Pas lekesi nasıl çıkar

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. pas nasıl temizlenir pas nasıl çıkar paslanan metaller temizlenir
  pas lekesi nasıl çıkar, çıkartılır, temizlenir, püf noktaları burada arkadaşlar.

  [​IMG]

  Pas lekesi, çıkması zor gibi görünsede, aslında işin püf noktasını bildikten sonra zor olan birşey yoktur diyor ve size inatçı pas lekelerini çıkartmanın püf noktalarını sunuyoruz Melek'ler.

  Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?
  Pas

  Pas sadece kumaşlar için değil, aynı zamanda zeminler, mobilyalar ve başka birçok eşya için de sık rastlanan bir sorundur.
  Temel olarak, paslanma bir metalin oksitlenmesidir. Bu oksitlenme, temizlenmesi zor olabilecek pas lekeleri bırakabilir.
  Pas Lekesi

  Alüminyum ve bakır gibi birçok metalin paslanabilmesine karşın, insanların çoğu pası demirle özdeşleştirir. Çeşitli paslanma şekilleri vardır ve bunların hepsi farklı görünüme sahiptirler. Paslanan demir veya metal kırmızımsı kahverengi bir pas lekesi yaratır.

  Su veya nem, demirle temas ettiğinde; su, havadaki karbondioksitle reaksiyona girerek karbonik asit yaratır. Bu asit, demiri zayıflatır ve çözündürmeye başlar. Aynı zamanda su (h2o), kendisini oluşturan parçacıklara bölünür: yani hidrojene ve oksijene.
  Artık etrafta serbest bir oksijen molekülü vardır ve bu molekül, çözünen demirle temas ederek yeni bir bileşik yaratır. Demir şimdi pasın bilimsel adı olan demir okside dönüşmüştür.
  Pas Lekesi Kumaşlara Nasıl Geçer ?

  Kumaşlar veya elbiseler de çeşitli kaynaklardan pas lekesi alırlar.
  Eğer makinelerin bulunduğu ortamda çalışıyorsanız, pas lekesi oluşması riski artar. Bazı durumlarda çamaşır makinelerinde de pas oluşur ve
  bu pas, giysilere veya çarşaflara geçer.
  Paslı bir şeye sürtünmek de pas lekesi yaratabilir.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. tuvalette pas lekesi nasıl çıkar