panik atak hastasıyım

K

kayıtsız üye

Forum Okuru
panik atak hastasıyım
ben 20 yaşında panik atak hasyasıyım bu nedenle baş dönmelerim çok oluyor evden çıkmak istemiyorum tatile gitmek istiyorum ama bişey olursa kriz geçirirsem bayılırsam mide bulantım olursa diye de korkuyorum tatile çıkmamda evden uzaklaşmamda bi sorun olur mu hsatalığımı kötü etkiler mi bu arada tedavi görüyorum antidepresan kullanıyorum

Sayın misafirimiz,
Panik atak sanıldığının aksine tedavisi mümkün bir rahatsızlıktır.Eğer tedavi aşamasında hastanın durumu çok şiddetli görülür ve eden çıkamayacak durumlara varırsa ilaçla tedaviye başlanır.Siz de doktorunuzla durumunuzu görüşüp,gerekli önerileri aldıktan sonra hayatınıza normal olarak devam edebilirsiniz.Ayrıca bu tedavi sürecinde yine doktorunuza danışarak hipnozla tedavi yöntemini deneyebilirsiniz.

İlaveten forumumuzda bulunan aşağıda ki linkleri de inceleyebilirsiniz...

https://www.meleklermekani.com/panik-atak/191514-panik-atakta-beslenme-nasil-olmali.html

aynı durumdan bende maalesef şikayetçiyim 1 hafta önce yemek yerken aniden bir sıcak basması ve kalp çarpıntısı oluştu ilk başta kalp krizimi Allahım diye çok korktum. Ama öyle bir durum olması için ağrım falan olması lazım sanırım ağrım falan olmadi ama aşırı panik oldum ve sanki nefesim biraz daraldı gibi oldu biraz hava alınca düzeldi daha oncede olmuştu bana bu durum ama 5 sene önce falan işte uzun bir aradan sonra tekrar olmaya başladı ama bu sefer çok daha fazla etkiledi beni ertesi gün dahiliyede kan tahlili yaptırdım ve b12 eksikliği olduğunu öğrendim doktora anlattığımda b12 eksikliği çarpıntı yaparmış ve doktorda psikologa gitmemi tavsiye etti kalple ilgili olmayacağını söyledi bu durum gerçekten bende büyük etki yarattı iştahım kesildi kendimi zor toparlandim şu an artık yavaş yavaş düzelmeye başladım açıkçası ben psikologa gitmedim kendim aşmaya calisicam bide benexol b12 kullanmaya başladım. Aslında bu aralar yaz tatilinde biraz fazla sıkıldım uzun süre evdeydim falan pek arkadaşım da yok yakinimda dolayısıyla sikintidan kafamı baya taktım suan bile. içimde huzursuzluk var sanki her an kötü bisey olmuş yada olacakmış hissi sanki bende kalp hastalığı varmış hissi tekrar nabzim yukselicek diye çok ama çok korkuyorum ama ne yapalım artık bu durumu aşmaya calisicam papatya çayı aldım icicem kendimi rahatlatmaya ve herseyin iyi olduguna inandırmaya calisicam ama hala kafamda sorular var sizce kalp doktoruna gitmeliyim? anneme dedidigimde annem kızım sende bir şey yok kendi kendine kuruntu yapma diyor açıkçası onlar bile bendeki bi hastalık hastalığı durumundan biktilar sürekli sabah uyandigimdan itibaren telefondan durumumu araştırıyorum yok kalp krizi yok vitamin eksikligi falan cidden kendimden bıktım aniden olan bir durum oysaki 1 hafta öncesine kadar ne kadar iyiydim Allaha şükür şimdi de iyiyim ama içimde bi huzursuzluk var Allahım şifa nasip eylesin bana ve benim gibilere baya uzun oldu kusura bakmayın içimi dökmek istedim :))))

aynı sennin gibiyim hiç arkdşm yok ve şuan çalşmıyorm askerdn yeni geldim okdr çok daralıyormki konşmak isterdenz instegarmı veriym ekleyn iyi gelirr inşallah... kanibulga34 :)

Geri