gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Pamukkale Efsanesi - Oduncu Güzeli

Konu, 'Efsaneler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

pamukkale efsanesi pamukkale hikayesi güzellik suyu efsanesi en güzel efsaneler güzel efsaneler [​IMG]
    Oduncu güzelinin öyküsünü yüzlerce yıldır insanlar anlatırmış. Ben de geleneği bozmayayım. Çok çok eskiden Çökelez Dağı eteklerinde yaşayan, fakir oduncu bir aile varmış. Bu ailenin kızı, o kadar çirkinmiş ki erkek çocuk anneleri onu görünce yollarını değiştiriyormuş. Fakirliği,genç kızın umurunda bile değilmiş ama çirkinliği canına tak etmiş. Çökelez Dağının eteklerinden kendini boşluğa bırakmış.

Su ve tortu dolu havuza hızla düşmüş.Burada uzun süre suların içinde baygın kalmış. O esnada bu su o çirkin kızı güzelliğe boğmuş.Oradan geçmekte olan Denizli Beyinin oğlu, kanlar içinde güzel kızı görmüş. Atına oduncu kızı alıp evine götürmüş. Kız iyileşmiş ve evlenmişler. O günden sonra kadınlar güzelleşmek için bu ılıcaları ziyaret etmeye başlamış. O gün bu gündür güzelleşmek isteyen tüm kadınlar bu suyun içine atarlar kendilerini.

2. toi avec moi

toi avec moi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    pamukkale kreterleri suan eski gùzelligini almis durumda.ordaki oteller sayesinde kararmisti.kaplicalari ve dogal termal tesisleri cok gùzel.gidip gôrùn efsaneyi.

3. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    teşş pasimm adminimm hiç duymamıştım

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

meraba

ödevime yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim sosyal hocam çok beğendi emeğinize sağlık

5. lima

lima Forum Okuru

iyi ve çok güzeldi

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sağolun bana gerçekten de gerekliydi :)

7. bahar kara

bahar kara Forum Okuru

ben bu suyun içine bir kaç kez girmişimdir.

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

daha değişik efsaneler yok mu ya?

10. dekan

dekan Forum Okuru

sağolasın yararlı paylaşım olmuş bende yararlandım zaten :)

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çoook yardımcı oldunuz teşekkürler!

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hemen yazıcam öçğretmenimiz istedi onunla ilgili resim yapmamız gerekiyormuşşşş

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim de sosyalden ödevim vardı gerçekten hoca çook beğendi size cidden teşekkür ederim. :)

14. m.yasir aktürk

m.yasir aktürk Forum Okuru

çok köööööööööööööötüü çünkü çook uzunn

15. esra gür

esra gür Forum Okuru

Pamukkale Efsanesi - Oduncu Güzeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pamukkale

Pamukkale

Firma: Pamukkale Firma Gerçek Adı: Pamaş Pamukkale Taş.Tic.San.A.Ş. Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Turan Kemal Bababalım Genel Müdür: Hüseyin Arttırdı Merkez Adresi: 9 Eylül Meydanı 2/A Basmane / İzmir İletişim Bilgileri Tel 1: (232) 472 02 02 Web: www.pamukkaleturizm.com.tr Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme Yetkilisi: İbrahim Arttırdı Peron No: 41-42-43-44 Tel 1: (212) 658 22...
  2. Hierapolis Thermal Otel - Pamukkale

Hierapolis Thermal Otel - Pamukkale

hierapolis termal otel pamukkale hierapolis otel pamukkale termal Oda ve Yatak Sayısı : 314 Oda, 650 Yatak, 290 Standart Oda, 24 Suit, Odalarda : Telefon, Duş ve Tuvalet, Banyo, Banyoda Telefon, Saç Kurutucu, Yangın Alarmı, Minibar, Uyandırma Servisi, Kasa, Balkon, 24 Saat...
  3. Richmond Pamukkale Thermal Kaplıca

Richmond Pamukkale Thermal Kaplıca

Richmond Pamukkale Thermal Kaplıca Sınıfı : 4 Yıldızlıİlçesi : Pamukkale Richmond Pamukkale Thermal Oda Özellikleri: 305 toplam oda, 610 toplam yatak, 1 kral dairesi, 10 junior suit, 3 özürlü odası. Bahçe manzarası var. Detaylar: Direk telefon, müzik yayını, minibar, internet bağlantısı, televizyon, uydu tv, merkezi klima, duş, küvet-banyo, wc, saç kurutma makinası. Bilgi: Merkezi klima,...
  4. Pamukkale Resimleri, Pamukkale Manzara Bilgiler

Pamukkale Resimleri, Pamukkale Manzara Bilgiler

pamukkale ile ilgili bilgiler pamukkale hangi bölgede hangi bölgemizdedir bölgededir ile ilgili sloganlar Denizli Pamukkale hakkında tüm bilgiler geçmişten günümüze kadar gelen pamukkalenin tarihi yapısı ve gelişimi hangi uygarlıklar ne zaman yaşamıştır merak ediyorsanız buyrun arkadaşlar HİERAPOLİS (PAMUKKALE) Denizli ilinin 18 km. kuzeyinde yer alan Hierapolis antik kentinin Arkeoloji...
  5. Pamukkale kaplıcaları

Pamukkale kaplıcaları

Pamukkale de bulunan kaplıcalar isimleri ve tedavi ettiği hastalıklar hakkında sizlere gerekli olan bilgileri sunuyorum Karahayıt Kaplıcası: Pamukkale termal kaplıcası sisteminin bir kolu sayılan bu kaplıca, Pamukkale'nin 5km kuzeyinde, Karahayıt Kasabası'ndadır. Kalp, damar sertliği, yüksek tansiyon, romatizma-siyatik, deri sinir, lumbago, gibi hastalıklarla uyuz, sivilce, kaşıntı gibi deri...

Sayfayı Paylaş