gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Osman Öztunç - Oğul

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Vatan oğul, bayrak oğul, devlet oğul, can oğul Sevmek nedir bunu bilen aşıklara bismillah Bu oğullar sümeyya can analardan doğdular
    Rabbi esir dileklerden beşiklere bismillah

Ad verirken, ilk ezandan ilk duyduğun kelamda
    Göz ve gönül aydınlatan ışıklara bismillah
    Emeklerken, diz vurduğun iz vurduğun her yerde
    Ayaklanıp atladığın eşiklere bismillah

Düşte gördüm kanlı başım peygamberin dizinde
    Ocaklara eşiklere beşiklere bismillah

Karamürsel,
    Kara üzüm gözlü mürsel
    Soy oğul gündüzbey çanamlı yiğit
    Bey dağımca bey oğul
    Gazi battal ülkesinin kara yiğit palası
    Devlet oğul, mürfet oğul, fidan oğul, toy oğul

Anam dedin, babam dedin, atam dedin bayrağa
    Hem al bayrak oldun işte hem bayrakta al oğul

Bağrımdaki kurşunlarla çık peygamber katına
    Ol mübarek avucun içini birer birer say oğul
    Bet yüzler kem gözler hor bakarmış vatana
    Biz tükenip yok olmadan olmaz böyle şey oğul

Denilmiştir,
    Can sağ iken yurt vermeyiz düşmana
    Hem sütünden hem kanından hem canından
    Bu sende ki huy oğul

Osman Öztunç - Oğul konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osman Öztunç - Sensin

Osman Öztunç - Sensin

Dağlardan muhabbet aldığım zaman Pirler dergahında kaldığım zaman Zincirimden kopup geldiğim zaman Bu öksüz yapıda vardığım sensin (Nakarat) Yüzüme bakasın diye gözünü Dizime dayasın diye yüzünü Sana gelmek için şu yeryüzünü Boranla, tipiyle sürdüğüm sensin Şah sultanım, canım, canda kaynasın Söz ehlinde kılıç kında oynasın O cihanda, bu cihanda aynasın Her iki kapıda gördüğüm...
  2. Osman Öztunç - Ölüm şarkısı

Osman Öztunç - Ölüm şarkısı

Gün Doğacak Gün Doğacak Gün Doğacak Gün, Gün Doğacak Gün Doğacak Gün Doğacak Gün, Çıkma benim bahtı karam gece yarısı, Yağar yağmur rüzgar söyler, Ölüm Şarkısı, Çıkma benim bahtı karam gece yarısı, Yağar yağmur rüzgar söyler, Ölüm Şarkısı, Sevda gözünü gül korur vaay vay, Sağ yanımı dar ağacında, Bir yanıma ferman vurur ooooff, Hilal yıldızlar kucağında Sevda gözünü gül korur vaay vay,...
  3. Osman Öztunç - Durmuş'un Tüküsü

Osman Öztunç - Durmuş'un Tüküsü

O her sabah gün doğmadan Horozlar ötmeden eller uyurken Erken kalkar cigara yakar Dağlara düşer dağlara hey Nedir kimdir kimseler bilmez Hiç yüzü gülmez hiç söz etmez Sakin Durmuş derdik adına Korkarım birgün gider de delmez Garip bir şeyler olmuştu Bütün köylüler susmuştu Durmuş erken indi dağdan Ve ilk defa konuşmuştu Eğilin Anadolu'ya Ayak degil kulak verin Neden ağlarmış...
  4. Osman Öztunç - Bekliyorum

Osman Öztunç - Bekliyorum

Bekliyorum kör hücrelerde Gelmiyorsun günlerdir Benim senden başka kimsem yok Gelmiyorsun günlerdir Tükenmiş bedenim usta işkencelerde Buz tutmuş gecelerde Yolsuzmu ,pulsuzmu, açmı, çıplak mısın? Senden hala haber yok Utanırım Söyleyemem Aklıma kötü şeyler geliyor Aramadın günlerdir,açmıyım susuzmuyum Çayımda yok cigaramda Bir yarım sevdaya kırılan kemiklerim Kalemimde yazmaz oldu Çıplak...
  5. Osman Öztunç - Ağlama Küçüğüm

Osman Öztunç - Ağlama Küçüğüm

Akşamlar yorgun hergün Yıldızlar bana dargın Düşer gözüm yollara Eletmez gületmez Senden haber getirmez Dargın oldum kuşlara Kar yağar üzerime Soğuk denizler Kaldı kara kışlara Karlar yere serilmiş Benim yavrum sürülmüş Buzdan sarkık kuşlar Gelir diyorlar gözlerim Yollarda dağlar tuzak olur Mayınlar pusudadır Aylar yıllar geçti Yavrum gelmez oldu Yokluğun inan cehennemin öbür adıdır Böyle...

Sayfayı Paylaş