gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor..Dikkat!!

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Ben nedense hiç sevemdim bu oyun hamurlarını.Boş boşunada sevmemişim baksanıza hastalık saçıyormuş.Bu oyun hamurlarından çocuğuma almadım ve bu yazıdan sonra asla almam artık...Buyrunuz meleklerim....

Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor
    Sağlıksız Oyuncaklar!!!
    İlköğretim birinci sınıflar ve anasınıfı öğrencilerinin en çok kullandığı kırtasiye malzemelerinden boyalı oyun hamurları tehlike saçıyor.

Özellikle Çin'den ithal edilen taklit ürünlerin kanserojen etkisinin bulunduğu ve velilerin daha seçici davranmaları gerektiği vurgulandı.
    Kırtasiyeciler okullara rastgele ürün yerine markalı ürün alınması gerektiğini belirtirken, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Volkan Hazar, birçok üründe bu tür risklere rastlanabileceğini söyleyerek velilerin alışverişlerinde daha dikkatli davranmalarını belirtti.

Son yıllarda özellikle ithal ürünlerle birlikte bu risklerin arttığına da dikkat çeken Prof. Dr. Hazar, velilerin çocuklarına alacakları oyun hamuru ve diğer boyalı kırtasiye malzemelerini seçerken Sağlık Bakanlığı'nın uygun gördüğü ürünlerin tercih edilmesini istedi.
    Prof. Dr. Hazar, Türkiye'de her yıl yaklaşık 3 bin çocuğa kanser tanısı konulduğuna dikkat çekti

Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor..Dikkat!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayat Bir Oyun Hamurudur Aslinda

Hayat Bir Oyun Hamurudur Aslinda

HAYAT BİR OYUN HAMURUDUR ASLINDA Her zaman ki gibi oğlunu okuldan almaya gitmişti genç bayan. Oğlu henüz 6 yaşındaydı ve anasınıfına gidiyordu. Her gün yeni şeyler öğreniyordu. Oğlunu almaya her gün yarım saat erken gidiyordu. Sınıfın bir köşesinde oturup oğlunu izliyordu yarım saat boyunca. Bugün de aynısını yapmıştı. Bugün kü konuları oyun hamurundan şekiller yapmaktı. Özenle arabasını...
  2. kolay bir oyun hamuru tarifi

kolay bir oyun hamuru tarifi

oyun hamuru tarifi tutkal hamuru nasıl yapılır tutkal tutkallı hamur nasıl yapılır oyuncak hamur İnternette arama yaparak bir sürü oyun hamuru tarifi bulabilirsiniz. Bunlardan yenilebilir olanları ve olmayanları var. İçlerinde glikoz olanlar olmayanlar, bir sürü versiyon var. Bizimki yenilmiyor ve çok kolay. İki malzeme var: Un ve tahta tutkalı. Tarifimiz Saliha Erdim'den. Bir kabın içine bir...
  3. Evde Oyun Hamuru Yapımı nasıl oluyor acaba

Evde Oyun Hamuru Yapımı nasıl oluyor acaba

Selam hanımlar duydum ki çocuklarımız için aldığımız oyun hamurlarının içinde katkı maddesi varmış. Aklıma oyun hamurunu evde yapmak fikri geldi de nasıl yapılır işte onu bilmiyorum aranızda Evde Oyun Hamuru Yapımı hakkında bilgisi olan varsa bir zahmet yazsın bana
  4. Evde Nasıl Oyun Hamuru Yapılır diyenler buraya!

Evde Nasıl Oyun Hamuru Yapılır diyenler buraya!

Evde Oyun Hamuru Yapılışı Evde Nasıl Oyun Hamuru Yapılır? Günümüz çocuklarının en sevdiği oyunlardan biri de oyun hamurlarıdır Melek'lerim. Oyun hamurları çocuklarda zeka gelişimi konusunda da şahsi fikrimce etkili oluyor. Siz çocuğunuzun oynadığı oyun hamurunun ona zarar vermemesini ve içinde neler olduğunu bilmek istiyorsanız işte size evde oyun hamuru yapılışı hakkında bilgiler...

Sayfayı Paylaş