gebe
  1. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

öğrenmek istediğiniz dini bilgiler..!

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında asiruki tarafından paylaşıldı.

dini sorular dinde merak ettiğiniz bilgiler dinde bilmediğiniz sorular

sevgili meleklerim bi çoğumuz din hakkında bi çok şeyi bilmiyoruz ve merak ediyoruz öğrenmemiz gereken bir çok şey var üstelik. bende size yardımcı olabilmek için böyle bi konu açtım bilmediğiniz veya öğrenmek istediğiniz dini sorular varsa lütfen paylaşın elimden geldiği kadar yardımcı olucam size şimdiden çok teşekkür ederim ...

not:
    küçüklüğümden beri dine meraklıyım birsürü kitap ansiklopedi okudum ve elime geçen her takvim yaprağını okumadan kaldırmadım, yani size yanlış bilgi vermiyeceğiimi umuyorum..

Son düzenleme: 11 Ekim 2011
    ASİMELEK, ahueda, geveze ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. emral

emral Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    aman ne güzel asim maşallah sana... allahım bizide af etsin elimizden geleni yapıoruz ama eksik tabi:S rabbim bizide ayıktırsın:)

asiruki bunu beğendi.
  3. emral

emral Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    asi canım ben bebeğimi aldırdım sağlık sorunundan dolayı biliyosun az çok... acaba ben günahkarmıyım bilmiyorum ben kendimi af edemiyorum inşallah allahım günah yazmamıştır:uhu:

4. jican

jican Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    asicim son 1 aydır namaza karşı tembellik geldi.vijdanım sızlarken bi iş çıkıyor kılamıyorum.arada kılıyorum falan.ne oluyor ki bana..

5. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    bende bisey sorcam ama cekiniyorum
    (yumurtlamma döneminde akinti geliyor baya yogun ve abdest bozuluyormu
    ve namazdayken namazi bozup tekrarmi abdest almaliyim)

6. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

emralim peygamberimiz ozaman da yaşıyan kadınlarla bi anlaşma yapmış çocuklarını öldürmemeleri için.. fakat zaruret gibi durumlarda dinimiz bize hep yol göstericidir peygamberimiz "kolaylaştırınız zorlaştırmayınız" demiştir.. senin durumunuda doktorların eger gerçekten bebeğinin sana zarar vereceğini söylemişse yani anneye sana zarar verecekse onu aldırmaman günah olurdu kendine eziyet ettiğin için çünkü dinden kendiine eziyet günahtır can emanttir sana rabbinden, ona iyi bakmakla mükellefsin .. yani için rahat olsun günahın yok allahın izniyle...

ahueda bunu beğendi.
  7. emral

emral Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    asim bana zararı olacak die almadılar!! bebek doğunca ölüryada ameliyatlarda ölür dediler bizde acı çekmesin dedik dr larda öyle dedi kurtulmaz dedi:uhu:

8. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

ahu eger bu avuc içinden büyükse akıntı abdestin bozulur ha abdest almışta namaz başındaysan bozulmaz.. ayrıca çok aşırı geliyosa bu hastalığa girer bi doktora görünmelisin doktor çözümü yok akıntın hep olur derse hastalıktan sayıldığı için abdest bozulmaz...

9. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

bu şeytanı seni kandırması jıcan rabbim onu kovdugunda yemin etmiş bizi allahın yolundan döndermeye bu yüzden hep kandırmaya çalışıyo biz ona kanmayıp namazımızı asla terk etmyelim ben namazda tembellikle ilgili bi konu açmıştım jıcan bak bi canım o konuya

10. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

emral yine söylediğim gibi eger doktorlar kesin ölür dediyse aldırman günah değil ama bi ihtimal yaşama şansı varsa ozaman günah olur

11. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    anladim canim sadece yumurtla döneminde oluyor bi hafta gibi yogun dger zamanlarda normal ama yinede efamliyim
    bi damlada olsa hep degistiriyorum ama merakta ediyorum yani bi topluma giderken namz kilmam gerekiyor mecbur kiliyorum sonrada kaza yapyiordum oyüzden sordun cevabin icin tesekkürler

12. geveze

geveze Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.311
    Ödül Puanları:
    113
    rukimm regl borç oruçları ne zaman tutulurr zaman önemlimii yoksa herhangibi bigün tutabiliyozmu.

13. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

geveze canım aslında regl orucu ramazan bittikten sonra şevval ayında tutulur ve altı gün tutulur bu bütün kazalarının yerine geçer.. fakar bi sorunun olduysa tutamadıysan.. pazartesi ve perşembe günleri tutabilirsin.. çünkü peygaberimiz pazartesi ve perşembe günleri oruç tutarmış :D:D

14. geveze

geveze Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.311
    Ödül Puanları:
    113
    pekii rukimm nasıll benim adetim örneğinn 8 gün sürdü 6 günn yetiyomu

15. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

duyduğuma göre 6 gün bir seneye bedelmiş gev oyüzden

öğrenmek istediğiniz dini bilgiler..! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dini bilgiler

dini bilgiler

* Kendini olduğundan fazla gösteren kimse, kendi durumunu inkâr etmiş olur. * İnsanlar, fakir olmaktan korkarak dünyalık için çalıştıkları kadar, Cehennemden korkup, korunmak için çalışsalardı, mutlaka Cennete giderlerdi. * İnsanlar zaruret diyerek, yiyecek kazanma peşinde koşarlar. Halbuki esas zaruret günahlardan kaçınmaktır. Fakat çokları bundan kaçınmayıp, yiyecek peşinde koşarlar. *...
  2. Dini İfadeler Ve Anlamları Neler Dini İfadeler Hakkında Bilgi

Dini İfadeler Ve Anlamları Neler Dini İfadeler Hakkında Bilgi

Dini İfadeler Ve Anlamları Nelerdir Dini İfadeler Ve Anlamları Neler Dini İfadeler Hakkında Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler, Dini İfadeler Ve Anlamları hakkında bilgi edinmek isteyen tüm misafirlerimiz için ve ayrıca sizler için bu yazımızda Dini İfadeler Ve Anlamları hakknıda bilgiler paylaşıyoruz. Günlük Yaşamda Dini İfadeler Günlük Konuşmalarımızda Dine İlişkin İfadeler İnsan...
  3. Cezayirin dini hakkında bilgi

Cezayirin dini hakkında bilgi

Cezayir hangi dine mensup arkadaşlar iddiaya girdik de cezayirin dinini araştırıyoruz cevap verebilirmisiniz bize :D
  4. Samsung Galaxy S3 Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Bilgi Burada

Samsung Galaxy S3 Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Bilgi Burada

Samsung Galaxy S3 Hakkında Herşey Galaxy S3 Hakkındaki Herşey Android telefon modelleri içinde en yenilerinden Samsung Galaxy S3 4 farklı renginin piyasaya sürüldüğünü sizlere duyurmuştuk sevgili melekler. Bu sayfamızda da bilmeyenler için Samsung Galaxy S3 Hakkında Herşey ve her ayrıntıyı sizlerle paylaşıyoruz.. Yeni Galaxy S3'ün boyutunun diğer versiyonlarına...
  5. İlginç Dini Bilgiler

İlginç Dini Bilgiler

1- Hz. alinin oğlu hz. hüseyinin kerbelada kafasını kestikten sonra top oynayanların soyundan gelen herkesin bacaklarının halen aşırı şişkin olduğunu biliyormuydunuz.. 2- maddesel dünyamız ile ahri dünyamız arasında rakamsal benzerlikler olduğunu biliyormusunuz_? örnek: bütün insanlar kaç yaşında ölürse ölsün ahirette 33 yaşında olucak. dünyamızda ise her 33 yılda bir ramazan ayı yılın aynı...

Sayfayı Paylaş