gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Oyun Değildir AŞK

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Aşkı bir oyun, sevgiliyi de bir oyuncak gibi görüyorsunuz. Önce her çocuk gibi o oyuncağa sahip olmak için her şeyi yapıyorsunuz. Hatta yalanlar söylüyorsunuz. Kendinizi değiştirip olmadığınız gibi görünüyor, oyuncağı elde etmek için her kılığa giriyorsunuz.
    Oyuncak sizin olduğu an oyunda başlıyor. Elde etmek için söylediğiniz yalanları, değiştirdiğiniz kişiliğinizi en azından bir süre devam ettirmek zorunda kalıyorsunuz. Ama bir süre sonra bu oyunun böyle devam etmeyeceğini anlıyorsunuz. Çünkü sıkılıyorsunuz. Yalan söylemek, farklı kişiliğe bürünmek kolay değil elbette. Başta elinizden bırakmadığınız o oyuncağa ayırdığınız zaman giderek azalıyor. Bir şey olmasın diye hep başköşeye koyduğunuz, koruduğunuz oyuncağınızı hor kullanmaya, kötü davranmaya başlıyorsunuz, yıpratıyorsunuz.

Daha da ileri gidip bir süre sonra onu görmeye bile tahammül edemiyorsunuz. Orada sessizce bir köşede durması bile sizi rahatsız ediyor. Sonunda en iyisi ortadan kaldırmak deyip, kırıyor ve atıyorsunuz oyuncağınızı. Sonra yeni bir oyuncak bulmak için aynı şeyleri yapmaya başlıyorsunuz. Sonucunun aynı olmasını bildiğinize rağmen aynı sıkıcı oyunu tekrarlamaktan vazgeçmiyorsunuz hiç. Hayatınızı oyunlarla süslerken kendinizi korkunç bir yalnızlığa mahkûm ettiğinizin farkına bile varmıyorsunuz. Çünkü kıran, döken siz olduğunuz için kimsenin sizi kırmayacağını düşünüyorsunuz, ama yanılıyorsunuz. Kullandığınız silah bir gün mutlaka geri tepecektir ve siz asla yerinde olmak istemediğiniz o oyuncağa döneceksiniz. Birileri de sizinle oynayacak, sıkılacak, kıracak ve bir kenara atacak. O zaman insanlarla oynamak neymiş göreceksiniz.

Aşk sizin yaşam kaynağınız olmalı. Ciddiye almalısınız. Önemli olan elinizdekinin kıymetini elinizden gitmeden bilmektir.

Oynamayın aşkla, yürekten sevin ve sevilin…

Oyun Değildir AŞK konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk bir oyunsa; Oyun Bitti (!)

Aşk bir oyunsa; Oyun Bitti (!)

oyunsa oyun Söz vermiştin....Tutmayacağını bile bile..Ama niye?Madem ki bitecekti,madem ki gidecektin beni neden sevdin??Söylesene ey zalim sen beni neden sevdin?? Biliyordum ki...Baharda açan hayallerimin,kışın karlar altına gömüleceğini...Oysa ben biliyordum ne kadar sevsem de ve sevilsem de sonunda yine yalnız kalacağımı...Sonuçta bittim,tükendim sensizim şimdi... Seni ararken kendimi...
  2. Keremcem - Aşk Oyunu

Keremcem - Aşk Oyunu

Hatam belki kalbi oyuncak sanmam Aşkta salıncak gibi sallanmam O kadar cahilim ki hayalini bile kurmam İmkânsız inanki sevgilim Bugün bana aşk nedir diye sorsan Tek anlamı geceler boyu ağlamam Üstüm başım sevda içinde Yakalandım bitap biçimde Ellerimde kadife kelepçe Veda değil mi bu Yolun sonu uçurumlar Kolay değil ki bu Dolunca gözlere yaşlar Zaman gelince nafile Dersin bir küçük elveda
  3. aşk oyunu

aşk oyunu

aşk oyunları ask oyunları aşk oyunu ask oyunlari oyunlari Yapımcılığını Med Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Bülent İşbilen’in yaptığı, senaryosu Rüya İşçileri’ne ait dizinin başrollerini Kerem Cem ile Yasemin Ergene, Kuzey Vargın, Nazlı Tosunoğlu, Mehmet Akan, Gürgen Öz, Deniz Özerman, Serdar Yeğin ve Münire Apaydın ile paylaşıyor. Sarp Teksoy, magazin dergilerinden tanınan, her hafta...
  4. Ajda Pekkan - Aşk Oyun Değil

Ajda Pekkan - Aşk Oyun Değil

Aşk deyip de geçme sevgilim Aşk başlı başına bir sanat Bir tatlı cümleyle geçmiyor Geçmiyor hayat Kendinden bir şeyler vermezsen Paylaşmayı eğer bilmezsen Mutlu düşlerindeki gibi Geçmiyor hayat Aşk oyun değil Her gün yeniden Yaratılmalı sevgi dediğin Aşk oyun değil Bir ömür boyu Yaşatılmalı her aşk dediğin Aşk deyip de geçme sevgilim Aşk başlı başına bir sanat Böyle boş...
  5. Aşkım için oyunu

Aşkım için oyunu

Aşkınız için öpcükleri toplayın hadi bakalım :) Benim için naaaapardıııın öpücüğ tooooplardım. http://www.askoyunlari.net/files/file/loveenergy.swf

Sayfayı Paylaş