gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - En Büyük Sır

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

En büyük sır daha bilinmeyendir En güzel söz henüz söylenmeyendir Aşığın dertlisi ızdırap çekip
    Benim gibi sevip sevilmeyendir

Ey benim gönlüme sığmayan sevgilim
    Açıldı ellerim ümit semada
    Sen doğduğun günden beri gönlüm belada
    Sen benimsin geceleri ancak rüyamda
    Benim hülyamda

Yaşamak gücünü bana verensin
    Biçare ömrümün tek çaresisin

Yine düğüm düğüm oldu heceler
    Bitmez ömür bitmez günler geceler
    Sevilmeden sevip aşka kul olan
    Şu alemde çoktur belki benim gibiler

Açıldı ellerim ümit semada
    Nasırlı dudaklar susuz duada
    Sen doğduğun günden beri gönlüm belada
    Sen benimsin geceleri ancak rüyamda
    Benim hülyamda

Yaşamak gücünü bana verensin
    Biçare ömrümün tek çaresisin

Orhan Gencebay - En Büyük Sır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Sıra Sende

Orhan Gencebay - Sıra Sende

Sıra sende sende oyna Sen de bu dünyadan hakkını al Umduğunu bulamazsan Bulduğuna şükredip de kal Ben de neler umuyordum Ben de deli gibi seviyordum Kopardılar yüreğimden Sen de ben gibi aşkınla kal Sen de gayret et unutacaksın Benim gibi sen de yorulacaksın Hoş göreceksin çünkü yaşamak böyle İsyansız günler de var:Tanışacaksın Kimler unutulmadı ki koca dünyada Kimler sevilmeden gitti aşk...
  3. Orhan Gencebay - Gözüm Sende

Orhan Gencebay - Gözüm Sende

Gözüm sende, gönlüm sendedir, Aklım sende fikrim sendedir, Bize bizden başka, Söyle kim engeldir, Eğer beni kabul edersen, Senin olmak istiyorum, Yolun başındayız, Geriye bakmadan dön istersen, Ne bulutlardan yapılmış bir taç, Ne sonsuz mutluluğa ilaç, Sana tüm dünyanın zenginliğini, Vaat etmiyorum, Sana umudumu,sana dotluğumu, Bende olan herşeyi al veriyorum. Sana umudumu,sana dostluğumu,...
  4. Orhan Gencebay - Gönül Dağı

Orhan Gencebay - Gönül Dağı

orhan gencebay sıralı dağlar övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar orhan gencebay daglar Övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar Sizden büyük aşılmayan gönül dağı var Söz gümüşse sükut altın ne diyeyim ben aman Yüreğimde aşkın sitem yaraları var Söz gümüşse sükut altın ne yapayım ben Aman Yüreğimde aşkın sitem yaraları var Yol vermiyor gönül dağı geçit vermiyor Ahirette verilecek hesapları...
  5. Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Gittide gitti sevgilim gitti, Ardına bile bakmadan gittide gitti, Bu gönül onundu almadan gitti, En güzel ümidimi en güzel yıllarımı çaldıda gitti, Bir gönül oyunu oynamıştı benimle, Kaybeden ben oldum,kendi ellerimle, Yaşamadım böyle derdi daha beter yerine, Başbaşayım talihimin en acı kaderiyle, Beklemek faydasız, dönmeyeceksin, Anladımki beni inandımki beni sevmeyeceksin, Başka bir...

Sayfayı Paylaş