gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Neşet Ertaş - Çiçekdağı

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Yar yar Çiçek dağı derler var mı sana zararım Yar yitirdim uğrun uğrun ararım
    Üç güneydi benim kavlı kararım
    Geçtigünler gelmiyor yar
    Şah'ım ey ömrüm ey

Vardım zilin sesine
    Yalvardım anasına
    Sarfetsem cilvesine
    Seni gidi oyunbaz
    Cilvesine doyulmaz
    Senin gibi çapkın yar
    Her yerlerde bulunmaz

Çiçekdağı derler metini etmek
    kolaymıdır seni terk edip getmek
    hele şu gurbetin kahrını çekmek
    Gel onuda bana sor çiçekdağı
    Öörüm hey
    Genemi ben yandım

Neşet Ertaş - Çiçekdağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neşet Ertaş - Nar Tanesi

Neşet Ertaş - Nar Tanesi

Sevda olmasaydı da Gönüle dolmasaydı Dünya neye yarardı da Güzeli olmasaydı Nar tanesi tanesi de Seviyom nar danesi Güzellerin içinde de Sevdiğim bir tanesi O yar zülfünü tarar da Gönül dengini arar Bu dünyada sevmeyen de Ahrette neye yarar Nar tanesi tanesi de Seviyom nar danesi Güzellerin içinde de Sevdiğim bir tanesi Sevda ömür çürüdür Has bahçenin gülüdür Sevmeyeni neyleyim de Sevenim...
  2. Neşet Ertaş - Gel Yanıma

Neşet Ertaş - Gel Yanıma

O Sirin Sözlerine,hayranim Gözlerine,bakma El Sözlerine, Gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel, Gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel. Aman Eller görmesin,Sakin Eller duymasin,aman Eller görmesin, gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel. Domurcuk Nameleri,Cözuver Dügmeleri,göreyim Sineleri, gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel, gel Yanima gel gel gel,gel Yanima gel. Aman Eller görmesin,Sakin...
  3. Neşet Ertaş kimdir ????

Neşet Ertaş kimdir ????

Neşet Ertaş Neşet Ertaş kimdir Neşet Ertaş nerelidir Neset Ertas hemserimdir :D:D Pek dinlemesemde cok iyi tanirim.Türkülerin sözleri cok anlamlidir.Okurum.Neset Ertas´tan degilde baskalarindan da türkülerini cok dinledim. Orta Anadolu türkülerini ve bozlaklarını gerek sazı gerekse sesi ile getirdiği yorum ve icra biçimleri sonucunda ün yapmış, mahalli sanatçılarımızdan biriside Neşet...
  4. Neşet Ertaş Vefat Etti!!!   :(

Neşet Ertaş Vefat Etti!!! :(

Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş İzmir' de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi... Türk Halk Müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş İzmir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Önceki hafta rahatsızlanarak yakınları tarafından hastaneye kaldırılan ve onkoloji servisinde tedavi altına alınan Ertaş, dün yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Ertaş'ı tedavisi...
  5. Neşet Ertaş Fotoğrafları Buyrun

Neşet Ertaş Fotoğrafları Buyrun

Bu konu; Neşet Ertaş fotoları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılan ve ne yazık ki ağırlaşarak bu gün hayatını kaybeden ünlü halk ozanımız Neşet Ertaş'ı rahmetle anıyoruz. Arkasında bıraktığı onca kıymetli eserle adını hafızalara kazımış olan Neşet Ertaş'ın hayatı ile ilgili bilgileri burada ki linkimizde bulabilirsiniz. Merhuma...

Sayfayı Paylaş