gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Oruçluyken Kötü Sözler Söylemenin Hükmü

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

orucu bozan şeyler orucu bozmayan şeyler

Sevgili melekler, orucu bozan ve bozmayan durumlar her yıl gündeme gelir ve bazıları tartışılır. Bunun dışında orucu bozmasa da oruçluyken düşülmemesi gereken durumlar vardır ki bunlardan biri de kötü söz söylemektir...

oruc.jpg

Oruç tutan İnsanların sadece açlık ile değil her yönde terbiye edilmesi ve sabrı öğretmesi adına yapılan ibadet olan oruç tutmak hayli ciddi bir ibadettir. Bu yüzden oruç tutan insanların sadece yemelerine değil bir çok hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.İnsanları her zaman sıkıntıya sokan dilelrine özellikle oruçken daha dikkat etmekgerekiyor diline sahip olmak oruçlu kişinin dikkat etmesi gereken en mühim şeydir.

İnsanın dili insanı Vezir de eder, rezil de eder denilir bunu hepimiz biliyoruz dilini tutmamak orucu nasıl etkiler.

Oruçluyken kötü söz söylediğinizde orucunuz bozulmaz.Söz yenilen yada yutulan vücudunuza giren bir besin maddesi değilki orucunuzu bozsun.Fakat oruçlu iken de diğer zamanlarda Salihli bir kula galiz sözler, argo, küfür yakışmaz, orucun sevap katagorisini düşürür, karşı tarafı üzer canını yakar nefse karşıda ayıptır.Oruçlu kişinin ağzına çirkin söz söylemek yakışmaz.

Oruçluyken Kötü Sözler Söylemenin Hükmü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kötü söz

kötü söz

Kötü söz Rüyada kötü bir söz söyleyerek birinin kalbini kirdigini görmek, o kisiden hayir ve menfaat görecegine delalet ede. Rüyasinda kendisine edep disinda söz söylendigini duyan kimse, dininde dogru yolda demektir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yaramaz bir söz isitmek, günah islerneye ve nasihat kabul etrnerneye isarettir. Rüyada, kötü ve edebe aykiri söz söylemek, tedaviye muhtaç...
  2. Itirazin Hükmü

Itirazin Hükmü

Madde 66 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/36 md.) Müddeti içinde yapılan itiraz takibi durdurur. İtiraz müddetinde değilse alacaklının talebi üzerine icra memuru takip muamelelerine alacağın tamamı için devam eder. Borçlu, borcun yalnız bir kısmına itirazda bulunmuşsa takibe, kabul ettiği miktar için devam olunur. Borçlu itirazında imzayı reddetmişse alacaklı derhal icra dairesinden...
  3. Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem şarkı sözü

Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem şarkı sözü

Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem şarkı sözü Arkadaşlar Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem şarkısının sözlerini bilenleri buraya bekliyorum
  4. Meleklere özel Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem şarkısının sözleri

Meleklere özel Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem şarkısının sözleri

Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem şarkısı sözü Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem sözleri Merhaba Melek'ler... Bu sayfamızda Mabel Matiz'in Söylese O Ben Söylemem adlı şarkısının sözlerini, size özel ve bizi ziyaret edipte bu şarkıyı seven misafirlerimize özel paylaşıyoruz :) Mabel Matiz Söylese O Ben Söylemem şarkısının sözleri Dalları ayaz alır yüreğimi bir ince keder aman Gül seni...
  5. İslamda Bilerek Yalan Söylemenin Hükmü Nedir?

İslamda Bilerek Yalan Söylemenin Hükmü Nedir?

yalan söylemenin günahı yalan söylemenin zararları yalan söylemenin günahı Yalan söylemek başlı başına zaten kötü bir ahlaktır. İslamda çok özel durumlar harici yalan söylemek büyük günahtır. Eğer birde yalan yere yemin ediliyorsa bunun günahı çok daha ağır oluyor. İslam da yalan yere yemin edenlerle ilgili dini bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Allah adı anılarak edilen yeminler ğamûs,...

Sayfayı Paylaş