gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Örgü Atkı Bere Takımı ve Yapılışı

Konu, 'Örgü Atki ve Eldiven Modelleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bayanlar için çok şirin ve bir o kadar kullanışlı atkısıyla birlikte bere takımını ayrıca modelin açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyor, modeli uygulamak isteyen tüm hamarat hanımlara şimdiden kolaylıklar diliyorum. [​IMG] ATKI :
    İki ayrı parça olarak 23 çer ilmek başlanacak. İlmekler 1 düz 1 ters dizilip her düzde değişen ( 2 sırada bir ) pirinç örgü olarak 24 cm örülüp her 2 parçada da ara ara 9’ar ilmek keserek 14 ilmeğe düşülüp, bir parçanın sonundaki 4 ilmekle diğer parçanın başındaki 4 ilmek birlikte alınarak iki parça birleştirilecek. 24 ilmeklik tek parça ve 2 sırada bir pirinç örgü ile devam edilip 138 cm örülüp ilmekler kesilkerek atkı bitirilecek.
    BERE :
    Kulaklar 3’er ilmek başlanıp pirinç örgü ile yanlardan 1 ilmek içerden artışlar yapılıp 11 ilmeğe ulaşılacak 2 sıra örülecek. Daha sonra 9 ilmek + 11 ilmeklik kulaklık + 19 ilmek + diğer 11 ilmeklik kulaklık + 9 ilmek sırasıyla şişe atılarak toplam 59 ilmek olan bere 6 cm pirinç örgü örülecek. Yanlarda 4’er ilmek ve ortada 7 ilmek düz örgü diğer ilmekler pirinç örgü olarak 16 sıra örüldükten sonra düz örgülerin yanlarındaki ilmeklerde hem düzden hem tersten 2 ilmek beraber örülerek kesilecek, örgüde 19 ilmek kalacak.
    Öndeki düz ilmeklerin ortasından 3 ilmek beraber alınıp kesilirken aynı anda yanlardaki düz ilmeklerde de 1 ilmek içerden 2 ilmek beraber örülüp kesilecek. Bu işlem üst üste 2 kez tekrarlanacak.Tepede 11 ilmek kalacak, bu ilmeklerin içersinden iplik geçirilip büzdürülecek, tepeye ponpon takılacak. Ayrıca kulaklıkların uç kısmına iplik geçirilerek saç örgüüsü yapılıp bere bitirilecek.

2. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

Hiç bilmiyorum yapmayı keşke bilsemde yapsam :(

3. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    mavim sen bana yapıp yollasan olmazmı

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Kelin ilacı olsa önce kendi kafasına sürermiş:D:D Valla ben tek bir ilmek atmayı bile beceremem kii olsa dükkan senin ne demekhahaha

5. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    tşkler canım

Örgü Atkı Bere Takımı ve Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yapılışıyla atkı ve bere takımı

Yapılışıyla atkı ve bere takımı

erkek atkısı kaç ilmek erkek atkı kaç ilmek beresi atkı bere takımları atkısı kac olur sıra Haroşe,her sıranın başında ve sonunda 4 ilmek haroşe olarak devam edilecek…3.sırada *2 ilmek birlikte düz,2 ilmek birlikte düz,2 ilmek birlikte düz,1 atma,1 düz,1 atma 1 düz,1 atma,1 düz,1 atma,1 düz,1 atma,1 düz,1 atma,2 ilmek birlikte düz,2 ilmek birlikte düz ve yine 2 ilmek birlikte düz olarak devam...
  2. Fırfırlı atkı ve bere takımı

Fırfırlı atkı ve bere takımı

fırfırlı atkı fırfırlı bere
  3. Ponpon İpten Örgü Atkı ve Yapılışı

Ponpon İpten Örgü Atkı ve Yapılışı

atkılar ve yapılışları ponpon ipten atkı yapılışı ponpon ipten atkı iple örgü ponponlu Ponpon ipten çok hoş bir atkı modelini yapılışıyla birlikte sizler için paylaşıyorum
  4. Bebekli  Atkı ve Bere Yapılışı

Bebekli Atkı ve Bere Yapılışı

bere yapılışı bebek atkı modelleri ve yapılışları Minik bebişler için çok şirin bebekli atkı bere takımını ve takımın açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyorum.Aman bebişler üşümesin hasta olmasın soğuk havalarda onları sıcacık tutacak ve koruyacak bu şirin modelimize şimdi geçiyoruz:) ATKI : 40 ilmek başlanır, düz örgü ile 120 cm örülüp ilmekler kapatılır. Atkının 2 ucu büzülerek berede...
  5. Kız Bebekler İçin Örgü Atkı Bere Takımları

Kız Bebekler İçin Örgü Atkı Bere Takımları

Dünyanın en kıymetli varlığı olan bebeğinizi kış ayların da sıcacık tutacak atkı bere takımları farklı renk ve modeller ile bebeğinizi soğuk havalar da bir kalkan gibi korurken oldukça şirin modeller ile kıyafetlerini tamamlayıcı bir aksesuar olarak da yer alıyor. Sizler için bu yazım da minik prensesler için tığ işi örgü atkı bere takımları ile ilgili görselleri paylaşıyorum. Renkleri,...

Sayfayı Paylaş