gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Oya aydoğının hayatı ve vefatı

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Oya aydoğan Türk sinemasının en başarılı kadın oyuncularından biri.Ani ölüm haberi ile tüm sevenlerini yasa boğan oya aydoğan boğazına takılan patatesi çıkarmaya çalışırken aort damarını yırttı ve geçirdiği operasyon sonrası yoğun bakımda tutuldu.Beyninde oluşan ödem sonucu maalesef hayata tutunamadı.Oya aydoğana rahmet sevdiklerine başsağlığı diliyoruz. Oya aydoğan kimdir,oya aydoğan nerelidir ?Hayatına dair tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.
    Yeşilçamın ,beyaz perdenin en başarılı kadınlarından oya aydoğan 1957 yılında erzincanda dünyaya geldi.59 yaşındaki ünlü sanatçı , aort damarının yırtılması sonucu 1 hafta yoğun bakımda tutuldu ve tüm çabalara rağmen hayata gözlerini yumdu.İlginç olan odur ki kader sanırım oya aydoğanın annesi de benzer bir rahatsızlık geçirmiş ,yemek yerken aniden yere yığılmış ve birdaha toparlanamamış vefat etmiş.Bir çok dizi ve filmde yer alan oyuncu oya oydoğan için ,Cemal reşit rey konser salonun da anma töreni düzenlenecek.Oya aydoğan Ulus mezarlığına gömülmek istediği için büyük ihtimalle oraya defnedileceği söyleniyor.Sevenlerini ve sanat camiasını vefatıyla üzen oya aydoğanın gurur isminde 1 oğlu var.Bir çok filme ve diziye imzasını atan oya aydoğan 3 evlilik yapmıştır.Oğlu gurur 3. evliliğinden latif demirbağdandır.Oya aydoğana Allahtan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyor,oya aydoğa nın biyografisini siz sevenleri için paylaşıyoruz.

oya aydoğan.png

OYA AYDOĞAN KİMDİR?

Ünlü sinema ve dizi oyuncusu Oya Aydoğan 1957 yılında Erzincan'da doğmuştur. Ortaokulu zamanının Fransız kız ortaokulu olan St. Pulchérie'de okudu. Liseye de St. Michel'de devam etmiştir. Beyazperdeye 1976 yılında giren Aydoğan, 80'li yıllarda sahnelerde de boy göstermiştir. Türk yapımı fantastik çocuk dizisi Bez Bebek (dizi)'te oynamıştır.1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir erkek çocuk annesidir.

oya aydoğan vefatı.jpg

Evlilikleri :

1.evliliği : 1978 yılında Haluk Ulusoy ile evlendi. 1979 yılında boşandı.
    2.evliliği : Bursalı gazinocu Tamer Taylan ile birlikte yaşamış ama bir türlü evlilik olmamış sonunda ayrılmış.
    3.evliliği : Latif Demirbağ ile 1988 yılında yapmış olduğu evliliğinden Gurur Aydoğdu (d.1989) adında bir oğlu vardır. 1989 yılında boşanmıştır.

Dizi filmleri :

1978 – Denizin Kanı
    1999 – Fırat
    2000 – Evdeki Yabancı
    2002 – Pembe Patikler
    2007-2010 – Bez Bebek (dizi)
    2011 – Sudan Sebepler
    2012 – Düşman Kardeşler (dizi)

Filmleri :

1972 – Kabadayılar Kralı
    1975 – Şahin
    1976 – Beyazperdeler
    1977 – Erkeğim
    1978 – Dertli Pınar
    1978 – Son Sabah
    1978 – Neşeli Günler Zeynep
    1978 – Yüz Numaralı Adam
    1979 – Doktor Ayşe
    1979 – Nazey
    1979 – Divane Zeliha
    1979 – Hayat Harcadın Beni
    1979 – İsyankar
    1980 – Sevgi Dünyası
    1980 – Çile Tarlası
    1980 – Zeytin Gözlüm
    1980 – Bağrıyanık
    1980 – Sabırlı Kullar
    1981 – Kara Gurbet Cemile
    1981 – Tövbe Zeynep
    1981 – Takip Oya
    1982 – Günaha Girme
    1982 – Berduşlar
    1982 – Yedi Bela Hüsnü Hüsniye
    1983 – Kalbimdeki Acı
    1983 – Günahkar
    1984 – Berduşlar Sosyetede
    1984 – Öç İklima
    1984 – Aşkım Günahımdır
    1984 – Sevginin Bedeli
    1984 – Yaralı
    1984 – Zavallılar
    1985 – Unutamadım
    1986 – Beyoğlu'nun Arka Sokakları
    1986 – Merhamet
    1986 – Ağla Anam Ağla
    1987 – Kan Damlaları
    1988 – Sokak Çocuğu
    1990 – Utan Be
    1991 – Kabadayılar Kralı
    1992 – Nehirler Denize Akar
    1993 – Bayan Perşembe
    1996 – Çapraz Ateş
    2000 – Hemşo Bankamatikçi
    2005 – Deli Duran
    2009 – Süpürrr
    2012 – İkizler Firarda

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Allah rahmet eylesin Türkiye onu hiç unutmayacak.

BEYZA21 bunu beğendi.
Oya aydoğının hayatı ve vefatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oysa Çoktan Sobeledİ Hayat

Oysa Çoktan Sobeledİ Hayat

Kimilerine göre küçük, aldığım derslere göre büyük, uzun ve de paylaşılası bir ömür yaşadım. Gün geldi acımdan kıvrandım, gün geldi mutluluklara teğet geçtim, gün geldi yer çekiminden etkilenmeyecek kadar mutlu oldum ama yaşadım, hep hataya inat, hayatı seve seve yaşadım. Pişmanlıklarım oldu zaman zaman... Bazense keşkelerle tükettim saatleri, yanlışlarıma teslim oldum. Pişmanlıklarımın en...
  2. Oysa Çoktan SobeLedi Hayat..

Oysa Çoktan SobeLedi Hayat..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Oya Okar hayatı

Oya Okar hayatı

oya okar hayatı, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, kimdir, oynadığı diziler, dizileri, filmleri, biyografi, biyografisi, yaşı, kaç yaşında, haberleri, Oyunculuğunu beğendim ve zarif ve narin bulduğum isimlerin başında geliyor Oya Okar... Bilmem sizde ben gibi düşünüyormusunuz Melek'ler :) İşte buyrun Oya Okar:) Oya Okar (d.1986, İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu. İstanbul...
  4. Düşüncelerin neyse, hayatında o olur

Düşüncelerin neyse, hayatında o olur

düşüncelerin gücü, hayatın yönü ve dahası burada arkadaşlar. "Olumlu düşün, olumlu sonuçlar al" vb. gibi bir çok söz duymuşuzdur. Cidden de öyle Melek'lerim... Düşüncelerimiz ne ise hayatımızda öyle yön buluyor. İnanmıyor sanız; buyrun lütfen Melek'ler:) Düşüncelerin neyse hayatın da odur Birçok kişisel gelişim kitabı, “Düşüncenin Gücü”, “Olumlu Düşünmenin Gücü”, “Olumlu...
  5. Bram Stoker hayatı ve o çok meşhur filmi

Bram Stoker hayatı ve o çok meşhur filmi

Yaşamı 1847'de Dublin'de dünyaya geldi. Yedi çocuklu, orta halli Abraham Stoker ve Charlotte Mathilda Blake Thornley çiftinin üçüncü çocuğu idi. Babası Abraham, tiyatro tutkunu bir devlet memuruydu. Babasının adı olan Abraham adını alsa da her zaman “Bram” ismin kullanmayı tercih etti.[1] Stoker, yaşamının ilk yıllarında doktorların teşhis edemediği bir nedenden ötürü yatalak hasta idi....

Sayfayı Paylaş