gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Uğrunda Bir Ölmek Kaldı

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Bilemezsinki,bilemezsinki, Gönlümde bir kavga var göremezsinki,Bilemezsinki, Aşk kolay değil,aşk kolay değil,
    Benim sevdiğim kadar sevemezsinki,sevemezsinki,

Sen benim şu gözlerimi her zaman yaşlı bıraktın,
    Aşkına kul oldu isem sanma aşkı sen yarattın,
    Bir ses terket diyor seni terkedememki,
    Sen bende ben gibisin git diyememki,

Hem yakınsın,hem uzaksın,hem geçeksin,hem yalansın,
    Izdırabın zehri sende, sen hayatsın,

Bir ölmek kaldı,bir ölmek kaldı,
    Uğrında tek yapmadığım bir ölmek kaldı,
    İstersen öldür daha ne kaldı,

Dünya bir dert hanesiyse ben çilemi doldurmuşum,
    Bir mektepse eğer hayat ızdırapla okumuşum,
    Yokluk hasret keder ile geçerken ömrüm,
    Mutluluğu ararken seni bulmuşum,

Hem yakınsın,hem uzaksın,hem geçeksin,hem yalansın,
    Izdırabın zehri sende, sen hayatsın,

Orhan Gencebay - Uğrunda Bir Ölmek Kaldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Sen Faklı Birisin

Orhan Gencebay - Sen Faklı Birisin

orhan gencebay helalimsin sen bence bir melek bir dua gibisin Yazık bana kıymetini, Bilemedim,bilemedim, Aşığınım deli gibi, Diyemedim,diyemedim, Sen bence bir melek,bir dua gibisin, Nadide bir çiçek sen farklı birisin, Aşkıma layık gönlüme layık, Herşeyden ötede sen helalimsin, Sen benim alnıma doğmadan önce, Yazılmış bir sevda bir kader gibisin, Aşkıma layık gönlüme layık, Herşeyden ötede...
  3. Orhan Gencebay - Kal Sağlıcakla

Orhan Gencebay - Kal Sağlıcakla

Kader defterimin duran bölümü Sana tutsak etti sefil gönlümü Esaret yerine bil ki ölümü Seçerim sevgilim kal, kal sağlıcakla Benimle bir dünya dar, dar geldi sana Seviyorum demek ağır, ağır geldi sana Kara toprak daha yar geldi bana Göçerim sevgilim, kal sağlıcakla Verip gidenlerin son nefesini O sessiz ülkenin efsanesini Hayatla ecelin mesafesini Ölçerim sevgilim kal kal sağlıcakla...
  4. Orhan Gencebay - Hep Böyle Kal

Orhan Gencebay - Hep Böyle Kal

Bugün çok güzelsin bugün bir başkasın Dilerim tanrımdan hep öyle kal Bugün gülmenin de bugün sevmenin de Bambaşka bir anlamı var Dünya ellerinde dünya gözlerinde Bizde yaşlanmamış arzular var Bırak yaşayalım bırak zevk alalım Nasılsa oldu olanlar Yaşamak hem de seninle Gör de bak her şey bizimle Gelecek günlerimize Orda ol ol benimle Senin mi ? O kor gibi yanan dudaklar Senin mi ? O...
  5. Orhan Gencebay hayatı

Orhan Gencebay hayatı

nuri sesigüzel hayatı muzaffer akgün hayatı azize gencebay azize gencebay biyografi kimdir Müziğe 6 yaşında klasik batı müzikçi Emin Tarakçı Hoca'dan keman ve mandolin dersleri alarak başladı. 7 yaşında bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. 10 yaşında ilk beste çalışması olan Kara Kaşlı Esmerdi Kim Bilir Kimi Sevdi isimli eseri yaptı. 13 yaşında Türk Sanat Müziği ve tambur...

Sayfayı Paylaş