gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Otizmli Meleklerin Yorgun Annelerine

Konu, 'Engelliler dünyası' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Önce Pınar Kahraman Küçükaras’ın yazısını okuyalım: Otizmli Meleklerin Yorgun Annelerine Bu melekler kendi kanatlarına kavuşana kadar onların öğretmeni, tercümanı, avukatı, annesi kısaca her şeyi olacağız.
    Her gün aynı mücadeleye en başta başlayacağız. Şimdiden yorgunuz, daha da yorulacağız.
    Henüz oğlumu otizmin pençesinden kurtarabilmiş değilim.
    Bu hızla giderse hiçbir zaman tamamen iyileşemeyeceğini de düşünüyorum.
    Olsun, ben çabalamaktan vazgeçmeyeceğim.
    Onun söyleyeceği bir tek kelime için bin kere daha aynı yolu yürürüm.
    Ben farklı değilim, biliyorum.Hepimiz yürürüz. Şimdi ise Esra Hanımın yazısıyla devam edelim:
    Yürekleri burukken, yüzleri gülen ve mutluluk oyununu en iyi oynayan, Kaçamak bakışlarda, takılan yapbozların arkasındaki aferin alkışlarında ve yüreklerine sıkıştırdıkları minik avuçlarda sevgi ve umudu arayan,
    Otistik çocuk anneleriyiz...

Bizler ki, öğrenciliği yaşam boyu devam birer fedakâr öğretmenleriz. Yüreklerimizdeki sessiz çığlığı yalnızca bizler duyarız.
    Bizler, çocuklarımızın gören gözü, duyan kulağı ve tutan elleriyiz. Kısacası çocuklarımızın koruyucu melekleriyiz.

Merve Ateş

Kaynaklar
    cetinozbey.com

Otizmli Meleklerin Yorgun Annelerine konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yorgun Melek

Yorgun Melek

slm bende araniza katilmak istiyorum umarim hos ve güzel vede erkeksiz zamanlar geciririz :clap2: ismim erva evliyim 2 cocugum var
  2. Melek Annelerimize Özel

Melek Annelerimize Özel

1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı; Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz. 2 yaşınızdayken size yürümeyi oğretti; Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz. 3 yaşınızdayken size özenle yemekler hazırladı; Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz. 4 yaşınızdayken elinize rengârenk kalemler tutuşturdu; Evin bütün...
  3. melek annelere

melek annelere

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Melek Anne

Melek Anne

Melek Anne Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazirlanan bir bebek varmis. Bir gün Rab'bine sormus: -Rab'bim, beni yarin dünyaya gönderecegini söylediler, fakat ben o kadar kücük ve gücsüzüm ki, orada nasil yasayacagim? -Tüm meleklerin arasindan senin icin bir tanesini sectim. O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Melegin sana hergün sarki söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen...
  5. melek anne

melek anne

Melek Anne Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazirlanan bir bebek varmis. Bir gün Tanri'ya sormus: -Tanrim, beni yarin dünyaya gönderecegini söylediler, fakat ben o kadar kücük ve gücsüzüm ki, orada nasil yasayacagim? -Tüm meleklerin arasindan senin icin bir tanesini sectim. O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Melegin sana hergün sarki söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen...

Sayfayı Paylaş