızlık, ağız kuruluğu , ağızda metalik tat, yorgunluk veya halsizlik. İntravajinal uygulamada metronidazolun kan düzeyi daha düşük olduğundan bu yan etkiler çok daha seyrek görülür. Mikonazol nitrat, metronidazol tedavisi sırasında ortaya çıkabilecek vajinal kandidiyazisi önleyebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Alkol tahammülsüzlüğü (disülfiram benzeri reaksiyon), antikoagülanların etkisinde artış, fenitoinin kan düzeyinde yükselme, fenobarbital ile metronidazolun kan düzeyinde düşme, disülfiram ile SSS ile ilgili bazı etkiler (psikotik reaksiyonlar) ortaya çıkabilir. Simetidin metronidazolun kan düzeyini yükseltebilir, nörolojik yan etki riski artabilir. Lityum ile toksisitede artış görülebilir. Metronidazol ile tedavi sırasında karaciğer enzimleri, glukoz (hekzokinaz metodu), teofilin ve prokainamidin kandaki tayinleri ile interferans görülebilir.

Geçmiş olsun...

merhaba

:papis:merhaba benimde akıntım oluyor yalnız kan lekesi ile beraber geliyor az bir enfeksiyon var dedi doktor rahimden yukarı da dedi yanında da pimafucin 20 vaginal tablet kullanıyorum akıntı ile kan lekesi normal mi? başka problem yaratabilir mi? adet döneminde değilim ve ilaçın sonunu da bugün kullandım

merhaba

:papis:merhaba benimde akıntım oluyor yalnız kan lekesi ile beraber geliyor az bir enfeksiyon var dedi doktor rahimden yukarı da dedi yanında da pimafucin 20 vaginal tablet kullanıyorum akıntı ile kan lekesi normal mi? başka problem yaratabilir mi? adet döneminde değilim ve ilaçın sonunu da bugün kullandım ellerim ayaklarımda yanma terleme oluştu pimafucin 20 vaginal tablet daha var devam etmelimiğim neo-penotran forte l 7 vajinal ovül buğün bitti

Merhaba vajinal enfeksiyon sebebi ile bana da trivag övül verdi acaba fitili uyguladıktan ne kadar sonra tuvalete cikilabilir

Merhaba vajinal enfeksiyon sebebi ile bana da trivag övül verdi acaba fitili uyguladıktan ne kadar sonra tuvalete cikilabilir

Vajinal fitilin etkisini göstermesi için uygun bir şekilde rahime yerleştirilmesi gerekir. . Fitilin dışarıya akmaması için uyumadan önce rahime yerleştirilmesi uygun olur. Fitil yerleştirildikten kısa bir sonra tuvalet ihtiyacınız olursa ihtiyacınızı karşılayın ertelemeyin. İhtiyacınızı giderirken ıkınmayın fazla oyalanmayın. Fitil kısa zaman diliminde dışarı akarsa hiç bir faydası olmaz.

Geri