gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Pakistan'ın Yönetim Şekli

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Pakistan'ın Yönetim Şekli nedir Pakistan nasıl yönetiliyor arkadaşlar bilgi verin!

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Pakistan'ın Yönetim Şekli Nedir
    Pakitan'ın Yönetim Şekli Başkanlık Tipi Cumhuriyet

Pakistan, resmi adıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti. Güney Asya'da bir ülkedir. Umman Denizi'ne 1046 km kıyısı vardır. Batısında Afganistan ve İran, kuzeyinde Çin, doğusunda Hindistan vardır. Nüfus bakımından dünyada 6.'dır.

1947'de İngiliz sömürgesindeki Hindistan'dan, yaşanan kanlı bir mücadele sonrası ayrılarak 14 Ağustos 1947'de kurulmuştur. Daha sonrasında yine bir bölünme yaşayıp, batısı bugünkü Pakistan doğusu da Bangladeş olmuştur.

Pakistan'da Pencap, Sind, Kuzeybatı Sınır Eyaleti ve Belucistan olmak üzere 4 eyalet vardır. Federal başkent İslamabad'dır.

Pakistan'ın Yönetim Şekli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Modern  ÇaĞin  YÖnetİm Şeklİ

Modern ÇaĞin YÖnetİm Şeklİ

9 kadinin 1 bebegi 1 ayda dogurabilecegini soyleyen kisiye PROJE MUDURU denir 1 bebegin 18 ayda ancak dogacagini soyleyen kisiye URETIM MUDURU denir Tek bir kadinin 1 ayda 9 bebek dogurabilecegini soyleyen kisiye PLANLAMA MUDURU denir Bebegin uretim seklinin ille de yanlis oldugunu soyleyen kisiye KALITE MUDURU denir Dunyada hic kadin ve erkek kalmasa o bebegi kendinin doguracagini soyleyen...
  2. Norveç'in Yönetim Şekli nedir?

Norveç'in Yönetim Şekli nedir?

Norveç'in Yönetim Şekli nedir bilenleri buraya cevap için bekliyorum.
  3. islamiyetten önce osmanlıdaki yönetim şekli

islamiyetten önce osmanlıdaki yönetim şekli

islamiyetten önce osmanlıdaki yönetim şekli nedir bilen varsa yazsın.
  4. Polonyanın Yönetim Şekli

Polonyanın Yönetim Şekli

Polonyanın Yönetim Şekli nedir kızlar bu konuda bana kim bilgi verebilir?
  5. Suudi Arabistan'ın Yönetim Şekli ne acaba?

Suudi Arabistan'ın Yönetim Şekli ne acaba?

Suudi Arabistan'ın Yönetim Şekli nedir haberlerde hep savaş savaş duyunca Suudi Arabistan'ın Yönetim Şeklinin ne olduğunu merak ettim:S

Sayfayı Paylaş